Skocz do zawartości
kanio10

Radiator/obudowa lampy led

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.piekarz.pl/pl/ po radiatory.

Ale z wycięciami na elektrykę to powodzenia życzę. Ja obdzwoniłem ze 30 firm we Wrocku. W końcu trafiłem na firmę co robi materiały reklamowe. Tanio nie było.

http://www.art-grawer.pl/O_Firmie.html

Już raz robił to może będzie łatwiej go namówić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmy obrabiające metale , posiadający frezarkę , może nie każda ale , bez problemu zrobią .
Dużo roboty nie było . 
 xckvR2p.jpg


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
50 minut temu, SU1 napisał:

Firmy obrabiające metale , posiadający frezarkę , może nie każda ale , bez problemu zrobią .
Dużo roboty nie było . 
 xckvR2p.jpg

Dokladnie wystarczy znaleźć kogoś nawet z mała obrabiarką cnc typu desktop, sadze że na forum kogoś znajdziesz jak się ogłosisz, to urzadzenie mniej popularne niż drukarki ale ludzie też je mają, ktoś kiedys tu się chwalil wykonanymi mocowaniami taką frezarką ale nie pamiętam tematu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj ogłoszenia gościa co półki robi, kiedyś z nim gadałem o takiej robicie - koszt niestety około 200 zł był więc dałem sobie spokoj.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

200zł za 15 min roboty .. o mamo

a dremel + przystawka by nie wystarczyły ? (bo da sie kupić za 200zł :) ) no chyba że lampa będzie bez obudowy lub jedzie na wystawę 

(przystawka frezarka górnowrzecionowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to liczą 60 pln za godzinę pracy .  plus "program"  . Czasem jak nie mają roboty to robią za "grosze" .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 2 gniazda pod wiatraki 140mm w dwóch radiatorach dałem 240. I to nie była kwestia, czy dało się taniej, tylko żeby w ogóle kogoś znaleźć.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

płaski kawałek "blachy" np.

img1003BB2.png

i na niego nakleić 2 czy 3 radiatory  - nie trzeba nic frezować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie raz znajdzie się firma co żeruję na chwilówkach .Ja w okolicy mam taka co idzie na ilość i wie że jek maszyna stoi to jest w plecy . Więc robią byle by nie stała i cos zarobić . I chyba im to wychodzi bo w zeszłym roku właściciel kupił sobie hotel we france ( alpy)  .

ps: a można to zrobić samemu  , płaska blacha i nakleić cztery radiatory , wyjdzie na to samo albo taniej .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
40 minut temu, silvia napisał:

200zł za 15 min roboty .. o mamo

to nie sa tanie rzeczy i to nie jest 15 minut roboty :) poza tym jak zostało wspomniane nie każdy bedzie chcial się bawić z obrabiarką cnc dla malego elementu tak jak pisał katani, może być trudno ze znalezieniem kogoś kto będzie chciał w ogole to zrobić :)

można zawsze:

40 minut temu, silvia napisał:

a dremel + przystawka by nie wystarczyły ? (bo da sie kupić za 200zł :) )

ale nie bedzie to wyglądalo jak na cnc, zawsze sa inne sposoby i można taniej ale zawsze to bedzie kompromis cena/jakość

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Paragon napisał:

 ale zawsze to bedzie kompromis cena/jakość

pozwolę sobie się nie zgodzić

lat temu .. tyle że HO HO :) na warsztatach szkolnych "robiliśmy proste pierdoły" na zwykłych frezarkach i taki radiator nawet dla ucznia to żaden problem - nie potrzeba do tego CNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, silvia napisał:

pozwolę sobie się nie zgodzić

lat temu .. tyle że HO HO :) na warsztatach szkolnych "robiliśmy proste pierdoły" na zwykłych frezarkach i taki radiator nawet dla ucznia to żaden problem - nie potrzeba do tego CNC

nie wszystko zrobisz na warsztatowej frezarce, takie proste wybrania to owszem, ale bardziej fantazyjne rzeczy nie ma szans :P pracowalem przez 5 lat na cyfrowych cnc więc wiem co mówię  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Paragon napisał:

nie wszystko zrobisz na warsztatowej frezarce, takie proste wybrania to owszem, ale bardziej fantazyjne (...)

i dlatego zapytałem o dremela z przystawką :) w/g mnie spokojnie dało by radę przeciez nawet jak nie będzie super-hiper dokładnie to nie jest to widoczne miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, silvia napisał:

i dlatego zapytałem o dremela z przystawką :) w/g mnie spokojnie dało by radę przeciez nawet jak nie będzie super-hiper dokładnie to nie jest to widoczne miejsce

dokladnie taki prosty temat nawet szkoda pchać na obrabiarkę, tyle że tak jak wspomniłem jak jest ktos na forum moze to zrobić ladnie za przysłowiową flaszkę, nie każdy jest nastawiony żeby tylko zarabiać na innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kanio10 napisał:

Czytam i nie wierzę :-) 200zl za samo frezowanie a części do lampy około 400 ;-) chyba będę musiał uruchomić szlifierka kątową i sam coś zdziałać...

ceny są z kosmosu..albo szlifierka albo zrób tak jak pisze silvia@ ,trochę umiejętności manualnych i 2 setki w kieszeni :) 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Takie sa realia niestety ja kiedys dostalem wycene za zrobienie malego detalu ponad 300zl tak wiec ten tylko zdziwiony co nigdy nie korzystal z takich uslug, dlatego ja bede budowal taka frezarke na wlasne potrzeby, druk 3d tez nie jest tani jezeli dochodzi do tego modelowanie cena tez du... Urywa razem z jelitami :D

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Bo patrzysz na to jak kazdy bez analizy co ile kosztuje znam to od drugiej strony to troche Ci naswietle, zwykla cywilna obrabiarka bez szalenstw to 50 tysi kupujesz i jak sie nie znasz to musisz zaplacic kilka tysi za szkolenie, potem dochodza narzedzia ze stali weglowej ktore tanie nie sa a sie zuzywaja,  maszyne trzeba zaprogramowac czy to przez program camowski czy z pulpitu poza tym na obrabiarkach cnc robisz elementy w wysokiej dokladnosci a nie wybrania pod radiatory, ale dla czlowieka co zainwestowal kupe kasy w sprzet ludzi i szkolenia jest bez znaczenia czy robi dziury w radiatorze czy panewki cena jest ustalona za godzine pracy maszyny i w to jest wliczone wszystko powyzsze i pewnie sporo innych jak prad itd., jak nie masz znajomego z taka maszyna i przerazaja cie takie koszty to kupujesz w castoramie frezarke reczna gornowrzecionowa i dajesz czadu 

Tak na koniec jeszcze dodam u mnie w pracy stoja trzy duze obrabiarki cnc kazda o wartosci okolo miliona i na fakturze widzialem raczej cene w eur,  jak przyjezdza serwis tylko poogladac je to wystawia fakture na co najmniej 30 tysiecy zl, kolega zakladal firme waterjeet za maszyne dal ponad banke zl wiec przeanalizujcie sobie sami czy 200 zl to duzo po inwestycji w takie maszyny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem jakieś specjalne robótki z obrobieniem 3d ale nie zwykle wycięcie w aluminium.  Klient płaci to i wykonawca może sobie wymyśleć ceny z kosmosu.

Mimo wszystko dzięki wszystkim za rady i propozycje, dzięki nim uświadomiłem sobie że również pracuje przy aluminium i mam kilka szlifierek w pracy <haha>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 godziny temu, kanio10 napisał:

Mimo wszystko dzięki wszystkim za rady i propozycje, dzięki nim uświadomiłem sobie że również pracuje przy aluminium i mam kilka szlifierek w pracy <haha>

jak chcesz to robić szlifierkami to może jednak po prostu wyłam żeberka obcążkami efekt będziesz miał podobny i taniej nie znajdziesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paragon napisał:

jak chcesz to robić szlifierkami to może jednak po prostu wyłam żeberka obcążkami efekt będziesz miał podobny i taniej nie znajdziesz :P

Ja tak próbowałem. Ręka mi spuchła a wyciąłem mało co ;]

Mordęga nie robota, efekt paskudny.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.