Skocz do zawartości
sebb75

Moja Newa More 30R

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, maciej01 napisał:

Ślimak i tak już padnie, miałem kiedyś to samo i nie pomogło obracanie go. Cyjano spróbuj odsysać wężykiem i wodę przelej, przefiltruj przez watę i spowrotem do akwarium. Poczytaj sobie o walce z cyjano.

A można cyjano zbierać np. sitkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, sebb75 napisał:

A można cyjano zbierać np. sitkiem?

Rozwalisz po całym akwarium. Próbowałem. Weź wężyk i włókninę, watę etc i przelewaj przez to wodę. Szybciej brud wyciągniesz.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odessałem cyjano wężykiem ile mogłem :) przy okazji zrobiłem podmiankę. Wszystko póki co żyje, nawet ten bidny Trochus łazi po tylnej szybie i jakoś się trzyma ;) Nie widać tylko Nassariusa..

Pytanko: czy Microbe-Lift Special Blend podawać częściej czy raz w tygodniu? I drugie: znalazłem coś takiego jak Mycosidol Colombo, piszą na forum, ze bardzo dobrze zwalcza cyjano, ale czasem padają zwierzaki, czy warto? Czytałem też bardzo dobre opinie o Cerithium Caeruleum, ponoć zjada to dziadostwo..

Pachyclavularia i Zoanthus chyba niestety padły, trzyma się tylko Briareum..

Czym jeszcze mogę zadziałać?

Edytowane przez sebb75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microbe lift podawaj tak jak jest napisane w instrukcji bo jak przesadzisz to możesz mieć kolejny problem zakwit bakteryjny. Cyjano podobno zjada ślimak strombus i turbo tuberculosus, tak tu już kilka osób pisało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: kupiłem w sobotę, strombusa,  astralium i tabletkę colombo, tabletka i strombus ewidentnie działają (ślimak już wyczyścił chyba połowę Dino) astralium jest póki co cały czas w tym samym miejscu, ale czytałem, że trzeba mu dać czas. Dino ewidentnie znika. Dodatkowo trochus odżył i zasuwa na szybach :) tak więc sytuacja się chyba stabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sebb75 napisał:

Więc tak: kupiłem w sobotę, strombusa,  astralium i tabletkę colombo, tabletka i strombus ewidentnie działają (ślimak już wyczyścił chyba połowę Dino) astralium jest póki co cały czas w tym samym miejscu, ale czytałem, że trzeba mu dać czas. Dino ewidentnie znika. Dodatkowo trochus odżył i zasuwa na szybach :) tak więc sytuacja się chyba stabilizuje.

Chyba miałeś na myśli cyjano, a napisałeś dino?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, maciej01 napisał:

Chyba miałeś na myśli cyjano, a napisałeś dino?

A tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja chyba się zdecydowanie polepszyła, wszystko żyje, w akwarium czysto :) Jutro zrobię testy i jak wszystko będzie ok to może pokusze się o jakąś roślinkę i może błazenki. Jedno pytanie: mój calcinus elegans chodzi dziś niemal cały czas przy przedniej szybie muszlą do góry:

krab.jpg.8c25d6cec4ad5b27e97bb6267f0444bd.jpg

Czy to czas zmiany muszli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, natan2012 napisał:

Cyjano jak widać chyba jeszcze nie w odwrocie a roślinki są w akwarium słodkowodnym

Może i trochę tego cyjano jest ale jakby obumierało i już się nie rozprzestrzenia... Nie przypuszczałem, że wyrażenie "roślinki" to faux pas, wiadomo przecież o co chodzi ;) Jesli ktoś może mi odpowiedzieć co z moim krabem będe wdzięczny (cały czas spaceruje tam i z powrotem przy szybie, w 80% pionowo)

Edytowane przez sebb75 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował przemieszac piasek i odessac ile się uda. Nie masz za dużo obsady to śmiało można działać.  U mnie pomogło zaciemnienie kostki i dodawanie bakterii w dużo większej dawce niż określił producent. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, natan2012 napisał:

Ja bym spróbował przemieszac piasek i odessac ile się uda. Nie masz za dużo obsady to śmiało można działać.  U mnie pomogło zaciemnienie kostki i dodawanie bakterii w dużo większej dawce niż określił producent. 

Ok spróbuję. Zaciemnienie kostki czyli ograniczenie światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sebb75 napisał:

Ok spróbuję. Zaciemnienie kostki czyli ograniczenie światła?

Tak dokładnie.  Ja wyłączyłem zupełnie na dwa dni.  Światło było tylko dzienne.  Jak koledzy wyżej pisali najlepiej wcale nie wkładać rąk do akwarium i dać mu zaskoczyć.  Najlepiej zapomnieć ;) Lac bakterie a sobie zakupić piwko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, natan2012 napisał:

Tak dokładnie.  Ja wyłączyłem zupełnie na dwa dni.  Światło było tylko dzienne.  Jak koledzy wyżej pisali najlepiej wcale nie wkładać rąk do akwarium i dać mu zaskoczyć.  Najlepiej zapomnieć ;) Lac bakterie a sobie zakupić piwko 

aa dwa razy nie trzeba pisać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: czy akwarium z przeznaczeniem na morskie posiada grubsze szkło, mocniejszy klej czy można zastosować typowe do słodkiej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubość szyby dobiera się według norm, a nie czy jest to akwarium słodkowodne czy morskie. Silikon też stosuje się taki sam czy to słodkowodne czy morskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maciej01 napisał:

Grubość szyby dobiera się według norm, a nie czy jest to akwarium słodkowodne czy morskie. Silikon też stosuje się taki sam czy to słodkowodne czy morskie.

Czyli nie ma różnicy, ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak pytasz bo będziesz powiększał litraż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2018 o 23:41, maciej01 napisał:

A tak pytasz bo będziesz powiększał litraż?

Tak myślę właśnie powoli

Pytanie o kraba: dziś elegans znów chodził w pionie więc pomyślałem, że chyba szuka odpowiedniej muszli, wrzuciłem 3 różne i faktycznie jedną z nich wybrał i nawet nagrałem przeprowadzkę :) jednak teraz po paru godzinach znów zachowuje się tak samo.. czy mogła mu jednak nie spasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam akwarium 100 litrów brutto jeszcze nie zalane, w drugiej połowie maja planuję zalać i zrobić przekładkę. Mam odpieniacz Tunze 9004 taki jak w tym zestawie, taki dostałem razem z akwarium ale osobiście uważam, że na 100l jest trochę za mocny. Za jakiś czas zobaczę jak będzie się sprawował czy jest tak jak myślę, czy się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciej01 napisał:

Mam akwarium 100 litrów brutto jeszcze nie zalane, w drugiej połowie maja planuję zalać i zrobić przekładkę. Mam odpieniacz Tunze 9004 taki jak w tym zestawie, taki dostałem razem z akwarium ale osobiście uważam, że na 100l jest trochę za mocny. Za jakiś czas zobaczę jak będzie się sprawował czy jest tak jak myślę, czy się mylę.

To będzie cenna informacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś w akwarium pojawiło się setki małych żyjątek, nie na szybie tylko pływających we wodzie, czy to oczliki?

IMG_20180526_001733288_BURST000_COVER_TOP~2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to mysis, lasonogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.