Skocz do zawartości
Baron

Koralowce czy wolno przewozic w samolocie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie: Czy ktos ma doswiadczenie i czy jest to legalne przewozenie koralowcow w walizce wewnatrz uni europejskiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to raczej nie. Zawsze możesz sobie zamówić transport firmą kurierską, wiadomo dodatkowe koszty ale będziesz miał zabezpieczone korale. W walizce nie wyobrażam sobie zabezpieczenia korali przed zmianą temperatury . Nie wiem czy widziałeś kiedyś co robią z walizkami . A po za tym wydaje mi się że to idiotyczny pomysł, przepraszam    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koralowce do Polski czy innego kraju tez przylatuja samolotem. W Irlandii cena za koralowca 100 e. gdzie w PL kupie go za 25 e. to dlatego ten "idiotyczny" pomysl :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, vunpepic napisał:

 W walizce nie wyobrażam sobie zabezpieczenia korali przed zmianą temperatury .

styrobox :) tyle że korale wymagają wody a wszelkie płyny w samolocie ...

słowem najlepiej będzie zadzwonić na lotnisko i zapytać .. w dodatku o konkretnego koralowca i konkretne linie - bo mogą mieć "rożne wizje"

7 minut temu, Baron napisał:

Koralowce do Polski czy innego kraju tez przylatuja samolotem.

tak - jako cargo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko styroboxami nikt nie rzuca, tak jak walizkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wozilem z kolegą samolotem z Polski do UK

Korale były w woreczkach w styroboksie w bagażu nadanym. Po 15 minutach po nadaniu wezwali kumpla przez megafon. Poszedł do pokoju z papierami zakupu (zwykły rachunek ze sklepu). Po 5 minutach wrócił z usmiechem na twarzy.

Korale doleciały bez problemu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Tester napisał:

 z papierami zakupu (zwykły rachunek ze sklepu)

jak się trafi uparty służbista to może chcieć "dokument pochodzenia" (czy jak toto się zwie) - czyli udowodnić że na teren unii koral trafił legalnie i ma odp. dokumenty (CITES) 

a że koralowca nie da się "zaczipować" to nie da się udowodnić że dokument dotyczy dokładnie tego "osobnika" :P

słowem lepiej zadzwonić zapytać/uprzedzić niż potem się tłumaczyć nie wiadomo ile i przed kim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprawdzałem procedurę przemieszczenia zwierząt - chodziło mi o psa do UK i była  jakaś kwarantanna czasowa nawet dzień czy dwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Koralowce do Polski czy innego kraju tez przylatuja samolotem. W Irlandii cena za koralowca 100 e. gdzie w PL kupie go za 25 e. to dlatego ten "idiotyczny" pomysl [emoji14]
 
W Irlandii zarabiasz tle co w Pl w przeliczeniu ? [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psy  i koty to inna bajka, bo na Wyspach nie ma wścieklizny i zwierzęta z kontynentu sa poddawane kwarantannie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

W Irlandii zarabiasz tle co w Pl w przeliczeniu ? emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

tak tak nie lubię tych przeliczników :P

1 godzinę temu, katani napisał:

Psy  i koty to inna bajka, bo na Wyspach nie ma wścieklizny i zwierzęta z kontynentu sa poddawane kwarantannie.

nie wiem nie jestem znawcą ale kiedyś jak wracałem ze Szkocji samolotem to wyciągali kolesia za jakieś sadzonki które postanowił sobie przewieść do polski   :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kapsel1981 napisał:

Jakiś czas temu sprawdzałem procedurę przemieszczenia zwierząt - chodziło mi o psa do UK i była  jakaś kwarantanna czasowa nawet dzień czy dwa. 

Nie ma żadnej kwarantanny dla psów , nie wiem gdzie Ty to wyszukales , wymogiem jest paszport dla psa i komplet szczepien , pies jedzie busem na takich samych zasadach jak ludzie tylko powinien być w klatce , wiem bo sprowadzałem psa z hodowli z Polski do UK rok temu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega qba25 pisze . Na psa lub kota potrzebny jest paszport z wymaganymi szczepieniami . A wizyta u weterynarza na granicu UK 5min . Oczywiscie musi byc tez zachipowany . Psa przywiozlem w lipcu . 


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.