Skocz do zawartości
Sqesta45

Pytanie odnośnie PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie PO4. 

Wykonałem pomiar PO4 zooltekiem i wynik to około 0.25.Moje pytanie czy mam powód do zmartwień? Czy to wysoki poziom i trzeba zbijać? (jeśli tak to w jaki sposób) czy taki poziom jest ok? 

Akwarium z miekasami i lps

NO2-0

No3-5

Kh-8

Ph-8

W filtrze phosguard i purigen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak

tak

(metod jest co najmniej kilka)

nie dla LPS - może dla miekasów

(a jak użyjesz wyszukiwarki to bez zaśmiecania forum w 5 minut znajdziesz wszystkie odpowiedzi na Twe pytania - bo temat był wałkowany na dziesiątki sposobów)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawdził się NO3PO4X.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zooloek może mieć duży uchyb pomiarowy, stosowanie chemii może rozregulować system. Jeśli ktoś mierzy NO2 to pewnie akwarium "młode" gdzie wiele się zmienia..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium 3 lata

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Sqesta45 napisał:

akwarium 3 lata

 

i nie wiesz jak zbić PO4 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak maja sie korale ? Jesli dobrze to nie masz powodów do zmartwienia .... i wtedy nic nie kombinuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne rady ale najpierw wypadało by zmierzyć to po4

Idź do kolegi z hanką


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czym mierzyłeś PO4? 

Jeśli w wodzie są fosforany to Phosguard ci się wyczerpał. Wymień lub zregeneruj sorbent PO4. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, nanokaczor napisał:

Czym mierzyłeś PO4?

a przecież w pierwszym wpisie stoi jak WÓŁ

22 godziny temu, Sqesta45 napisał:

Wykonałem pomiar PO4 zooltekiem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym karmisz rybki?  Zbadaj innym testem. Jak wyjdzie wysoko. To wtedy działaj (daj nowy wkład, ogranicz suchą karme , bardzo dobre efekty daje zastosowanie glonow). Wkładu seachema na fosforany i krzemiany się nie regeneruje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, pawellb napisał:

Wkładu seachema na fosforany i krzemiany się nie regeneruje:)

My to wiemy ale ... on przecież wie lepiej :) - a nawet jak się pomyli i przy okazji wyleje na kogoś "wiadro pomyj" to ... i tak wie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Sqesta45 napisał:

akwarium 3 lata

Marcin,

zaniemówiłem, bo mając akwarium 3 lata najczęściej testy na PO4 już się nie robi a jak robi to tzw małą hanką albo choćby kropelkowym testem np firmy Salifert lub Colombo.

Pomijając powyższe osobiście jestem przeciwnikiem stosowania absorbentów - wprowadzają szybki skok a nie wymienione na czas ponowny skok w górę. 

A może w ogóle Twoje akwarium nie potrzebuje tych czynności ? może jest wszystko OK, a podejmowanie działań na podstawie badań zoolek-a przemyśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjme absorbery

Korale sa w dobrej kondycji ale wywalilo mi cyjano.leje tylko bakterie i vsv 1ml dziennie.Zmierzylem zoolekiem tak tylko zeby zobaczyc czy cos pokaze wiem ze pomiar nie jest dokladny ale skoro pokazalo 0.25 to cos tam pewnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja regeneruję tlenek aluminium z powodzeniem.

Nie ma czegoś takiego jak absorber [słowo absorber dotyczy absorpcji promieniowania elektromagnetycznego ] ani absorbent fosforanów stosowany w akwarystyce morskiej. Absorpcja cząsteczek przez fazę stałą nie jest możliwa - nie wierzycie poczytajcie sobie o dyfuzji w fazie stałej. 

W akwarystyce stosuje się adsorbenty fosforanów. 

Na Hankę szkoda pieniędzy. Wystarczy JBL za 22 zł... I tak te testy mierzą stężenie fosforanów a nie fosforu. Jeśli chcesz mieć dokładny pomiar to lepiej zapłać za badanie ICP-MS.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
48 minut temu, nanokaczor napisał:

Ja regeneruję tlenek aluminium z powodzeniem.

rozumiem że tak jak kolega (i nie tylko) piszesz o Pphosguard ?

a nie "zwykłym"  aktywowanym tlenku glinu używanym w przemyśle

do regeneracji używasz 4% NaOH ?  (czy jak zwykle zachowasz info dla siebie)

już się kiedyś o to spieraliśmy - pamiętasz ?

Adsorpcja - wiązanie
Absorpcja - pochłanianie

większości z nas "wisi kalafiorem" czy fosforany są wiązane czy wnikają - ważne jest że ich poziom w zbiorniku spada

 

(a sklepy sprzedają produkty zarówno pod nazwą ad jak i ab sorbent)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Według ciebie tego nie da się zrobić. Tak napisałeś w tym temacie. A jak sam dalej napisałeś można to zrobić. Czyli wychodzi na to że kłamiesz i to z premedytacją - w złej wierze i masz pełną świadomość swojego kłamstwa...

Czy robiłeś badania statystyczne tego jak co jak sam napisałeś "wisi ci kalafiorem"? Czy możesz podać wyniki badań które potwierdzają istnienie tej twojej wymyślonej większości? 

A te twoje uproszczenia dotyczące absorpcji i adsorpcji to są zwyczajne brednie. Widać że nie słyszałeś o chemisorpcji... 

A ja opublikuję odpowiedni tekst wtedy gdy będę chciał i nic ci do tego. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, nanokaczor napisał:

Według ciebie tego nie da się zrobić. Tak napisałeś w tym temacie. A jak sam dalej napisałeś można to zrobić. Czyli wychodzi na to że kłamiesz i to z premedytacją - w złej wierze i masz pełną świadomość swojego kłamstwa...

Czy robiłeś badania statystyczne tego jak co jak sam napisałeś "wisi ci kalafiorem"? Czy możesz podać wyniki badań które potwierdzają istnienie tej twojej wymyślonej większości? 

A te twoje uproszczenia dotyczące absorpcji i adsorpcji to są zwyczajne brednie. Widać że nie słyszałeś o chemisorpcji... 

A ja opublikuję odpowiedni tekst wtedy gdy będę chciał i nic ci do tego. 

konkretne pytanie - czy regenerujesz Pphosguard ?  tak czy nie

odpowiesz czy znów tylko TROLLUJESZ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Regeneruję tlenek aluminium.

Ty wiesz dokładnie jak to robić więc nie wymuszaj na mnie pisania instrukcji. Wiesz jak to zrobić i możesz również podzielić się wiedzą. 

Kto tu jest TROLEM? W tym miesiącu napisałeś 287 postów co daje ok 10 postów dziennie. Ja napisałem 66 postów co daje ok 2 posty dziennie. Więc ty piszesz 5 razy postów więcej ode mnie.... 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez nie ma znaczenia co dany wkład robi (wchłania czy wiąże). Ważne by sprawdził się i wykonał 'prace" jaka od niego jest wymagana:).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No a jak dla mnie i jak dla nauk technicznych to jest kompletna różnica.  Tak jak słoń nie jest krową. Oczywiście słonia można nazwać krową ale różnica jest dość spora. Tak samo samolot w sumie można nazwać rakietą - oba latają. Tyle że to jest kompletnie co innego i inaczej działa. 

Jeśli już ktoś chce używać trudnych słów to dobrze by było znać ich znaczenie.  

Jeśli ktoś na przykład zaczyna opowiadać o technologiach rakietowych i zamiast nazywać rakiety rakietami nazywa je samolotami to świadczy raczej o jego niewiedzy.

Jak się nie wie czy to jest adsorpcja czy absorpcja to można powiedzieć inaczej. Można na przykład użyć słowa sorbent albo sformułowania "materiał filtracyjny służący do usuwania... "

I synonimem słowa adsorpcja nie jest "wiąże" - przynajmniej nie zawsze. Bo adsorpcyjne procesy dzielą się na 2 rodzaje - na fizysorpcję i chemisorpcję... Nie zawsze jest to "wiązanie" czasem bardziej to przypomina "przyleganie".

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wy to większych problemów nie macie?Fajna pogoda wolny dzień -wyluzujcie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Marcin poprosił o poradę, pomoc. Dla niego temat: "jak to się pisze", "jak się wymawia", "czy to jest cukier czy słodkie", " zjada czy zbiera" nie ma znaczenia. Chce by akwa dobrze się miało. Jak pisze sevi74 - wyluzuj. Bawmy się akwarystyką i niech cieszy nasze oczy i umysły.:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, nanokaczor napisał:

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?

Regeneruję tlenek aluminium.

Ty wiesz dokładnie jak to robić więc nie wymuszaj na mnie pisania instrukcji. Wiesz jak to zrobić i możesz również podzielić się wiedzą. 

Kto tu jest TROLEM? W tym miesiącu napisałeś 287 postów co daje ok 10 postów dziennie. Ja napisałem 66 postów co daje ok 2 posty dziennie. Więc ty piszesz 5 razy postów więcej ode mnie.... 

 

2 godziny temu, silvia napisał:

konkretne pytanie - czy regenerujesz Pphosguard ?  tak czy nie

odpowiesz czy znów tylko TROLLUJESZ 

Załóżcie sobie chłopaki temat "silvia konta nanokaczor" i tam sobie dogadzajcie, sorki nic do was nie mam ale wszędzie gdzie się wejdzie to albo jeden albo drugi daje czadu rozwalacie ludziom tematy szczególnie nanokaczor to nie jest twoja strona handlowa musisz uszanować też i innych, albo płać za sponsoring :)

W dniu 1.05.2018 o 11:32, Sqesta45 napisał:

Witam mam pytanie odnośnie PO4. 

Wykonałem pomiar PO4 zooltekiem i wynik to około 0.25.Moje pytanie czy mam powód do zmartwień? Czy to wysoki poziom i trzeba zbijać? (jeśli tak to w jaki sposób) czy taki poziom jest ok? 

Akwarium z miekasami i lps

NO2-0

No3-5

Kh-8

Ph-8

W filtrze phosguard i purigen

załatw sobie testy colombo podobno so ok jeżeli chodzi o PO4, ja mam saliferta i nie daje rady z tymi odcieniami niebieskiego hehe, miałem kiedyś te testy których używasz to niestety shit, wywal je ja prawdopodobnie bedę stawiał na małą hankę nie mam cierpliwości do tych kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.