Skocz do zawartości
TomPi

Akwarium 140x30x55h

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie do osób doświadczonych przez życie i zwierzęta morskie :)  Jestem posiadaczem typowego akwarium 200l i od jakiegoś czasu kusi mnie założenie kolejnego. Niestety w pokoju, w którym miałoby stać jest tylko jedno miejsce. Pasowałoby na akwarium o wymiarach 140 dł x 30 szerokie, max 35. Wysokość dowolna (najchętniej około 55) :) 

Czy ma ktoś doświadczenia z takim nietypowym akwarium? Jakieś minusy, poza tym, że nie poszaleje z ilością i sposobem ułożenia skały. No i rybki powyżej 30cm odpadają ;) 

Z obsady jaka miałaby zamieszkiwać wspomniany baniaczek to parka błazenków, chromisy x5, salarias i może jakaś babka. 

Z góry dziękuję za wszystkie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój baniaczek, bardzo budżetowo, 120x45x30cm niecałe 160 litrów. Czyścik wchodzi w 95% miejsca. Cyrkulacja jest największym wyzwaniem. Sumpa nie ma, tylko odpieniacz, żywy piasek i żywa skała. Jak znajdę jakieś podłużne wąskie skałki do dorobię chyba jeszcze jedno pięterko.

32885988_10155980440193124_3256262754343845888_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30cm na głębi przy długości 140cm to bardzo mało, ale jak ma już być taki wymiar podstawy to ja bym więcej jak 40-45cm na wysokości nie dawał. Może masz możliwość postawienia krótszego akwarium ale za to więcej na głębi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcie :)  co do głębokości niestety ona mnie najbardziej ogranicza. Maksymalnie mogłoby być 35cm, stąd chciałem zwiększyć wysokość, żeby jednak trochę miejsca do pływania ryby miały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ja miałem krótsze 60x35 i było słabo przy długości 140 będzie mega słabo, w słodkim była by lipa a w morskim będzie jeszcze gorzej, mam sumpa 140x40x40 to mam wizję że przy takiej długości to minimum 50cm głębokości jeżeli nie masz wyboru to ok,  ale bedziesz grymiasił im dłużej je bedziesz miał :/

25.thumb.jpg.271dc9dbdefc222ca5114c4c32b026a3.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz innej opcji, postaw największe, jak masz możliwość. 

Wymiary, które podałeś faktycznie są dość nietypowe,  ale jak dobrze pokombinujesz z ustawieniami skał i cyrkulacją, to może wyjść bardzo ładne akwarium. Z ryb raczej sama drobnica, ale dałabym im te 55 wysokości, zawsze lepiej 55 niż 45, jeśli ma się ślizgi czy wargacze. Ktoś na forum miał akwarium - komin, bardzo wysokie i malutkie u podstawy, skalę ułożył w wysokie drzewo i wyszło całkiem ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie informację. Będę jeszcze myślał jak zrobić, żeby było dobrze ;) wieczorem postaram sie przesłać zdjęcie akwarium, które zobaczyłem u znajomego. Wymiary zbliżone do moich, a efekt też całkiem fajny :) 140x30x40h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.