Jump to content

TomPi

Klubowicz
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jankowice
 • Akwarium
  540l (sump około 150l)

Recent Profile Visitors

1480 profile views
 1. Też postaram się wpaść. Jak nie na cały weekend to przynajmniej na jeden dzień. Gdyby ktoś z Jastrzębia miał podobne plany to mogę zabrać po drodze.
 2. Jebao DP 4 Teraz tylko walczę z jakimiś robaczkami w piasku, zawsze coś
 3. Mała aktualizacja, żeby nie było, że akwarium zlikwidowane niestety od ostatniego zdjęcia była cała seria mniejszych i większych akwariowych tragedii. Największe spustoszenie zrobiła awaria pompy dozującejprzez pół dnia wpompowała jakieś 1,5l płynów (x3). Trafiło to jednocześnie na mój wyjazd i podmiana została zrobiona dopiero po kilku dniach. Kosztowało mnie to utratę wszystkich euphylli, tzn jakiś 40głowek , zoanthusów i kilku innych zwierzaków. Od tamtego czasu próbuje wyjść na prostą. Po drodze pojawiały się też pomysły sprzedania tego co zostało i zrobienia akwarium fish only. Z większych zmian to po awarii przeszedłem na reaktor wapnia no i powstało refugium. Póki co jestem bardzo zadowolony. Parametry cały czas stabilne.
 4. Miałem na myśli całe życie, nie tylko ryby. Bardziej zastanawiam się nad koralowcami. U mnie po zmianie na mocniejsze światło lps pochowały polipy i tak przez jakieś 3tygodnie było, a zwiększałem stopniowo.
 5. No i jest hameryka, dobrze wygląda lampa opinie ma świetne więc powinno być dobrze. Ciekawe jak życie zareaguje na zmianę.
 6. Niedziela dzień roboczy w akwarium dzisiaj mija miesiąc od przeprowadzki z 375 do 540l. Wyniki testów pokazały, że mój odpienacz (twistman integra 150) z poprzedniego akwarium nie da rady przy dołożenie kilku anthiasów. Teraz mam PO4 0,09. No3 po przeprowadzce też skoczyło do około 15. W akwarium większość koralowców to lps i miękkie, które nie narzekają bardzo na takie parametry. Z pozytywnych rzeczy to podniosłem konstrukcję skalną, która od początku była dla mnie za niska, a przy tym nie narobiłem dużo szkód w akwarium Dzisiaj też pojawił się nowy lokator pholidichthys leucotaenia, świetna rybka. Chciałbym jeszcze mandaryna i p. Friedmiani i będzie komplet. Poniżej zdjęcie całości i skałki, która została podniesiona. To ta po lewej
 7. Ja nie wymieniałbym wszystkiego na raz. Jedno, że coś na nich już żyje, a drugie, że mogą zbić szybko parametry, a to też nie będzie za dobre.
 8. Udało się zrobić troche dokładniejsze zdjęcie.
 9. Z innego źródła dostałem informacje, że może to być TUBASTRAEA FAULKNERI. Faktycznie bardzo podobna tylko moja bardziej czerwona. wychodzi na to, że miałeś Szymon rację. Już wiem czemu nie rośnie tak szybko jak mogłaby rosnąć. Dzięki Panowie za pomoc.
 10. Witam, proszę o pomoc w identyfikacji koralowca. Mam go od kilku lat i niestety nie pamiętam nazwy. Jak na złość w sklepach od czasu zakupu ich nie widziałem.
 11. Właśnie o anthiasach myślałem, piękna ryba i trochę ożywi akwarium. Dzięki
 12. Nowy Rok i nowe pomysły weszły w życie choroba postępuje i akwarium 375 litrowe zastąpiłem 550l plus sump. Jeszcze wszystko na etapie wykańczania, ale już mnie cieszy. Udało się przenieść życie bez większych strat, jedynie euphyllia rozpadła się na kilka mniejszych. Przynajmniej była okazja policzyć główki jest ich około 50. Stelaż też zabudowany, jeszcze została korona do sklejenia. W związku ze wzrostem wysokości akwarium (było 50cm jest 60cm) zastanawiam się nad podniesieniem przynajmniej części konstrukcji skalnych. Myślę też czy i ewentualnie jakie jeszcze ryby wprowadzić, żeby nie było tak pusto. Teraz pływa 8 sztuk i chciałem kilka mniejszych dołożyć. Jakieś propozycje?
 13. TomPi

  Odrzut wody RO

  Panowie wiszę Wam piwo dwa dni temu przyjechał drugi zestaw osmozy. Zrobiłem prawie wszystko jak opisaliście i okazało się, że odpad można bardzo ograniczyć. Wcześniej tyle go było, że już kwiatków w domu brakowało do podlewania
 14. Tak, to asterina. Kiedyś też miałem kilka dużych okazów.
 15. Ja podobnie nie narzekam. Co roku sól kupuję na cały rok i zawsze trochę taniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.