Jump to content

TomPi

Klubowicz
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jankowice
 • Akwarium
  540l (sump około 150l)

Recent Profile Visitors

1566 profile views
 1. TomPi

  Półka na korale

  Ja mam z aliexpress i jestem zadowolony. Uchwyt na magnesy, nic się nie przesuwa i cena atrakcyjna.
 2. Właśnie tak mi to wygląda, ale mam ostatnio wysyp tego i wolałem się upewnić. Dzięki i pozdrawiam sąsiada;)
 3. Witam, jak w temacie proszę o pomoc w identyfikacji. Obstawiam jedno stworzenie, ale żeby nie nakierować nie będę pisać, które:)
 4. Może masz wysokie zasolenie?
 5. Też postaram się wpaść. Jak nie na cały weekend to przynajmniej na jeden dzień. Gdyby ktoś z Jastrzębia miał podobne plany to mogę zabrać po drodze.
 6. Jebao DP 4 Teraz tylko walczę z jakimiś robaczkami w piasku, zawsze coś
 7. Mała aktualizacja, żeby nie było, że akwarium zlikwidowane niestety od ostatniego zdjęcia była cała seria mniejszych i większych akwariowych tragedii. Największe spustoszenie zrobiła awaria pompy dozującejprzez pół dnia wpompowała jakieś 1,5l płynów (x3). Trafiło to jednocześnie na mój wyjazd i podmiana została zrobiona dopiero po kilku dniach. Kosztowało mnie to utratę wszystkich euphylli, tzn jakiś 40głowek , zoanthusów i kilku innych zwierzaków. Od tamtego czasu próbuje wyjść na prostą. Po drodze pojawiały się też pomysły sprzedania tego co zostało i zrobienia akwarium fish only. Z większych zmian to po awarii przeszedłem na reaktor wapnia no i powstało refugium. Póki co jestem bardzo zadowolony. Parametry cały czas stabilne.
 8. Miałem na myśli całe życie, nie tylko ryby. Bardziej zastanawiam się nad koralowcami. U mnie po zmianie na mocniejsze światło lps pochowały polipy i tak przez jakieś 3tygodnie było, a zwiększałem stopniowo.
 9. No i jest hameryka, dobrze wygląda lampa opinie ma świetne więc powinno być dobrze. Ciekawe jak życie zareaguje na zmianę.
 10. Niedziela dzień roboczy w akwarium dzisiaj mija miesiąc od przeprowadzki z 375 do 540l. Wyniki testów pokazały, że mój odpienacz (twistman integra 150) z poprzedniego akwarium nie da rady przy dołożenie kilku anthiasów. Teraz mam PO4 0,09. No3 po przeprowadzce też skoczyło do około 15. W akwarium większość koralowców to lps i miękkie, które nie narzekają bardzo na takie parametry. Z pozytywnych rzeczy to podniosłem konstrukcję skalną, która od początku była dla mnie za niska, a przy tym nie narobiłem dużo szkód w akwarium Dzisiaj też pojawił się nowy lokator pholidichthys leucotaenia, świetna rybka. Chciałbym jeszcze mandaryna i p. Friedmiani i będzie komplet. Poniżej zdjęcie całości i skałki, która została podniesiona. To ta po lewej
 11. Ja nie wymieniałbym wszystkiego na raz. Jedno, że coś na nich już żyje, a drugie, że mogą zbić szybko parametry, a to też nie będzie za dobre.
 12. Udało się zrobić troche dokładniejsze zdjęcie.
 13. Z innego źródła dostałem informacje, że może to być TUBASTRAEA FAULKNERI. Faktycznie bardzo podobna tylko moja bardziej czerwona. wychodzi na to, że miałeś Szymon rację. Już wiem czemu nie rośnie tak szybko jak mogłaby rosnąć. Dzięki Panowie za pomoc.
 14. Witam, proszę o pomoc w identyfikacji koralowca. Mam go od kilku lat i niestety nie pamiętam nazwy. Jak na złość w sklepach od czasu zakupu ich nie widziałem.
 15. Właśnie o anthiasach myślałem, piękna ryba i trochę ożywi akwarium. Dzięki
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.