Jump to content

TomPi

Klubowicz
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Tomasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Jankowice
 • Akwarium
  375l (sump około 130l)

Recent Profile Visitors

623 profile views
 1. TomPi

  TomPi

 2. Dlatego już podjąłem decyzję i tyran siedzi w sumpie, a jego zdjęcia na pewnym portalu z ogłoszeniami jeśli nie znajdzie się chętny na niego do jutra to jadę do sklepu zoologicznego zamienić na inne życie. Jeszcze raz dzięki za informację.
 3. Właśnie tak miałem w poprzednim akwarium. Na końcu doszedł mały halichoeres i było ok. Teraz zmieniła się kolejność i pojawiły się problemy. Plus tej całej sytuacji jest taki, że w końcu zrobiłem pułapkę na ryby i w razie potrzeby mogę pożyczyć potrzebującym z okolic Rybnika, Gliwic Dzięki za informację. To niestety trzeba będzie pożegnać się z halichoeresem.
 4. Witam, czy ktoś trzyma te dwie rybki razem? Dołożyłem ostatnio wargatka sanitarnika do akwarium i halichores zaczął go zamęczać. Chwilami mu odpuszcza, ale później znowu goni. Szkoda mi i jednej i drugiej rybki. Kiedyś miałem podobne połączenie w mniejszym akwarium i było ok.
 5. Trochę późno trafiłem, ale akwarium rewelacja!!! Mam nadzieję, że moje z czasem zacznie wyglądać podobnie
 6. Podmiana wypada na dzisiaj, więc biorę się. Dzięki Beti
 7. To jeszcze mam pytanie. Ile proponujesz robić podmian i co jaki czas?
 8. Około 12 litrów na tydzień. Jeśli nie powinno się tego robić to ok, porzuce pomysł Wcześniejsze akwaria morskie miałem przykryte i było z nimi wszystko ok, a nie trzeba było tyle wody dolewać. Tak tylko myślę głośno
 9. Lampka już nawet jest przygotowana miejsca faktycznie jest tam jeszcze sporo. Zastanawiam się jeszcze co zrobić i czy w ogóle robić, żeby woda tak nie parowała. Trochę przeraża mnie ilość produkowanej wody w tygodniu. Myślałem o przykryciu akwarium i sumpa. Tylko ciężko będzie zrobić to szczelnie. Może ktoś już próbował?
 10. Tył i lewa strona nie są zamknięte. Mam front na lewy bok, ale będzie on tylko zamykany okazjonalnie. Nie mógłbym spokojnie spać, gdybym nie miał ciągłego podglądu na to co tam się dzieje to moje pierwsze akwarium z sumpem, więc wszystkiego jeszcze się ucze. Poprzednie dwa były z wewnętrznymi odpieniaczami i filtram.
 11. Tak to było poskręcane jak kupiłem. Początkowo pompa miała być w tej 3 komorze i byłoby ok. W czwartej była planowana dolewka, ale zapomniałem, że woda musi gdzieś spływać, a najlepiej do sumpa okazało się, że nie mam możliwości przesunąć bardziej w prawo i na szybko musiałem zmieniać. Jak będę miał trochę więcej czasu to postaram się to rozkręcić i szybko poskładać tak jak powinno być. Faktycznie szkoda pompy. Dzięki za zwrócenie na to uwagi, bo całkiem zapomniałem o tym
 12. Jest i zdjęcie sumpa niestety nie udało mi się jeszcze zrobić tam pożądku, ale najważniejsze, że wszystko działa w pierwszej komorze od lewej dolewka, druga: spływ, odpieniacz. Na przejściu między komorą 2 i 3 wełna, umieszczona na gąbce (sama wełna nie trzymała się). W trzeciej komorze media (węgiel, purigen, phosguard, maxspect). Ostatnia komora: pompa powrotu i grzałka.
 13. Trochę czasu minęło, ale jestem Z akwarium wszystko dobrze. Po przenosinach większego dojrzewania nie było. Dołożyłem ok 12kg żywej skały i na niej kilka ładnych zoasków. Dzisiaj udało mi się dokończyć koronę i obudowę stelaża.
 14. TomPi

  Borsuk dziwne płetwy

  Niesamowite, ale po zastosowaniu drugiej dawki herbtana śladu na płetwach borsuczka nie ma. Oby wszystkie preparaty tak działały temperaturę wczoraj podniosłem z 25 na 27stopni. Witaminy dalej z pokarmem. Zgodnie z instrukcją będę stosował 10dni i zobaczymy.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.