Skocz do zawartości
Gość laszek

Rollermat podłączenie do zbiornika bez sumpa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość laszek

Tak jak w temacie. Szukam sensownego pomysłu na podłączenie rollermata do akwarium swojego bez sumpa. Napewno pompa zewnętrzna. Ale brak mi pomysłu jak to ogarnąć. Nie chcę zamawiać w ciemno jakby nie wypalił pomysł podłączenia. Też chcę uniknąć dodatkowego zbiornika. Jak się nie da to poprostu zrezygnuję.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak stoi w opisie więc raczej się da 

• Do montażu zewnętrznego mogą być wymagane następujące dodatkowe elementy - rura 40mm - 25mm - 19mm

Pewnie trzeba pompkę dodatkową i montaż filtra powyżej tafli wody żeby woda wracała grawitacyjnie

tak trochę off top zostawiłem w szafce przechodzoną watę filtracyjną zapomniałem wywalić to po tygodniu zaczęła capić, czy aby nie będzie podobnie z z tym zużytym wałkiem ?

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, laszek napisał:

Ale brak mi pomysłu jak to ogarnąć.

zerknij na youtube - może coś Ci przypasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Właśnie przeglądałem wszystko. Najbardziej mnie martwi rewizja. O ile ciśnienie da radę z powrotem o tyle nie wiem czy podniosłoby z rewizji do góry.

zerknij na youtube - może coś Ci przypasuje


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, laszek napisał:

 o tyle nie wiem czy podniosłoby z rewizji do góry.

woda sama do góry nie popłynie :( więc trzeba by było zrobić coś na wzór "odwróconej" dolewki albo "rewizję rolera" ustawić wyżej niż poziom wody w zbiorniku

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tego się obawiałem. Dlatego chyba sobie daruję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 godziny temu, laszek napisał:

Tego się obawiałem. Dlatego chyba sobie daruję :(

No takie kombinacje to już lepiej ten znienawidzony sump postawić :P , nie masz sumpa ani panela więc jak wyże piszą musiał byś zapewnić dodatkowy obieg powyżej poziomu wody w akwarium co pewnie już fajnie by nie wyglądało, powiem Ci że ja jeszcze niedawno chciałem robić taki filtr DIY ale sobie darowałem doszedłem do wniosku że lepiej dla akwarium i mieszkańców jak filtracja mechaniczna ograniczy się do odpieniacza, kończą mi się glony wiec ze skarpet też pewnie zrezygnuję,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Tak daruję sobie. Za dużo kombinowania. Nie chcę sumpa ze względu na specyfikację pracy, zbyt często mnie q domu nie ma.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, laszek napisał:

Tak daruję sobie. Za dużo kombinowania. Nie chcę sumpa ze względu na specyfikację pracy, zbyt często mnie q domu nie ma.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

a co to ma do rzeczy, nie to żebym Cie przekonywał ale ja mojego sumpa nie tykam, jezeli chodzi o jakies codzienne doglądanie poza przejechaniem szyb z przodu czyścikiem i wymyciem kubka raz na tydzień, nic przy nim nie robie, we wczesniejszym sumpie miałem mały kubek na urobek i podłączyłem od razu do scieku, tak więc jezeli bym go nie dotykal miesiąc to nic poza brudnymi szybami by się nie stało to samo co w głównym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Postawiłem to akwarium. Bo żona się zgodziła jak obiecałem że sumpa nie będzie :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz czas przekonać żonę że z sumpem będzie łatwiej i prościej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
To teraz czas przekonać żonę że z sumpem będzie łatwiej i prościej.
Nie chcę sumpa, muszę kupić 3 vortechy40 :)

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

hehe spoko rozumiem siła wyższa, u mnie sump to druga atrakcja całego akwarium, co do rollermata to sobie daruj jeżeli ma być bez sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci 3 Vortechy 40 do twojego akwarium? Wirówkę do prania będziesz montował? Z drugiej strony ty nie masz obiegówki, która też robi za niezły cyrkulator.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo potraktować go jak sump , pudełko przelewowe ,pompa .

41 minut temu, laszek napisał:

Tak daruję sobie. Za dużo kombinowania. Nie chcę sumpa ze względu na specyfikację pracy, zbyt często mnie q domu nie ma.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Dokładnie z co ma sump do bycia w domu , ja go nie tykam miesiącami .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Żona się poprostu boi że coś by się spusło i problem.
Katani jednego chcę dać za rw4 a 2 do tyłu na pulsację żeby zmieniały kierunek cyrkulacji. A vortechy dlatego. Że do czyszczeniansą banalnie łatwe do wyciągnięcia jeżeli chodzi o tył mojego akwarium.

Albo potraktować go jak sump , pudełko przelewowe ,pompa .
Dokładnie z co ma sump do bycia w domu , ja go nie tykam miesiącami .


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

musiał bys zrobic coś takiego jak byś się uparł:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dzięki Paragon, ale już sobie darowałem. Nie chcę robić bajzlu pod szafką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, laszek napisał:

Dzięki Paragon, ale już sobie darowałem. Nie chcę robić bajzlu pod szafką :)

w tym wypadku nad szafką :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To już wogóle bym okna nie otworzył. Ale dzięki wszystkim za sugestie i rady. Czyli zostaję przy tym co mam. Aa tidal 110 rewelacja :) szkoda ze mi drugi nie wejdzie :(.  Znaczy na wymiar by wszedł ale musiałbym wywalić cp40. A nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a tak zbaczając z tematu jak już sobie odpuścileś :) jak Ci się sprawuje cp40? ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ostatnio czyściłem, ale wczoraj o 3 w nocy musiałem ślimora wyciągać. Dzisiaj jak światło zgasło też.... Napewno nie kupiłbym drugi raz tego. Wolę tego tunze 6105 co kupiłem, ale jeat duży i z prawej strony muszę mieć gwizdek lub vortecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

aha ja testuję wersję cp-55 od 2 miesięcy i jestem happy, ale Ty użytkujesz dłużej, czyli ślimaki blokują wirnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy bym drugi raz Mp 40 QD kupił. Trochę więcej się spodziewałem za takie pieniądze. Za niedługo napiszę recenzję w moim wątku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
aha ja testuję wersję cp-55 od 2 miesięcy i jestem happy, ale Ty użytkujesz dłużej, czyli ślimaki blokują wirnik?
Cyrkulator ustawiony na ciągły bieg. Ślimak wejdzie i łopatki zgrzytają po muszli. Jak jest większy opór mogą zepsuć się te gumowe nakładki na wirnik.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Ja nie wiem, czy bym drugi raz Mp 40 QD kupił. Trochę więcej się spodziewałem za takie pieniądze. Za niedługo napiszę recenzję w moim wątku.
Mi zależy żeby te 2 cyrkulatory co będą na tylnej szybie, były wyciągane bez ruszania przewodów. Dlatego chcę te mp40

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.