Skocz do zawartości
Gość Paragon

Tuning auta elektrycznego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Mam do elektryków i elektro magików pytanie, a wiec ma samochodzik na 12V który do demonów szybkości nie należy postanowiłem go podtuningować zamówiłem szybsze siniki te z auta były 8500rpm, nowe mają 35000rpm, niestety są słabe i pod obciążeniem pobieraja więcej niż 15A, bo takie mam zabezpieczenie w aucie które wyłancza zasilanie, tu wpadłem na pomysł bo widziałem takie akcje na YT zmianę zasilania z 12V na 24V i tu jest problem bo o ile domyślam się silniki te oryginalne wytrzymają 24V to nie wiem czy reszta da radę, czyli zdalne sterowanie, jestem zielony jeżeli chodzi o elektronike jezeli ktos moze pomóc było by fajnie niżej foty sterownika

IMG_20180525_181155.thumb.jpg.005edea359951defe09ad0da81edb9e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu mój sporo młodszy braciszek miał takie autko elektryczne. Budowa prosta, akumulator, silnik i włącznik przód/tył.W ramach "tjuningu" wsadziłem tam akumulator żelowy 24V. Jechało dobrze ale silnik się mocno grzał. Do obudowy musiałem dokleić radiatory aluminiowe. Elektryka wytrzymała. Z czasem niestety wymieliło zębatki plastikowe. 

Więc myślę, że możesz próbować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, dadario napisał:

Swojego czasu mój sporo młodszy braciszek miał takie autko elektryczne. Budowa prosta, akumulator, silnik i włącznik przód/tył.W ramach "tjuningu" wsadziłem tam akumulator żelowy 24V. Jechało dobrze ale silnik się mocno grzał. Do obudowy musiałem dokleić radiatory aluminiowe. Elektryka wytrzymała. Z czasem niestety wymieliło zębatki plastikowe. 

Więc myślę, że możesz próbować. 

a miałes tam zdalne sterowanie?, obawiam sie głównie o sterownik na obudowie jest napisane FY-12V 27M, więc mam obawy ze podłaczenie 24V sfajczy sterownik, na necie dużo filmów że przerabiaja na 24V, ale nie ma nic o tej części elektroniki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było 20lat temu. Czasy prostej elektroniki w takich zabawkach. Zero sterowania zdalnego. Jak jechał w ścianę to do momentu uderzenia. Ale zabawa przednia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 25.05.2018 o 22:07, dadario napisał:

To było 20lat temu. Czasy prostej elektroniki w takich zabawkach. Zero sterowania zdalnego. Jak jechał w ścianę to do momentu uderzenia. Ale zabawa przednia :-)

łoooooo nom to raczej nie było :) , pokombinowałem trochę na tych szybkich silnikach zasuwa jak szalony ale grzeje się bezpiecznik automatyczny i wyskakuje 5A, drugi na aku 15A trzyma, nie wiem czy dać mocniejszy bezpiecznik czy sobie odpuścić mocno grzeją się coniektóre kable, chyba najrozsadniej bedzie zostawić stare silniki a kiedyś jak dzieciak podrośnie zdejmę zdalne sterowani i wymienię instalację na grubsze kable i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo fajnie tylko ja bym się bał takie tuningowane autko dawać dziecku. Nie raz słyszałem o śmiertelnych wypadkach na quadzie i tam jeździły trochę starsze dzieci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
10 minut temu, =Fresz= napisał:

Bardzo fajnie tylko ja bym się bał takie tuningowane autko dawać dziecku. Nie raz słyszałem o śmiertelnych wypadkach na quadzie i tam jeździły trochę starsze dzieci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie tuning takiego małego autka bez klatki to proszenie się o kłopoty, dziecko robi za wahadło latwo takie auto przy zwiekszonej mocy przewrócić

ogólnie dzieki za odzew ale temat już dawno nieaktualny, dziecko mi wyrosło z samochodzika, ma teraz dostać buggy :), tam jest nisko środek ciężkosci i ma klatkę w razie wywrotki paski kilkupunktowe więc jest w miarę bezpiecznie

quady i tym podobne zabawki małym dzieciom odradzam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, =Fresz= napisał:

Bardzo fajnie tylko ja bym się bał takie tuningowane autko dawać dziecku. Nie raz słyszałem o śmiertelnych wypadkach na quadzie i tam jeździły trochę starsze dzieci.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

To nie QUAD to pierwsza kwestia, środek ciężkości jest tak nisko, że latają tym spokojnie 3 latki :)... akumulatory są mocowane do stalowej ramy 8 cm nad ziemią... ich waga to 22kg.. bez porównania jest to 10 x bardziej bezpieczne bo wywrotka jest praktycznie nie możliwa jak na Quadzie, a nawet gdyby ktoś miał ewidentnego pecha, to jest od tego stalowe zabezpieczenie jak widać na video i dodatkowo pilot blokujący zasilanie... w przeciwieństwie do quadów tu autko się nie wywróci do góry kołami... też miałem kiedyś dylemat z niebezpieczeństwem quadów, dlatego 5 lat temu zrobiliśmy coś znacznie bezpieczniejszego a do tego pozwalającego jeździć znacznie "ostrzej" niż quadem... 

 

1 godzinę temu, Paragon napisał:

latwo takie auto przy zwiekszonej mocy przewrócić

oryginał ważący 16 kg może i tak, ale nie przy tym typie tuningu... tu jest stalowa rama, nisko osadzone podzespoły ciężkie jak w gokarcie itp... przy pełnej wadze daje to dość dobrą stabilność... to tak jak porównać dużego quada i duże auto... praktycznie nieporównywalne... po za tym prędkość ograniczamy na przełożeniach do 21km uznając ją za prędkość w miarę bezpieczną przy tej wielkości pojazdu... 

Edytowane przez palaczi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 5.09.2019 o 14:59, palaczi napisał:

To nie QUAD to pierwsza kwestia, środek ciężkości jest tak nisko, że latają tym spokojnie 3 latki :)... akumulatory są mocowane do stalowej ramy 8 cm nad ziemią... ich waga to 22kg.. bez porównania jest to 10 x bardziej bezpieczne bo wywrotka jest praktycznie nie możliwa jak na Quadzie, a nawet gdyby ktoś miał ewidentnego pecha, to jest od tego stalowe zabezpieczenie jak widać na video i dodatkowo pilot blokujący zasilanie... w przeciwieństwie do quadów tu autko się nie wywróci do góry kołami... też miałem kiedyś dylemat z niebezpieczeństwem quadów, dlatego 5 lat temu zrobiliśmy coś znacznie bezpieczniejszego a do tego pozwalającego jeździć znacznie "ostrzej" niż quadem... 

jedyne sensowne i cokolwiek dające zabezpieczenie czy to quad, buggy, czy samochodzik to jest klatka, nie odbierz tego źle fajne te autka co robisz jestem fanem takich akcji ale swojemu dziecku kupuję buggy mały tez jest zachwycony a ja spokojny że jest to w miarę bezpieczne mam dużo terenów do jazdy fajnie tym się śmiga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, palaczi napisał:
oryginał ważący 16 kg może i tak, ale nie przy tym typie tuningu... tu jest stalowa rama, nisko osadzone podzespoły ciężkie jak w gokarcie itp... przy pełnej wadze daje to dość dobrą stabilność... to tak jak porównać dużego quada i duże auto... praktycznie nieporównywalne... po za tym prędkość ograniczamy na przełożeniach do 21km uznając ją za prędkość w miarę bezpieczną przy tej wielkości pojazdu... 

Większość wypadków śmiertelnych było przy zdarzeniach czołowych. Dziecko nie jest świadome co mu wolno, a czego nie.

https://gazetakrakowska.pl/wypadek-quada-w-ratulowie-na-podhalu-9letni-chlopiec-zmarl-w-krakowskim-szpitalu-zdjecia/ar/13981365

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/rosja-tragedia-dzieci-bogaczy-cztery-ciala-lezaly-na-drodze/ene3lyc

http://petronews.pl/smiertelny-wypadek-w-brochocinie-nie-zyje-dziecko/

 

Więcej linków na przestrogę dla rodziców? :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, =Fresz= napisał:

Większość wypadków śmiertelnych było przy zdarzeniach czołowych. Dziecko nie jest świadome co mu wolno, a czego nie.

https://gazetakrakowska.pl/wypadek-quada-w-ratulowie-na-podhalu-9letni-chlopiec-zmarl-w-krakowskim-szpitalu-zdjecia/ar/13981365

https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/rosja-tragedia-dzieci-bogaczy-cztery-ciala-lezaly-na-drodze/ene3lyc

http://petronews.pl/smiertelny-wypadek-w-brochocinie-nie-zyje-dziecko/

 

Więcej linków na przestrogę dla rodziców? :D

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

jak ktoś puszcza dziecko na niezabezpieczonym terenie to już inna kwestia, głupoty rodziców niestety nie zapewnimy... niezależni od pojazdu, zderzenie pojazdu zabawki z jednotonowym autem osobowym zawsze spowoduje nieszczęście..

ale tym torem myśląc należało by dziecko zamknąć w klatce, najlepiej w komórce, i pozamykać ulice bo co druga osoba przekracza na nich prędkość... niestety, tak to jest, że jedni wolą grę na pianinie, a inni coś z napędem silnikowym :)...

Edytowane przez palaczi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, palaczi napisał:

jak ktoś puszcza dziecko na niezabezpieczonym terenie to już inna kwestia, głupoty rodziców niestety nie zapewnimy... niezależni od pojazdu, zderzenie pojazdu zabawki z jednotonowym autem osobowym zawsze spowoduje nieszczęście..

Na filmiku który już jest usunięty też był niezabezpieczony teren i zero informacji o zagrożeniach;)  ale wiadomo chodzi o szał i chęć zarobienia :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.09.2019 o 16:21, =Fresz= napisał:

Na filmiku który już jest usunięty też był niezabezpieczony teren i zero informacji o zagrożeniach;)  ale wiadomo chodzi o szał i chęć zarobienia :P 

żałosne...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
żałosne...  
No niestety bardzo smutne.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki moduł na 12v jak to zrobić by działało na 24v ??? Dziękuję z góry .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 16:32, marcinb201 napisał:

Też mam taki moduł na 12v jak to zrobić by działało na 24v ??? Dziękuję z góry .

Szeregowo połączone Aku? Jeśli tak to dorzuc kolejny 6v żebyś osiągnął ok 18V. Następnie ładowarka z mocniejszym napięciem najlepiej ok 22-24v. Ja tak zrobiłem auto jest o 50% szybsze. Możesz też zainstalować 2x12 Aku dobrej firmy wtedy będzie ogień. Dziecko tak już smiga od 2msc zero problemów. Moim zdaniem 18v jest w miarę bezpiecznym tuningiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, MajchroQ napisał:

A co z sterownikiem ? Mam sterownik na 12v jak podłącze 24v to raczej długo nie pojedzie hah. 

 

No popatrz, stary kotlet a jaki gorący. 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.