Skocz do zawartości
Gato

Catalaphyllia Jardinei

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ciekawi mnie bardzo przyczyna wyglądu mojej Catalapylli. 

Posiada nabrzmiałe polipy. Bardzo różni się od tych ze sklepu czy nawet ze zdjęć. 

Czym jest spowodowane takie zachowanie ?

12005798_20180610_133206.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo to jest

Duncanopsammia, albo wina światła


Akwarium: 540l(150x60x60h). Obieg: Aqua Nova 9000 (zasila biopellets), + Aqua Nowa 3000( zasila sterylizator uv 36W).

Cyrkulacja:  Jebao SOW 15, Jebao SLW 20,  Tunze 6095.

SUMP(100x45x45): TWISTMAN OB 200 EXT V2 , Twistman Biopellets filter BPF -VX100, Twistman FP-1 Media Reactor, Tunze 6045.

Oświetlenie: ATI Sunpower 8x54wT5.

Obecny układ świetlówek: 5x Ati Blue Plus, 2x Ati Coral Plus, 1x Ati Aqua Blue Special.

Sól: Zazwyczaj Niebieska Red Sea Salt,

Balling: Prochy Biomus, SBS Aquaforest.

Karmnik automatyczny JBL.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn jest go za mało czy za dużo ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jointela

Steron pewnie mial na myśli, ze wygląd catalaphylli spowodowany jest bliską odleglością dunki...

Na zdjęciu wyraźnie widać która to dunka a która catalaphyllia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polip, to jest cala jedna mordka catalaphylli:) 

Jedna mordka=jeden polip. To coś nabrzmiałe , co Cię interesuje, to jej ramiona lub inaczej zwane czułki.  Nie piszę tego, żeby się wyzłosliwiac, tylko w ramach ciekawostki.

Taka na przykład montipora czy xenia czy briareum, to są duze kolonie małych polipow. Lps to są koralowce wielkopolipowe posiadające szkielet, więc ich mordki (polipy) w porównaniu do polipow montipory czy acropory są bardzo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@

Ciekawsotka jak najbardziej trafna :)

A więc... dlaczego ramiona catalaphylli mogą być tak nabite ? 

Światło regulowałem już jakis czas temu, bez zmian. Musiałbym sprawdzić teorię odleglości catalaphylli od dunki... może sie broni.

Metale ciężkie odpadają, mam węgiel w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) LPSy mocno się pompują jak są nutrienty w wodzie czyli głównie No3 i minimalnie Po4 - po prostu tak lubią, przy zerowych nutrientach słabo się pompują, mogła tak zareagować na karmienie, jak nakarmiłeś ryby jakąś mrożonką :) np nie płukaną i bardzo brudzącą wodę :) u mnie taki śm***dziel to unimix morski = w pokoju przez jakiś czas śmierdzi filetami rybnymi :P bo z tego głównie jest zrobione z jakiejś soli czy czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych ramionach/czulkach zwykle lub często  (nie wiem na pewno w ktorych koralowcach ile, domyślam sie...) znajdują się komórki parzydelkowe, czyli broń.  Ale pełnią też one funkcje chwytania jedzenia.  Tak się domyślam, że jeśli jest mniej światła a więcej jedzenia, to ich ramiona mogą się rozrastac też w celu zdobycia jedzenia, niekoniecznie do obrony przed intruzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabija się tak od 4msc. Mrożonki płucze przed podaniem.

No3:10  PO4: 0.2

Znajomy ma nie co wyższe parametry niż moje, zaś jego catalaphyllia wygląda calkiem inaczej.

Koralowca mamy z tego samego sklepu.

@Nik@

To miałoby sens. Często dokarmiam koralowce z "ręki" podając im krewetke, rybę lub mieszanki pokarmow AF+amino i witaminy. 

Czyli, że catalaphyllia cierpi na otyłość ? :clowning

Edytowane przez Gato (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Gato napisał:

Nabija się tak od 4msc. Mrożonki płucze przed podaniem.

No3:10  PO4: 0.2

Znajomy ma nie co wyższe parametry niż moje, zaś jego catalaphyllia wygląda calkiem inaczej.

Koralowca mamy z tego samego sklepu.

 

Być może Ameryki nie odkryje, ale wydaje mi się, że może to być kwestia tego, że Twój koralowiec bardziej korzysta z pokarmu łowionego z toni, niż z swiatla/zooksantelli. Moja Dunca stoi w półcieniu, w miejscu, gdzie prąd nosi pokarm, może dlatego ma też takie długie, gęste ramiona. Mało światła, ale też dostęp do pokarmu z toni. 

25 minut temu, Gato napisał:

Nabija się tak od 4msc. Mrożonki płucze przed podaniem.

No3:10  PO4: 0.2

Znajomy ma nie co wyższe parametry niż moje, zaś jego catalaphyllia wygląda calkiem inaczej.

Koralowca mamy z tego samego sklepu.

@Nik@

To miałoby sens. Często dokarmiam koralowce z "ręki" podając im krewetke, rybę lub mieszanki pokarmow AF+amino i witaminy. 

Czyli, że catalaphyllia cierpi na otyłość ? :clowning

Nie dam sobie nic za to ogolić, ale u mnie koralowce tez tak wyciągają ramiona.... wydaje mi się że dlatego, że  mają za mało światła, więc starają się łapać pokarm z toni, by przetrwać.  U Ciebie na zdjęciu widać jest dość jasno, więc może to obfitość pokarmu w toni je tak zachęca do wyciągania ramion? A może coś blokuje możliwość pełnego korzystania z zooksantelli? Nie wiem, ale na logikę wydaje mi sie, że jeśli koralowiec te ramiona wydłuża bardziej, niż w naturze, to chyba dlatego, że szuka alternatywnego źródła pokarmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.