Skocz do zawartości
Xcome

Cyjano na szczepkach...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy mogę jakoś "pomóc" swoim szczepką widocznym na zdjęciach ? Próbowałem opryskiwać je pipetą ,ale nie za bardzo chce to zejść. Na innych szczepkach nie ma tego ,najwięcej cyjano na piasku.

IbbbMG_20180614_200015.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co widać na zdjęciu to same szkielety martwych już koralowców. Jedyne co możesz zrobić to je wyrzucić.

Jak stary jest zbiornik i jakie masz parametry? oświetlenie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z daleka widać że to niedojrzały zbiornik - stanowczo za wcześnie na SPSy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik 3msc, NO2-0, NO3-0,PO4-0, zasolenie 34ppt,Kh 7,2, Ca 425, Mg 1420, zbiornik 250L w obiegu, światło 4x39W

Edytowane przez Xcome (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Ci Marek,masz stanowczo za świeży baniak na spsy.Jeżeli jeszcze startowałeś na suchej skale i piasku,to czas dojrzewania się sporo przedłuży.Ja z swojego doświadczenia powiem Ci tylko że dopiero jak do baniaka zacząłem lać fito to życie się w nim unormowało,a mówimy tu o 42l baniaku stawianym na syntetycznej skale i suchym piachu.Baniak mogłem uznać za stabilny po około roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, sugerowałem się tymi parametrami z testów no2,no3,po4, itd skoro widziałem tylko zera jak widać błędnie uznałem ,że mogę wprowadzać pierwsze łatwe spsy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy na początku mogą Ci powiedzieć że zamknął się cykl azotowy.Problem w tym że biologia na początku jest dosyć niestabilna i wprowadzając nowe życie do baniaka łatwo ją zachwiać,dlatego trzeba wprowadzać życie stopniowo i patrzeć jak zachowuje się w baniaku.Problemem wielu i przyznam się że tez moim na początku przygody z morszczyzną było to że chciałem za dużo i za szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sucha skała ? to o SPSach ja bym myślał najwcześniej z 6 mieś od zalania - jak parametry będą STABILNE co najmniej 2-3 miesiące a nie 3 mieś od zalania :)

(no chyba że baniak jest na ZEO a na to nie wygląda)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak przebiegało dojrzewanie? Jakieś widoczne plagi? Jeśli w zbiorniku nie ma życia i biologii to zerowe parametry mogą równie dobrze wskazywać, że dojrzewanie nawet się jeszcze nie zaczęło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start był na suchej skale Marco i żywym piasku. Początki dojrzewania to spory wysyp glonów brązowych ,potem wszystko zeszło.No i od niedawana mam cyjano, ale nie jest to jakaś ogromna plaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no3 i po4 0 do tla SPSów bardzo złe warunki, NO3 powinno być 1-10, a po4 0.01-0.03

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam wyłączać na dzień odpieniacz i czekać aż pokażą się jakieś wartości no3 i po4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Przede wszystkim musisz wiedzieć co tam masz w tej wodzie. Startowałem na suchej skale i piasku, po pewnym czasie zerowe parametry to ruszyłem z przesiadką. Za wiele życia ze starego zbiornika nie przetrwało. Jak się okazało w wodzie było: Cu, za dużo Zn, za mało K, za mało I, ogólnie nie miało tam prawa za wiele przeżyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.