Skocz do zawartości
drogba_37

Pompa w sumpie i zmienne napięcie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem taki problem z sumpem, że godzinami poziom wody był ok, a nagle zachwianie i poziom opadał bardzo szybko. Niewiedziałem co jest grane, powyjmowałem wszystkie gąbki, waty, wszystko co mogło blokować przepływ ale problem pozostał. Olśniło mnie jak zauważyłem że zachwianie w działaniu pompy jest zawsze jak włączam dodatkowe światło albo podpinam pod tablice rozdzielczą, gdzie podłączona jest pompa inne urządzenie elektryczne. Musi dochodzić do jakiegoś wahania w przepływie prądu i pompa fiksuje, działo tak się z RED Devil i dzieje się tak z Jebao. Myślałem o jakims UPSie, ale na tym forum czytałem o podobnym problemie i UPS nie pomógł. ciężko będzie podpiąć pompę pod osobne gniazdo bo specjalnie na potrzeby akwarium pod szafka z akwarium zrobiłem tablice rozdzielcza i tam wszystko miało być wpinane, macie jakieś pomysły?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, drogba_37 napisał:

testowałem na DCP-Jebao 20000 oraz Red Devil DC10000

czyli ...

jeśli pompa DC  to albo pada zasilacz , sterownik .. lub sama pompa - bo to niemożliwe by w "gniazdku" aż tak spadło napięcie - zauważył byś bo reszta podłączonego sprzętu by też "zgłupiała"

jeśli pompa na 230V to powinien wystarczyć stabilizator napięcia (allegro +/-130zł) , a jeśli UPS to tylko taki z "pełnym sinusem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę to dziwne że w 2 nowych, różnych pompach taka usterka by nastąpiła, sprawdze jeszcze podpinając je pod zupełnie inne gniazdko.

Także bardziej zainteresuje się stabilizatorm napięcia, już dzwoniłem do mojego media markt i maja na stanie "Powerwalker AVR 1000" .

W każdym bądź razie bardzo dziekuje za wskazanie tropu....

 

Edytowane przez drogba_37 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, drogba_37 napisał:

 zrobiłem tablice rozdzielcza

jest jeszcze 1 możliwość  - może coś "spaprałeś"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa DC jest zasilana przez zasilacz , który pewnie jak większość może pracować od 110 - 240v   więc nie wyobrażam sobie wahań zapięcia w takim zakresie . 
Jeśli miało by to wpływ byłby uszkodzony , ale w dwóch pompach .... .raczej mało prawdopodobne . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie ale nie są to aż tak, duże spadki, też myślę o stabilizatorze trzeba by go wpiąć pomiędzy zasilanie do rozdzielni w akwarium a urządzeniami, w sumie do ogarnięcia na kilku metrach przewodu.

Takie spadki wynikają ze starej nie przemyślanej instalacji mam przewody miedziane ale są daleko od przyłącza przy mojej długości powinno być 4mm2 a jest 2,5mm2 do tego jeszcze dochodzi utlenianie się miedzi i z tego wynikają spadki na końcu kabli, a zasilacze moim zdanie muszą się chwilkę zastanowić jak się im zmieni napięcie na wejściu tak sobie to tłumacze że stąd bierze się niestabilna praca urządzeń stało-prądowych

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to na pewno coś jest nie teges z elektryką, nie znam się na tym kompletnie, ale zawsze jak jest burza i to nie musi być jakaś mega duża, pierwszy piorun i od razu wywala korki, pobrnę w tym temacie i dam znać co wyszło za jakiś czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wpiąć ją do innego gniazdka( przedłużacz i np z kuchni), miałem ten sam problem na jebao dcs 4000 i dcp 6500 wszystko było wpięte do listwy z 10 gniazdkami, każdy włączenie lub wyłączenie sprzętu powodowało zmianę pracy pompy.Problem się skończył gdy brakło gniazdek w listwie i przepiąłem pompę do innego gniazdka z poza listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie w/w problem nie istnieje, od 4 dni jest OK. Nie zmieniałem nic w temacie pompy, nie zdążyłem bo 4 dni temu przy podmianie wody, zupełnie przypadkowo tak nalałem wodę że trochę przelewa się rewizją i ten krok spowodował że sump się ustabilizował, chodzi igła od 4 dni. Do tej pory obieg wody odbywał się przez 1 rure w kominie do 1 komory sumpa, rura nr 2 była tylko jako zabezpieczenie przed przelaniem, nigdy do jej poziomu woda nie dosięgała. Teraz przez rure nr 2 troszeczkę się przelewa i ten krok, nie wiem jak, ale momentalnie ustabilizował prace sumpa. Poczekam jeszcze parę dni i dam znac co wyszło, ale chyba już jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.