Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Próbuję wyszukać ile wytrzyma obsada rybna bez kamienia (akwarium 1,5 roczne). O parametry się nie martwię (wszystko zautomatyzowane i brak usterek ze sprzętem-tak że tego nie biorę pod uwagę). Z obsady to chrysus, sexguttata, dwa blazenki amfiprion ocellaris, escenius bicolor oraz garbik Chrysiptera hemicyanea. Planuje tydzień urlopu i zastanawiam się nad karmnikiem automatycznym, ale jakoś on mało przemawia do mnie, gdyż chrysus, babka i garbik nie pobiera suchego pokarmu. Będę wdzięczny za sugestię i opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 7 dni głodówki to nie problem.

W dojrzałym akwarium jest różnorodność życia w postaci robactwa więc ryby doskonale sobie powinny poradzić.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżyją spokojnie, a karmnik i tak bym kupił. U mnie granulat wcinają nawet Mandaryny - możesz sobie ustawić po niewielkiej ilości 3-4 razy dziennie. Kup z ocean nutrisions mają fajne granulki mięsne i z glonami, u mnie ryby się o mało nie pozabijają o nie.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gothmog napisał:

Przeżyją spokojnie, a karmnik i tak bym kupił. U mnie granulat wcinają nawet Mandaryny - możesz sobie ustawić po niewielkiej ilości 3-4 razy dziennie. Kup z ocean nutrisions mają fajne granulki mięsne i z glonami, u mnie ryby się o mało nie pozabijają o nie.

 

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Karmnik mam. W zasadzie martwię się tylko o babkę kopiącą. Reszta widać że spokojnie żywi się ze skały. A ostatnie próby dwudniowej głodówki były udane. Babka jako jedyna była widocznie chudsza od reszty. Po pierwszym karmieniu brzuszek jej powrócił. Myślę na jakąś kamerą ip chodz to niewiele zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O babkę bym się faktycznie bała. Jeśli cały piach już przetrzepała,  to będzie głodować, a one potrzebują dużo jeść. 

Słuchaj, a może kogoś z morszczaków z Bielska poprosisz, żeby nakarmił choć co drugi dzień ? Odwdzięczysz się szczepką czy podobną przysługą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

O babkę bym się faktycznie bała. Jeśli cały piach już przetrzepała,  to będzie głodować, a one potrzebują dużo jeść. 

Słuchaj, a może kogoś z morszczaków z Bielska poprosisz, żeby nakarmił choć co drugi dzień ? Odwdzięczysz się szczepką czy podobną przysługą.

Nie wiem czy żona była by zadowolona ;-). Piachu mam 9kg na zbiornik 125l brutto. Ma co kopać ale zawsze miała co jeść i niechętnie kopie. Może wtedy coś ją ruszy i przeczysci lepiej dno. Reszta ma co jeść bo na skale mam dużo lasonogów, ciut wirków i innych gadów. 

No i niestety tylko o babkę się martwię albo aż o nią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się udało nauczyć babkę jeść granulki. Przesiewa je aż miło, tyle że duzo wylatuje skrzelami. Aczkolwiek brzuch jej urósł, więc chyba coś wszamała. 

Za dwa dni sprawdzę fosforany :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.