Skocz do zawartości
Jukos

Nyos Quantum 220

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję opinii o pienidle Nyos Quantum 220.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ale 120, dla mnie rewelacja, super cichy, wykonanie Premium, rozkłada się cały do czyszczenia, pieni znakomicie - parametry naprawdę dobrze trzymał w ryzach mimo obfitego karmienia. Po zmianie na wieksze akwarium zmienilem na delteca po namowie w sklepie no i dla mnie wypada słabiej bo: głośniejszy zdecydowanie, słabiej pieni, pompa już raz padła i rurka podczas mycia dosłownie się rozpadła ale pokleiłem. Teraz jakbym miał wybierać to albo Nyos albo Twistmana.


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

wpisz na YT - pełno jest

silvia - równie dobrze mogłeś napisać "użyj google". Chyba nie od tego jest to forum...

 

Cytat

Ja miałem ale 120, dla mnie rewelacja, super cichy, wykonanie Premium, rozkłada się cały do czyszczenia, pieni znakomicie - parametry naprawdę dobrze trzymał w ryzach mimo obfitego karmienia. Po zmianie na wieksze akwarium zmienilem na delteca po namowie w sklepie no i dla mnie wypada słabiej bo: głośniejszy zdecydowanie, słabiej pieni, pompa już raz padła i rurka podczas mycia dosłownie się rozpadła ale pokleiłem. Teraz jakbym miał wybierać to albo Nyos albo Twistmana.

Dehire - wielkie dzięki. W jakim litrażu miałeś 120?

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Jukos napisał:

silvia - równie dobrze mogłeś napisać "użyj google". Chyba nie od tego jest to forum...

zaproponowałem YT bo ... tam po prostu widać (i słychać) dokładnie jak pracuje i czy np. łatwo się rozbiera do czyszczenia

ale skoro chcesz wyłącznie opinie od użytkowników tego forum to moja opinia : w tej cenie nie ma sobie równych

u naszego "rodzimego producenta" za podobną wydajność trzeba zapłacić "ciut" więcej, wygląd ... o gustach się nie dyskutuje , ale za to serwis jest dobry i na miejscu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, silvia napisał:

zaproponowałem YT bo ... tam po prostu widać (i słychać) dokładnie jak pracuje i czy np. łatwo się rozbiera do czyszczenia

ale skoro chcesz wyłącznie opinie od użytkowników tego forum to moja opinia : w tej cenie nie ma sobie równych

u naszego "rodzimego producenta" za podobną wydajność trzeba zapłacić "ciut" więcej, wygląd ... o gustach się nie dyskutuje , ale za to serwis jest dobry i na miejscu

 

Przed zadaniem pytania przez dwa dni oglądałem na YT różne filmiki. Problem polega na tym że większość to recki na zamówienie, dlatego uważam, że warto zapytać zwykłych userów. Ale spoko wiem o co Ci chodziło :)

Jeżeli chodzi o rodzimego producenta to również mocno rozważam ten zakup, ale tam pompa ma dwa razy większy pobór prądu

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jukos Mialem go w 300l


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich 360l od roku mam Nyos Quantum 160, działa bez zarzutów, cicho i wydajnie. Jedyny problem to bardzo długi czas wypuszczania pęcherzyków powietrza, od nowości trwało to jakiś dwa miesiące, już miałem go oddać sprzedawcy ale jakoś odkładałem tą decyzję aż w końcu się uspokoił i teraz pracuje idealnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 160, co prawda nie mam porównania do innych firmówek, ale jak pisali wcześniej inni ... super cichy, pięknie pieni, łatwy w ustawieniu, zamienna pompa "za grosze" w porównaniu do firmówki. Kupiłbym Jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam 160, co prawda nie mam porównania do innych firmówek, ale jak pisali wcześniej inni ... super cichy, pięknie pieni, łatwy w ustawieniu, zamienna pompa "za grosze" w porównaniu do firmówki. Kupiłbym Jeszcze raz.
A tak przy okazji zapytam ile potrzeba cm żeby zdjąć kubek?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Gothmog napisał:

A tak przy okazji zapytam ile potrzeba cm żeby zdjąć kubek?
 

5 cm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 220 u siebie w zbiorniku- kupiłem celu komplet. U poprzednik chodził 2lata i mnie po kolejnych dwóch wytarła się obudowa od wirnika w środku pompy- na ta chwile stoi rozebrany w łazience. Mimo wszystko cztery lata ciągłej pracy to to chyba nie najgorzej.

Plastiki dobre, pieni ok. Dla mnie jest głośny bo śpię w tym samym pokoju i słyszę tylko odpienaicz, ale odrazu zaznaczę ze nie mam porównania do innych modeli..

Jak bym miał się decydować to Twistman albo Quantum.

Przypomniało mi się- rok temu (po trzech latach użytkowania) oderwał się „wirnik igiełkowy” . Wyprosiłem w erybce Panią Marzenę (której niestety już nie ma) żeby przysłała mi sam wirnik bo groził mi wymiana całej pompy- nie wszyscy chcą sprzedać sam wirnik. Teraz za nowa kompletna pompę płace 750zl, ale musze czekać 2tyg na zamówienie

, zamienna pompa "za grosze" w porównaniu do firmówki. Kupiłbym Jeszcze raz.

Co rozumiesz w pojęciu „za grosze” ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam Quantum 220 w ok.1400l w obiegu. Solidnie zrobiony,całego można rozebrać do czyszczenia w 5min. Leci u mnie od lutego 2015 roku bez problemu.Pompa energooszczedna i dosyć cicha.
Mam porównanie do pierwszego modelu Nyos 160 którego miałem w 650l do Bubble Magus (jak na swą cenę super odpieniacz) i Deltec'a.

Mogę szczerze polecić ten odpieniek[emoji2]

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 godzin temu, xyz2017 napisał:

Co rozumiesz w pojęciu „za grosze” ?

a to nie jest np. zmodyfikowana/y Eheim Compact .. "któryś tam" ? - na oko wygląda dość podobnie ..

20664_0.jpg em-pc0600_05.jpg

x8591.jpg.pagespeed.ic.pZr60NbgkT.jpg 17875_0.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślę foty swojej jak przyjedzie (stara wyrzuciłem) ile ta kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako zamiennik do Q160 kupiłem pompę EDEN ( albo Eheim bierze od Edena albo na odwrót ale śmiem twierdzić że to Eheim przykleja naklejkę) Tak czy siak na portalu Conrad za pompę Eden do Q160 zapłaciłem 275 zł z przesyłką i jest to dokładnie ta sama pompa. Kierowalem się moca z naklejki oryginalu. Prownujac do oryginału faktycznie jest "za grosze". Różni się jedynie óską. Oryginał ma ceramiczną a Eden ma nierdzewkę. Po zakupie wystarczy ściągnąć łopatki z pompy "włoskiej" i założyć igłe z oryginału zrobione jest na "click" i śmiga u mnie już pół roku.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Mały off top. Różnica pomiędzy Eden'em, Eheimem, H2Ocean (bo to też jest ten sam producent), Nyos, a nawet niektórymi Tunze jest w "nasadce" zakrywajacej wirnik. Kto to produkuje do końca nie jestem przekonany. Patrząc jednak na cenę zakupu stawiam na  Eden. Mam tylko nadzieję że po tym poście nie znikną te pompy  z polskiego rynku, bo kwota 750 zł za oryginal do Q160 wg mnie jest GRUBĄ przesadą.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Smoku (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, Smoku napisał:

750 zł  za oryginal do Q160 wg mnie jest GRUBĄ przesadą.

przesada mówisz ? to zobacz ile kosztuje "wersja do odpieniacza" czyli wirnik igła i "ryjek"

https://aquaprofi.com.pl/eheim-shop/compact/1103220

z 300 paru zł "robi się" ponad 700 (albo w promocji +/-600  wysyłką)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, przesada. Jak pisałem, korpus ten sam, wirnik ten sam, igłę przekładasz, a ryjek.... po co nowy??.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

chodziło że "firmowa oryginal do Q160 " nowa kompletna ... kosztuje tyle samo co EHEIM compact+ marine :P

jeśli korpus jest ten sam to oczywiście wystarczy przełożyć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszelkie opinie, ale żeby nie było za prosto, to dzisiaj pewien osobnik namieszał mi w głowie mówiąc "stary dorzuć 4 stówki i kup Bubble King Double Cone 180"...i jak żyć Panowie. 

 

Edytowane przez Jukos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
11 godzin temu, Jukos napisał:

"stary dorzuć 4 stówki i kup Bubble King Double Cone 180"

wejdź np. na erybkę i sobie porównaj :)

i ile to jest 3506 minus 2725 - bo mnie wychodzi blisko 8 stówek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

56 minut temu, silvia napisał:

wejdź np. na erybkę i sobie porównaj

silvia wszystko zależy w jakim sklepie i jakie masz rabaty. Tam gdzie planuje kupić różnica jest 4 stówek. Co prawda jak padnie pompa w BK to koszt nowej może zabić ale z tego co czytałem to są one prawie niezniszczalen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hymn...jakie duże jest to akwarium do którego szukasz pienidła? BK DC 180 jest do zbiorników 500l a Quantum 220 do 2000l o ile dobrze pamiętam

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.