Jump to content

Jukos

Szlachta Morska
 • Content count

  207
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Mariusz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  z domu
 • Akwarium
  jakieś 450l w obiegu

Recent Profile Visitors

1120 profile views
 1. Jukos

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10 ankieta wirus

  w tych dziwnych i trudnych czasach muszę mieć na horyzoncie jakiś optymistyczny cel inaczej to chyba pier...ca dostanę. Dlatego trzymam się kciuki za termin sierpniowy
 2. Jukos

  Tropic Marine all for reef

  używałem i nigdy nie miałem żadnego osadu w butelce
 3. Jukos

  Euphyllia zjadana główka po główce - jest winowajca

  U mnie też jakiś robak wpitalał euphylie (mam nadzieję że w czasie przeszłym). Po przecięciu szkieletu taki gość w środku siedział.
 4. Jukos

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  ją bym nie przekreślał, najwyżej termin się zmieni Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 5. Jukos

  Rafka "Pod Lasem"

  zobaczcie jaką dziurę skur..... wygryzł Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 6. Jukos

  Rafka "Pod Lasem"

  no i kurna mam problem... W jednej z moich euphyli jakiś czas temu zamieszkał błazenek. Po jakimś czasie jedna z główek zaczęła marnieć, myślę sobie że skubaniec ją zajechał. Wczoraj postanowiłem główkę odciąć i dać jej szanse w innym miejscu bo wyglądał już naprawdę mizernie. I teraz do sedna - po rozcięciu okazało się że w szkielecie siedział robak! na dodatek szkielet w tej główce był tak kruchy, że w zasadzie rozpadł mi się z dłoniach. Euphylia trafiła natychmiast do dipa, robak do kibla.
 7. Jukos

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  super Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 8. 1.Chwialek 2. Jukos + Marzenka Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 9. Jukos

  Popełniłem rollemata

  używam swój filtr od sierpnia br. i nie zauważyłem drastycznego spadku liczby małych organizmów. Co prawda w obiegu mam refugium z DSB do którego doprowadzana jest woda bezpośrednio z rewizji (bardzo delikatny spływ). Dzisiaj w nocy świecąc latarką po skałach widziałem buszujące kiełże, widłonogi mysis i inne robactwo Oczywiście część zostanie przez włókninę wyciągnięte ale to się nie uniknie - jak nie włóknina to odpieniacz.
 10. Jukos

  Popełniłem rollemata

  jeżeli tak chcesz podchodzić do tematu, to znając prawo Murhpiego to elektronika padnie od dowolnego sprzętu w dzień wyjazdu lub właśnie na wyjeździe. Sam jestem ofiarą tego prawa, dwa razy strzelił mi dozownik właśnie w dzień wyjazdu. Ale wracając do samego filtr - po to robi się przelewy i inne zabezpieczenia żeby w przypadku kiedy filtr stanie nie było kłopotów. Tak jak pisałem wcześniej - to jest moje zdanie i moje doświadczenie a każdy może robić jak uważa Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 11. Jukos

  Popełniłem rollemata

  Kiedy filtr jest w obiegu to ilość załączań w ciągu doby spada wraz długością jego użytkowania a przynajmniej powinna spadać. Moje doświadczenie pokazuje, że nie ma najmniejszego sensu utrzymywać pracę ślinika po opadnięciu pławka, ale oczywiście nikomu nie zabronię tak robić. W końcu rozmawiamy o DIY a tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia. Co to samej elektroniki to przy najprostszym sterowniku koszt jest pomijalny a sama wymiana zajmuje kilka minut. Patrz, ja pisząc swój post o żadnych bredniach nie wspominałem tylko kulturalnie wypowiedziałem swoje zdanie. Ale żeby nie było - konstruując filtr robiłem testy patrząc jak najlepiej wykorzystać włókninę - stąd mój wniosek z posta wyżej.
 12. Jukos

  Popełniłem rollemata

  Chwilę mnie nie ma na forum a tutaj taka piękna dyskusja się rozwinęła Pozwolę się nie zgodzić z ogółem . Jaki cel ma praca silnika jeszcze przez chwilę po opadnięciu pływaka? W momencie załączenia silnika włóknina przewija się dosłownie kawałeczek, poziom spada silnik się zatrzymuje. Dzięki temu włóknina jest lepiej wykorzystana i równomiernie się zużywa co widać po braku białych miejsc na samej włókninie. Robiąc filtr zależało mi na tym, żeby włóknina przewijała się o jak najmniejszy fragment. Dlatego sterownik robi ciągłe próbkowanie 10 sekund to szmat czasu, może się okazać że przez ten cas przewiniesz włókninę przez cały filtr a według mnie to marnotrawstwo włókniny. U mnie włącza się alarm, jeżeli silnik się kręcie non stop przez 10 sek.
 13. Jukos

  Zlot Ustroń 2020 maj 8-10

  1. Alfik1980 + Diana- Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji. 2. Jukos + Marzenka - Pok.2os., grill Pt i Sob, - opłacone 3. Chwialek - pok 1os , grill Pt i Sob, - opłacone. 4.dadario -pokoj obojętnie, grill pt i sob, - w realizacji 5. AnT - pok 1 os , grill Pt i Sob, - w realizacji. 6. Nik@ pokój 1 os, grill pt i sob, - w realizacji 7. Katani + Ania + Maciej pok. 3os, grill pt i sob - w realizacji 8. Ironista - pok 1os, grill Pt i Sob - w realizacji 9. Dla syna+żona+dzieciak 6lat+dzieciak 2lata na cały pobyt z grillem (apartament tym razem nie piaskowy tylko ten drugi ale zapomniałem nazwy 10. Jarek35 -pok 1 osobowy ,grill piątek i sobota . 11. Luigi - pok 1 osobowy ( jak braknie to nic się niestanie) Grill pt i sob. 12. maqp + 2os. + ogórki , pokoj 3-osobowy, grill pt i sob - w realizacji 13. Many 1974 + Angelika -pok. 2 osobowy, grill Pt i Sob, - w realizacji. 14.Inmar,nie wiem czy jeszcze sam czy z Ingą. 15. Marek+ Beatka- Pok.2os., grill Pt i Sob, - w realizacji.
 14. Jukos

  Popełniłem rollemata

  Fronty robię z 4 mm. Reszta z 3 mm Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 15. Jukos

  Popełniłem rollemata

  Zrobiłem wersję sterownika z licznikiem i alarmem jak pozostaje 3 m włókniny na rolce. Ponieważ eksperymentuje z innymi silnikami żeby nie robić dodatkowej przekładni, w chwili obecnej licznik został wycięty. Jak czytałeś temat od początku pewnie zauważyłeś głosy że takie coś to niepotrzebny bajer bo każdy i tak do sumpa zagląda...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.