Skocz do zawartości
Gość

Karmienie korali NP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Możecie podpowiedzieć czy korale NP koniecznie musza byc karmione granulkami do kazdej mordki czy wystarczy lac do wody aminokwasy itd. Zastanawiam sie konkretnie czy Tubastrea pociagnie na zestawie AF Aminomix, vitality, energy i PhytoMix? Czy jednak koniecznie trzeba karmic granulkami i/lub mieskiem? 

Chetnie poczytam jak widzi to ktos z AF.

Czy może zamiast ww zestawu jakis ogolny pokarm w proszku/ zawiesinie dla korali typu sps food? A moze jednoczesnie?

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Możecie podpowiedzieć czy korale NP koniecznie musza byc karmione granulkami do kazdej mordki czy wystarczy lac do wody aminokwasy itd. Zastanawiam sie konkretnie czy Tubastrea pociagnie na zestawie AF Aminomix, vitality, energy i PhytoMix? Czy jednak koniecznie trzeba karmic granulkami i/lub mieskiem? 
Chetnie poczytam jak widzi to ktos z AF.
Czy może zamiast ww zestawu jakis ogolny pokarm w proszku/ zawiesinie dla korali typu sps food? A moze jednoczesnie?
Mam tubke. Na początku karmiłem do mordek mrożonkami nawet w nocy. Po kilku dniach wogóle przestałem karmić bo krewetki od razu biegły jak tylko rękę wsadziłem. Otwierają się za dnia i łapią to co rybom dam. Dodatkowo wrzucę kostkę cyklopa, albo czerwonego planktonu lub wrotki lub jeszcze czegoś drobnego np. ikra morska itd.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tubka to jeden z łatwiejszych NP. 

Jeśli ma możliwość to zje całkiem sporo. Ja osobiście opylam ją wieczorem artemią lub solowcem że dwa razy w tygodniu dodaje plankton czerwony. Nie karmię bezpośrednio każdej mordki tylko opylam całość. Krewetki i Chelmon to norma że wyjadają z polipów. Metoda prosta i skuteczna bo tubka ma przyrosty.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czyli wyglada na to ze buteleczki +proszki wystarcza.  Dzieki Panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Czyli wyglada na to ze buteleczki +proszki wystarcza.  Dzieki Panowie.
Nie mówimy o butelkach i proszkach. Tylko mrożonki. Ona musi pojeść.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem ale z Gorgonią :( chowa polipy, wystawia tylko jak dam nie płukaną mrożonkę z tą śmierdzącą wodą, to ją aktywuje do żerowania i wtedy podaje też do wody pokarmy drobne dla filtratorów, no ale zafundowałem sobie przez to skok fosforanów :/ i nie wiele brakowało do przekręcenia baniaka - dwa korale lekko ucierpiały.

Szybko zastosowałem adsorber, i zaprzestałem tej praktyki, teraz reaguje polipowaniem tylko na grzebanie w piasku, i czyszczenie filtracji. No ale nie mam jak codziennie grzebać w piachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei 3-4 razy w tyg rozpuszczam po kostce czerwonego i zielonego planktonu na zbiornik...wyłączam pompy i obieg. Wszystkie zwierzaki wcinają aż miło:). Nie wpływa to w znaczącej mierze na parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.08.2018 o 11:10, Ura napisał:

ja mam problem ale z Gorgonią :( chowa polipy, wystawia tylko jak dam nie płukaną mrożonkę z tą śmierdzącą wodą, to ją aktywuje do żerowania i wtedy podaje też do wody pokarmy drobne dla filtratorów, no ale zafundowałem sobie przez to skok fosforanów :/ i nie wiele brakowało do przekręcenia baniaka - dwa korale lekko ucierpiały.

Szybko zastosowałem adsorber, i zaprzestałem tej praktyki, teraz reaguje polipowaniem tylko na grzebanie w piasku, i czyszczenie filtracji. No ale nie mam jak codziennie grzebać w piachu :)

Od dawna ją masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stefan85 napisał:

Od dawna ją masz?

od jakiegoś miesiąca może dwóch, to chyba mój najtrudniejszy koral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może potrzeba jej więcej czasu na przystosowanie się do nowych warunków. Może trzeba ją odżywić i nauczyć machania łapkami. Jeżeli wygląda marnie to może próbuj kąpieli poza akwarium w wodzie z aminokwasami + ew. glukozą + jakiś drobny pokarm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.