Skocz do zawartości
Chudy_Busko

Awaria odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie problem z odpieniaczem od 3 dni wywalał dużo syfu do pojemnika. Dzisiaj zaczął wywołać bezpiecznik w skrzynce na zasilaniu głównym akwarium (16A). Wyłączyłem odpieniacz dla bezpieczeństwa solniczki. Czy ktoś spotkał się juz z taką awarią odpieniacza? Ile może akwa pochodzić bez odpieniacza i czym go mogę zastąpić teraz, dodam że nie ma mnie w kraju wracam dopiero w czwartek. Czy ma ktoś zalegajacą pompę do odpieniacza za rozsądną cenę  akwa 300l. Odpieniacz Blau. 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez Chudy_Busko (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zbiorniki prowadzone zupełnie bez odpieniacza i dają radę.  Mój odpieniacz od 2 miesięcy robi tylko za napowietrzacz, ma zdjęty kubek, bo daje lek na ospę, który bardzo pieni wodę.  Po tygodniu czy dwóch bez odpieniacza raczej nie stanie się nic strasznego, pytanie tylko ile ryb w jakim zbiorniku, jakie byly parametry przed awaria, czy sa jakies bardzo wrazliwe na parametry organizmy, czy jest inna filtracja mechaniczna lub biologiczna (wata, dsb, glony) i czy jest obieg do sumpa lub dobra cyrkulacja, która pozwoli natlenienic wodę.  Zwłaszcza w te upały natlenienienie jest ważne, kiedy temperatura wody się podnosi i ilość rozpuszczonego w wodzie tlenu spada  (jeśli cos pomieszałam, proszę mnie poprawić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę bez odpieniacza i nie widzę w tym problemu :)

Jeden cyrkulator mam ustawiony tak aby dmuchał w taflę wody i to wystarczająco napowietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ zbiornik 300l, 6 rybek ,  trochę ukwialow i kilka miękkich. 

W akwarium 2 cyrkulatory, wata w sampie jest jako mechaniczny filtr.

Dodatkowo w te upały założyłem kostkę i napowietrzacz. 

 

Ma ktoś jakiś odpieniacz na zbyciu?

Ewentualnie powiedzcie mi jaki odpieniacz kupić. Zbiornik 300L (380 w obiegu )

Dzięki za pomoc 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko masz, co potrzeba wiec myślę, że nie musisz się przejmować brakiem odpieniacza na tak krótki czas :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
W dniu 3.08.2018 o 23:12, Chudy_Busko napisał:

Witam.

Tak jak w temacie problem z odpieniaczem od 3 dni wywalał dużo syfu do pojemnika. Dzisiaj zaczął wywołać bezpiecznik w skrzynce na zasilaniu głównym akwarium (16A). Wyłączyłem odpieniacz dla bezpieczeństwa solniczki. Czy ktoś spotkał się juz z taką awarią odpieniacza? Ile może akwa pochodzić bez odpieniacza i czym go mogę zastąpić teraz, dodam że nie ma mnie w kraju wracam dopiero w czwartek. Czy ma ktoś zalegajacą pompę do odpieniacza za rozsądną cenę  akwa 300l. Odpieniacz Blau. 

Z góry dziękuję za pomoc.

moim zdaniem masz zwarcie ale wątpię że na pompie zazwycza pompy maja zabezpieczenie więc powinna się wyłączyć, predzej stawiał bym na uszkodzony kabel lub cos przy wtyczce, ale to trzeba sprawdzić, warto ustawić cyrkulator tak aby ruszał taflą wody tam jest największa wymiana gazowa w te upalne dni warto to zrobić, poza tym tak jak piszą wyżej kilka dni bez odpieniacza da radę bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.