Skocz do zawartości
Karoolynkaa

Foch a może choroba?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie przed wczoraj zrobiłam przemeblowanie w akwarium bo raziło mnie mało miejsca a ze korali dochodzi stwierdzilam ze to ostatni gwizdek na to.. więc wstawilam inaczej cała konstrukcje kawałek briareum musiałam obciąć bo część szczepki mam na skalę część przyrosnieta do skały anthellia też przeszła podzielenie część zostala na skalę część na piachu .. wczoraj zrobiłam podmianę w akwarium 15l przed tym sprawdzian parametry. Niestety od tej całej kuracji briareum sie nie otwiera , anthellia wychodzi ale nie cała .. natomiast xenia cała oklapla zastanawiam się czy im to przejdzie? Parametry zasolenie 1024 sól af reef ca 420 mg 1450 no2 0 no3 7 po4 0.03  kh 6 temp 26.. akwarium zalane pół roku temu. 

Prócz tych koralu posiadam dwa spsy polipocore i hystixa które polipuja euphyllie panacore ricordea floride, miękkie zoa capnelle xenie briareum anthellie rodhactisa..

Edytowane przez Karoolynkaa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Akwarium potrafi dojrzewać geubo ponad pół roku. Od siebie dodam że startując na suchej skale dojrzewanie uznałem za zakończone po około 9 miesiącach. Wracając do Twojego pytania. Oczywiste jest to że mają focha po przemeblowaniu jak nie jedna kobieta kiedy facet coś sam zrobi w domu :) jak parametry się nie zmieniły z przed zmian do po zmianach to wystarczy poczekać.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że ostatnio przestawiałam goniopore,foch byl tydzień,tylko cierpliwość:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe już się bałam w poniedziałek wyjeżdżam na urlop mama zostanie z opieka nad akwarium chociaż sie nie będę denerwowała hahaha wrócę może im przejdzie dziwne jest to że spsy piękne są a te mendy jak flaki hehehe zapewne tezod zmiany cyrkulacji i reszty no cóż będę się martwiła za tydzień jak im nie przejdzie :)

A start był na skalę żywej i połowie wody z działającego zbiornika :)))

Edytowane przez Karoolynkaa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie powinno się przed wyjazdami ulepszać, poprawiać, modernizować, dokładać lub odejmować czegokolwiek w akwarium.

Żeby potem spać spokojnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anthelli już foch prawie przeszedł xenia wygląda jakby się topila na jednej szczepce a briareum nadal protestuje resztą korali okey .. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram sie do drogi polipocora polipuje histyx też 

.. euphyllie panacore i glabnescent chyba tak to sie pisze wyglądają normalnie zoa polipuje capnella polipuje discosoma ricordea i rodhactis calustrea okey też anthellia odpuściła focha briareum nie polipuje sarco lekko się fochuje a xenia się topi wygląda jakby się rozpuszczala :(

Edytowane przez Karoolynkaa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odtwórz w pamięci warunki (światło i przepływ wody) jakie miały korale przed przemeblowaniem i jakie mają teraz. Może zbyt gwałtowna zmiana? Może warto przynajmniej na razie przenieść je w miejsce bardziej zbliżone warunkami do poprzedniej lokalizacji i stopniowo przesuwać na docelowe miejsce. Pokombinować z cyrkulacją, bo może przepływ w nowych miejscówkach im nie odpowiada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.