Skocz do zawartości
robertn

Cofka na pompie- jak rozwiazac

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Jak rozwiazac cofke na pompie obiegowej w momencie braku zasilna - na pewno wiecie o co chodzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, robertn napisał:

Witajcie,

 

Jak rozwiazac cofke na pompie obiegowej w momencie braku zasilna - na pewno wiecie o co chodzi.

 

Pozdrawiam

nie bardzo rozumiem na pompie,dana ilość wody i tak musi spłynąć do sumpa


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś gdzie słyszłem że można zrobić otwór w rurze wylotowej i w razie braku pracy pompy zamiast cofac wodę zassie powietrze przez ten otwór i woda nie spłynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście że robi się dziurę około 1-2 cm pod lustrem wody i wtedy tylko tyle spłynie.Drugi patent to krótki wąż powrotny zanurzony 1-2 cm pod wodą i też tylko tyle wtedy spłynie


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub trzeci patent,zawór zwrotny na pompie:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Beti napisał:

Lub trzeci patent,zawór zwrotny na pompie:)

a używasz takiego?,jak się sprawdza bo myślę że raczej się nie sprawdza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Sygen napisał:

a używasz takiego?,jak się sprawdza bo myślę że raczej się nie sprawdza

Tak używam,sprężyna jest z nierdzewki wiec bez obaw,dodatkowo tez mam diurke 1mm w kolanku na samej górze,to juz w razie "w" gdyby zawór zawiódł:-)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7495293677

Edit:podwójne zabezpieczenia jak w samolocie:secret:

Co do tego czy się sprawuje to odpowiadam tak

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór zwrotny ogranicza przepływ wody dosyć znacznie do 50% w zależności od ciśnienia i wysokości podnoszenia, więc zdecydowanie nie warto brnąc w to rozwiązanie chyba, że klapowy ale nie spotkałem się w takich małych średnicach, a takie zwykłe wystarczy że coś podejdzie pomiędzy klapkę a kołnierz uszczelniający i już nie trzyma

Edytowane przez boo12 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, boo12 napisał:

Zawór zwrotny ogranicza przepływ wody dosyć znacznie do 50%

Eee daj spokój,nawet mam pompe zakręcona do 65% nie zauważyłam spodku,

 

12 minut temu, boo12 napisał:

więc zdecydowanie nie warto

Uważam że warto,:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
47 minut temu, @Beti napisał:

Tak używam,sprężyna jest z nierdzewki wiec bez obaw,(...)

zawsze wszyscy twierdzili ze poza tytanem zaden metal nie wytrzymuje kontaktu ze slona woda. nawet ludzie korzystajacy z chirurgicznych nierdzewnych narzedzi pisali ze musza je czyscic natychmiast po uzyciu inaczej korozja je zzera. ze swoich doswiadczen wiem ze zadna stal nie ma szans. kwasowki jeszcze nie probowalem bo wydawalo mi sie to bez sensu.

 

wszyscy pisza glupoty a moje doswiadczenia sa jakies dziwne czy Ty masz zaworki ze sprezynkami z tytanu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Stefan85 napisał:

zawsze wszyscy twierdzili ze poza tytanem zaden metal nie wytrzymuje kontaktu ze slona woda. nawet ludzie korzystajacy z chirurgicznych nierdzewnych narzedzi pisali ze musza je czyscic natychmiast po uzyciu inaczej korozja je zzera. ze swoich doswiadczen wiem ze zadna stal nie ma szans. kwasowki jeszcze nie probowalem bo wydawalo mi sie to bez sensu.

 

wszyscy pisza glupoty a moje doswiadczenia sa jakies dziwne czy Ty masz zaworki ze sprezynkami z tytanu???

Doszukujesz się drugiego dna czy pytasz poważnie?napisalam z nierdzewki,bo tak myślę ze jest z tego,po testach ICP które robię na bieżąco nie ma śladu miedzi,czy innych zabujczych parametrow w zbiorniku,a pracuje zawór od marca 2017rok.Wiec jak dla mnie może być ze złota:rofl:,nie na wszystkim sie znam,może to kwasówka jak piszesz,a skoro tak Cie urzekla ta "nierdzewka" to niech będzie tytan.:thumbup:

A tak poważnie czasem szkoda się odezwać,nikomu nie kazuje tego zakładać,dziele sie tylko swoim doświadczeniem,krótkim bo krótkim ale sie sprawdził u mnie.:P

Pozdr.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, @Beti napisał:

Doszukujesz się drugiego dna czy pytasz poważnie?napisalam z nierdzewki,bo tak myślę ze jest z tego,po testach ICP które robię na bieżąco nie ma śladu miedzi,czy innych zabujczych parametrow w zbiorniku,a pracuje zawór od marca 2017rok.Wiec jak dla mnie może być ze złota:rofl:,nie na wszystkim sie znam,może to kwasówka jak piszesz,a skoro tak Cie urzekla ta "nierdzewka" to niech będzie tytan.:thumbup:

A tak poważnie czasem szkoda się odezwać,nikomu nie kazuje tego zakładać,dziele sie tylko swoim doświadczeniem,krótkim bo krótkim ale sie sprawdził u mnie.:P

Pozdr.

smiertelnie powaznie. zwyczajnie jestem zaskoczony tym ze zwykly zaworek przeciwzwrotny dziala w solance dluzej niz tydzien i ciekawi mnie czy to zwykly zaworek czy jakis specjalny. nawet tydzien to dla mnie bylby swietny wynik. co do miedzi etc to nie mam zadnych watpliwosci ze nie wydziela w koncu taka nierdzewka to stop zelaza z moze cynkiem moze czyms innym ale raczej nie miedzia.

moze i nie kazesz nikomu uzywac ale polecasz. ktos to wezmie na powaznie. zrobi zabezpieczenia ktore po kilku dniach sie rozwala. pojedzie do pracy. na wakacje... wraca a tu katastrofa.

 

napisz jak dlugo uzywasz. jak czesto sprawdzasz. czy ciagle dziala?

 

masz racje, czasemnie warto sie odzywac i polecac wysoce ryzykownych rozwiazan a ryzykowanych dla tego ze doswiadczenia na prawde wielu ludzi z wiedza wskazuja ze wsadzasz kogos na mine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

i tyle w temacie :P

jedno z popularniejszych i praktycznie niezawodnych rozwiązań

IMG-0094.JPG

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Stefan85 napisał:

smiertelnie powaznie. zwyczajnie jestem zaskoczony tym ze zwykly zaworek przeciwzwrotny dziala w solance dluzej niz tydzien

tutaj też się wtrącę bo mocno przesadzasz w tej kwestii jeśli wiesz, jak taki zaworek jest zrobiony to wiesz też, że na dobrą sprawę bez sprężyny taki zawór działał będzie ciśnienie powyżej zaworu uszczelni talerzyk a sprężyna jest potrzebna tylko jeśli różnice ciśnień są nieznaczne a trzeba utrzymać kierunek przepływu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, boo12 napisał:

tutaj też się wtrącę bo mocno przesadzasz w tej kwestii jeśli wiesz, jak taki zaworek jest zrobiony to wiesz też, że na dobrą sprawę bez sprężyny taki zawór działał będzie ciśnienie powyżej zaworu uszczelni talerzyk a sprężyna jest potrzebna tylko jeśli różnice ciśnień są nieznaczne a trzeba utrzymać kierunek przepływu 

wydawalo mi sie ze sprezyna jest wazna... z tym cisnieniem - to ma sens. teraz wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Stefan85 napisał:

moze i nie kazesz nikomu uzywac ale polecasz. ktos to wezmie na powaznie. zrobi zabezpieczenia ktore po kilku dniach sie rozwala. pojedzie do pracy. na wakacje... wraca a tu katastrofa.

Stefan prosze Cie,prosze Cie jeszcze raz nie siej bzdur:P,jaki tydzien ma działać,czy Ty go widziales w srodku?napisałam wyżej wyraznie od marca 2017roku ciagle dziala, czyszczony raz na 6mies łącznie z pompą,wklejam jeszcze raz linka

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7495293677

Bez urazy @Stefan85:czapkizgłów:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasowka to chrom nikiel molibden tytan i pewnie jeszcze kilka są to bardzo twarde metale i tak szybko nie koroduja że zgnija po tygodniu to ze oddaja coś do wody nie znaczy ze rozpadna się w krotkim czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zadnego zaworu ani nawet otworu na rurze. Dysze locline są zanurzone tuz pod lustrem wody i spadnie mniej wiecej tyle, ile jest do grzebienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, @Beti napisał:

Stefan prosze Cie,prosze Cie jeszcze raz nie siej bzdur:P,jaki tydzien ma działać,czy Ty go widziales w srodku?napisałam wyżej wyraznie od marca 2017roku ciagle dziala, czyszczony raz na 6mies łącznie z pompą,wklejam jeszcze raz linka

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7495293677

Bez urazy @Stefan85:czapkizgłów:)

 

Nic nie sieje tylko pytam. Owszem, nie bylem pewny jak to dziala. nie mialem nigdy w reku takiego zaworu i nie widzialem jak jest  zbudowany. @boo12pieknie to wyjasnil a gdybys Ty napisala kilka prostych slow jak to jest nie bylo by tematu. 

 

Widze ze nie ma z kim rozmawiac niestety. Dla niektorych osob wszystko jest zbyt oczywiste i na pytanie odpowiadaja pretensjami.

 

Moze po prostu jestem za glupi ... sorry. nie zanizam juz wam poziomu. dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze z doświadczenia (co prawda nie w akwarium i nie w słonej wodzie) , że nadal uważam takie rozwiązanie za zbyt awaryjne i powoduję zbyt duże straty dla układu. Przewymiarowanie pompy tylko dla zaworu zwrotnego wydaje mi się przerostem formy nad treścią 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

i tyle w temacie :P

jedno z popularniejszych i praktycznie niezawodnych rozwiązań

IMG-0094.JPG

 

Mam takie rozwiązanie i działa bez problemu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stefan85 napisał:

Nic nie sieje tylko pytam. Owszem, nie bylem pewny jak to dziala. nie mialem nigdy w reku takiego zaworu i nie widzialem jak jest  zbudowany. @boo12pieknie to wyjasnil a gdybys Ty napisala kilka prostych slow jak to jest nie bylo by tematu. 

 

Widze ze nie ma z kim rozmawiac niestety. Dla niektorych osob wszystko jest zbyt oczywiste i na pytanie odpowiadaja pretensjami.

 

Moze po prostu jestem za glupi ... sorry. nie zanizam juz wam poziomu. dobranoc.

Oj @Stefan85 no nie badz dziwny,chlopaki wytlumaczyli po waszemu,ja to bym cos skaleczyla i znow bummm..:thumbup:

Jest ok,zawór też działa i wyniki sa ok,czyli nic sprężyna nie oddaje do wody,a jesli coś oddaje to w takim stopniu ze testy icp tego nie wychwytują.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy do kamerek np gopro też mają przyciski ze sprężyną z nierdzewki i działają latami i nie widać specjalnie korozji ale to prawda że kazdy mechaniczny zawór zwrotny będzie ograniczał przepływ to normalne bo woda musi pokonać opór sprężyny trza mieć odpowiednio dobraną pompę i wtedy wszystko gra;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, c-sys napisał:

będzie ograniczał przepływ to normalne bo woda musi pokonać opór sprężyny

Tutaj nie chodzi o sprężynę to akurat jest najmniejsza strata, chodzi o to, że ten talerz zabiera niemal połowę średnicy rury w pozycji otwartej i tutaj jest główna strata. Miałem 2 przypadki gdzie taki talerzyk się rozleciał i został na najbliższym kolanie nie dość, że trzeba badziewie znaleźć to jeszcze trzeba wycinać instalację w przypadku klejenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nik@ napisał:

Ja nie mam zadnego zaworu ani nawet otworu na rurze. Dysze locline są zanurzone tuz pod lustrem wody i spadnie mniej wiecej tyle, ile jest do grzebienia. 

Mam takie samo rozwiązanie z tym że tylko jedna dysza jest tuż nad powierzchnią a druga głębiej - wystarczy że tylko minimalnie zassa powietrze i woda nie powraca.
 


Solniczka a w niej: obieg Jebao, cyrkulacja Maxspect, odpieniacz BK, lampa Maxspect, dolewka Levelautomatic Milestone.

5ec28973961f7244464f928796a3fc08u1399a12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.