Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Dzisiaj zrobiłem testy wody przed podmianą. 

Kh-10,Ca-460,Po4-0,Mg-1440,No3-0,Ph-8,3.

Podaję tylko pro bio s, np pro, iodum po jednej kropli dziennie. 

Zasolenie 1.024 sól reef crystals. 

Czy ograniczyć podmiany wody? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie lejesz balinga sprawdził bym zasolenie. Podejrzewam że masz mocno przesolone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz skalibruję refraktometr i zobaczę. 

Zasolenie dokładnie 1.023

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak myślisz,podmiane sie stosuje aby dostarczać do wody wszystkiego to co wywali odpieniacz,co chcesz od tych parametrow nie masz ballinga wiec sie tylko cieszyc ze są na takim poziomie,sól też jest lekko zbogacona,no i kwestia dokladnosci pomiarów co do testów czy są wiarygodne.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedn czemu przy takich parametrach nie mogę uchować euphillia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ten Lps nie na leży do latwych korali,nie wiem co masz na myśli ciężko utrzymać,ja nie wiem ile czasu ma zbiornik moze glodna? Moze dostala przy upalach,Musisz coś wiecej napisac,mala uwaga jeszcze skoro masz Lps-y No3 i po4 nie na "0" lekko wykrywalne np No3 5 oraz po4 0,03 tak samo korale miekkie 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik ma 10 mc wszystko ładnie rośnie oprócz euphylli zastosowałem wkład do filtra maxspect nano-tech bio-spheres i no3 oraz po4 spadło do zera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Tygrys111 napisał:

Zbiornik ma 10 mc wszystko ładnie rośnie oprócz euphylli zastosowałem wkład do filtra maxspect nano-tech bio-spheres i no3 oraz po4 spadło do zera. 

No to skoro bylo wszystko wczesniej ok a tak spadly parametry No3 i po4 to tu masz odp.widzisz ja sama kiedys tez popełniłam taki błąd i dopiero @Ura pamietam mi też pisał ze nie do konca jest to dobre,i miał racje.

Pozd.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o upały to przy moim chłodzeniu temp nie przekroczyła 26s.

 

Wyjmę całą ceramikę i zostawię sam węgiel seachem może no3 i po4 podskoczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) mi ostatnio też padła główka Euphylia Glabrescens albo nawet dwie główki, a to dla tego pewnie że chciałem zbić No3 z 25 do  mniejszych wartości i wyspałem pelletki All in one xl - i to wsypałem ich całkiem sporo :( muszę zmierzyć No3 bo boje się że spadło bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja u siebie do obecnej wartości dochodziłem 5 tygodni. Teraz raz na miesiąc test i ewentualna korekta (dosypanie).

[emoji4] mi ostatnio też padła główka Euphylia Glabrescens albo nawet dwie główki, a to dla tego pewnie że chciałem zbić No3 z 25 do  mniejszych wartości i wyspałem pelletki All in one xl - i to wsypałem ich całkiem sporo [emoji20] muszę zmierzyć No3 bo boje się że spadło bardzo szybko.


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Karmienie. Ogólnie przyjęte jest suchy na PO4, mrożonki na NO3. Ale nie przesadzać. Za kilka tygodni będzie pytanie jak zbić.

Jak podbić  no3 i po4? 


Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.