Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@premiero zgadzam się z tobą ze dzieki tej babce piasek jest idealny(u mnie czysty jak świeżutko wsypany)chociaż jak się ją przestraszy przez przypadek z pełnym pyskiem piachu to potrafi niezłą zadymę zrobic:P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat A więc tak piasek odessany praktycznie do zera,bakterie probiotyczne 2 krople i pożywkę też doszły glony spaghetti no3 trochę spadło ale nie całkiem jest teraz około 50 mg/l

Jak ktoś ma jakieś pomysły  to śmiało pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, 50 to nie tragedia. 10 ml nitraphos codziennie i bakterie raz na miesiąc lub przy podmianie - 2 razy tyle co mówi producent (w słonej wodzie wolniej się mnożą). Glon pomoże ale fosforan być musi, także nie płucz i suche żarcie podawaj. I spokojnie, czasu trzeba,  z miesiąc, dwa minimum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was działa nitraphos minus? Ja leje już 3,6ml/100l. Bakterie microbe lift special Blend. Całość hula już tak ok 6 miesiecy a no3 sztywne 4 i po4 sztywne 0,1. Zasolenie mam 1,026sg. Zwiększać dawkę nitraphos minus pomimo że przekraczam już normę producenta? Korale i ryby bez żadnych oznak przedawkowania, czyli rosną jedzą itp itd. Poczatkowo chrysus dziwnie się zachowywał przy dawce 2ml/100l ale chyba nauczył się pić alkochol. 

Aa w zbiorniku mam 7,5kg zywej skały i w obiegu siporax wymieniłem na matrix. Ale bez zmian w parametrach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leję teraz nitraphos ok. 30 ml dziennie, czyli 4,3 ml / 100l. Bakterie miałem special blend a teraz stability od seachema. Zbijam tak no3 z jakichś 80, obecnie mam 25, po4 dochodzi do 0,5. NO3 spada, tyle że pomału. Czy zwiększać? ja bym raczej nie zwiększał, bo no3 masz fajne (zazdroszczę) i wątpię czy zejdziesz niżej. Po4 też bez tragedii, wystarczy adsorber i po krzyku. Więc ja bym bardziej pomyślał nad zmniejszaniem dawek nitraphos, z czystej ekonomii :)

Edytowane przez rymar666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dla syna nie szalej:D

wg.mnie masz dobrze,przecież masz tez Lpsy to co szalejesz,zostaw masz bardzo dobrze tylko utrzymać tak:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.