Jump to content

rymar666

Klubowicz
 • Content count

  81
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

Informacje o profilu

 • Imię
  Grzegorz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław
 • Akwarium
  600 + 100 w obiegu

Recent Profile Visitors

504 profile views
 1. I poszła, do zamknięcia, dzięki.
 2. Witam,, Lampa używana 6m-cy, własnej roboty. W pełni sprawna, 120x32 cm. Cztery kanały po 32 power ledy epistar. Barwa 30000 k i royal blue oraz 4 diody red. Zasilanie 24 v, moc 128w. Świeci moim zdaniem całkiem nieźle, daje radę przy miękasach i LPS. Proponuję 400 zł - (koszt materiałów). Współpracuje z sterownikiem tc420 - cena za sterownik 80 zł. Na sprzedaż również zasilacz mw sp-320-24 za 100 zł. Przy zakupie całości (dodaję jeszcze przewody z wtyczkami) cena proponowana to 500 zł.
 3. rymar666

  Kwarantanna domowa,czy to ma sens?

  2 i pół tygodnia - co ja bym zrobił? Wszystkich 3 domowników przytrzymał bym przez 4 tygodnie, karmiąc i obserwując - szczególnie babki - mogą nie chcieć ruszać pokarmu jeśli nie są nauczone. Napiszę jeszcze że w kwestii kwarantanny u mnie jest to wyłączone z obiegu 120 l akwa, wyposażone w żwir (tylko dlatego że nie mam co z nim zrobić) 2 kawałki skały gdzie siedzą upierdliwe crassy i 2 zielone quadri oraz parę discosom i innych szpargałów, oraz mnóstwo aptazji . Wisi na tym kaskada z matrixem (ok 1 l), mały falownik, grzałka, a wodę podmieniam przed wpuszczeniem nowego nabytku - standard 10%. Jak do tej pory leczyłem tam 2 ryby temperaturą 32 - 34 stopnie przez 5 dni, ze 100% efektem ozdrowieńczym. Inne przechodziły do głównego bez żadnych zachorowań.
 4. rymar666

  Kwarantanna domowa,czy to ma sens?

  A długo on już tam waletuje?
 5. rymar666

  Folia na komin

  No mam między plackami wodę. Jak zaglądałem obniżając komin do w wolnych przestrzeniach jest oczywiście woda, oraz te dzikie rurówki se rosną. Także chyba nie ma tam tragedii. Komin mam oklejony z zewnątrz, płyt celowo nie uszczelniałem żeby woda jednak migrowała pod nimi.
 6. rymar666

  Folia na komin

  Jest jeszcze taki RDL Pond & Aquarium Fixer I taki GOLD LABEL BLACK SEALANT. O skuteczności ich się nie wypowiem, bo jeszcze nie robiłem swoich przeróbek.
 7. rymar666

  Folia na komin

  Jest taki klej, nawet nie jeden do klejenia pod wodą. Zobacz w moim wątku pt tama w sumpie. Jest tam namiar na lepidło dostępne na ebayu.
 8. rymar666

  Folia na komin

  No tak, pma jest gładkie więc matowienie jak najbardziej. Jednak wersja spieniona jest szorstka, także odtłuścić np. Spirytusem (marnotrawstwo) i kleić - plackami lub ścieżkami wystarczy. Trzyma jak trzeba.
 9. rymar666

  Folia na komin

  Jak pociągniesz też nie odleci - próbowałem. A hydraulika to inna bajka - źle odtłuścisz i faktycznie, puszcza. U mnie też, czasem kapnie z kolanka do sumpa I nie na sylikon a klej do pvc.
 10. rymar666

  Folia na komin

  Powiedz to mojemu kominowi , on ma inne zdanie...
 11. rymar666

  Ukwiał głoduje .

  W carrefour trafiłem w promocji koktailowe - 35 zł za kilo. Zamrażarka zajęta i warunki eksmisji w trakcie ustaleń ze squaw
 12. rymar666

  Kwarantanna domowa,czy to ma sens?

  Kwarantanna w domu to podstawa. Jak coś wyskoczy na rybce to będzie to tylko jej problem, nie całej obsady. Miesiąc teoretycznie wystarczy. Ja mam 100 l baniak i żałuję że nie miałem go rok temu. Kilku nowych lokatorów w głównym, ospa, leczenie w ogólnym baniaku - koszmar. Straty były duże, a teraz - co wyjdzie to można se leczyć, czym się chce bez strachu o np. korale czy kurwetki. Polecam!!!
 13. rymar666

  Folia na komin

  Spienione, chyba chodzi o pma lub pp. Dostępne w castoramie w co najmniej 2 kolorach. Potniesz to spokojnie nożem do papieru - nacinasz raz lub dwa głęboko a potem łamiesz. Komin oklejasz za pomocą sylikonu i masz zrobione w kilka chwil.
 14. rymar666

  Mały zielony ukwiał

  Ale ładne, tfu tfu
 15. rymar666

  Jaki ukwial wybrac

  Nie wiem, mój błazen uznaje tylko quadri, a ma wybór crassa, euphyllie, rhodactisy, buitendijki. Nie namówię go na próbę, bo nie wiem jak...
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.