Skocz do zawartości
Kuba88

Sól, sole

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o łączeniu soli . Używam soli Reef Salt myślałem żeby włączyć w to trochę Probiotycznej AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przechodziłem z Reef Salt na Oiker Ocean mieszałem po połowie, nic złego się nie działo przez te parę tygodni . Podejrzewam że spokojnie mógłbym tak prowadzić dalej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję Reef Salt na połowę z Priobiotyczną z Af od miesięcy,ale kiedyś czytałam tu na forum że były mieszane sole  innych firm i nie bylo efektu ubocznego:) więc bez problemu,jak dla mnie sprawdza się to rewelacyjnie zwlaszcza No3  jest stabilne ,w duzych zbiornikach firmowych od AF też prowadzą tą metodę.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mieszałem tm z af. Nic złego się nie działo. Ale odkąd stosuję już tylko af reef salt (piąte wiaderko 5kg) muszę dodawać na 10l do podmiany potas af 12 kropel. Inaczej mam mocne spadki tego pierwiastka. Dodatkowo do każdej podmiany podaje micro e 2 krople i dzięki temu korale mają lepsze wybarwienie (patent od jednego z serwisantów, ale coś w tym musi być bo po miesiącu już widać różnicę). 

Dla przykładu miesiąc temu taka acana była blado brązowa i kupiłem już za 130zł ze względu na brzydką barwę 

12802399_DSC_0427.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Ja też mieszałem tm z af. Nic złego się nie działo. Ale odkąd stosuję już tylko af reef salt (piąte wiaderko 5kg) muszę dodawać na 10l do podmiany potas af 12 kropel. Inaczej mam mocne spadki tego pierwiastka. Dodatkowo do każdej podmiany podaje micro e 2 krople i dzięki temu korale mają lepsze wybarwienie (patent od jednego z serwisantów, ale coś w tym musi być bo po miesiącu już widać różnicę). 

Dokladnie jak piszesz jest i u mnie...nie będę się zagłębiać w produkcję soli,ale wiem jedno, stosowanie soli pół na pół z Af przyniosło efekt zadowalający jak dla mnie:-)oczywiście stosujac całą resztę suplementacji..:) itp


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, @Beti napisał:

Dokladnie jak piszesz jest i u mnie...nie będę się zagłębiać w produkcję soli,ale wiem jedno, stosowanie soli pół na pół z Af przyniosło efekt zadowalający jak dla mnie:-)oczywiście stosujac całą resztę suplementacji..:) itp

Możesz rozwinąć o słowo 'efekt'? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Pawel_Q napisał:

Możesz rozwinąć o słowo 'efekt'? :)

Pawel:Defekt zadowalający chodzi mi o patametry wody no No3 po4 ,potas na poziomie i inne pierwiastki,ostatnio robiłam testy Icp,jedynie co mi wyszło to za dużo jodu,ale to moja wina za dużo dozowalam widocznie,na samej soli reff salt bylo mi trudniej to utrzymać.(też w sensie na poziomie stabilnym)oczywiście nie bede rozwijać tematu że też jest reaktor glonowy,1x więcej siporaxu itd.tak pewno wszystko razem do kupki przynosi efekt.Obecnie nic nie chcę wiecej,poza tym ze spagetti rośnie jak na drożdżach i nikt nawet tego za darmo nie chce:-)wiec kibel hihi...

Ps.wiem że ta sól jest droga no ale to nie tanie hobby nikt nie powiedział ze będzie tanio:thumbup:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, @Beti napisał:

Pawel:Defekt zadowalający chodzi mi o patametry wody no No3 po4 ,potas na poziomie i inne pierwiastki,ostatnio robiłam testy Icp,jedynie co mi wyszło to za dużo jodu,ale to moja wina za dużo dozowalam widocznie,na samej soli reff salt bylo mi trudniej to utrzymać.(też w sensie na poziomie stabilnym)oczywiście nie bede rozwijać tematu że też jest reaktor glonowy,1x więcej siporaxu itd.tak pewno wszystko razem do kupki przynosi efekt.Obecnie nic nie chcę wiecej,poza tym ze spagetti rośnie jak na drożdżach i nikt nawet tego za darmo nie chce:-)wiec kibel hihi...

Ps.wiem że ta sól jest droga no ale to nie tanie hobby nikt nie powiedział ze będzie tanio:thumbup:

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli potwierdza się to co słyszałem :) 

260 zł za 25kg soli probiotic reef salt to nie majątek :rolleyes: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Pawel_Q napisał:
8 godzin temu, @Beti napisał:

Ps.wiem że ta sól jest droga no ale to nie tanie hobby nikt nie powiedział ze będzie tanio:thumbup:

Dzięki za wyjaśnienie. Czyli potwierdza się to co słyszałem :) 

260 zł za 25kg soli probiotic reef salt to nie majątek :rolleyes: 

Tak chodziło mi o sól priobiotyczną:-) ja kupuje w kartonach po 25kg wychodzi okolo 4kg gratisu z ceny wiadra 22kg zależny gdzie kupisz.

Pozd.:-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 2.09.2018 o 22:31, dla syna napisał:

Ja też mieszałem tm z af. Nic złego się nie działo. Ale odkąd stosuję już tylko af reef salt (piąte wiaderko 5kg) muszę dodawać na 10l do podmiany potas af 12 kropel. Inaczej mam mocne spadki tego pierwiastka. Dodatkowo do każdej podmiany podaje micro e 2 krople i dzięki temu korale mają lepsze wybarwienie (patent od jednego z serwisantów, ale coś w tym musi być bo po miesiącu już widać różnicę). 

Dla przykładu miesiąc temu taka acana była blado brązowa i kupiłem już za 130zł ze względu na brzydką barwę 

12802399_DSC_0427.JPG

 

Mierzysz potas czy widzisz po koralach? Jak objawia się niedobór? Sól probiotyczna ma więcej potasu? Pytam serio.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stefan85 napisał:

 

Mierzysz potas czy widzisz po koralach? Jak objawia się niedobór? Sól probiotyczna ma więcej potasu? Pytam serio.

 

Mierzę potas. Niedobór objawia się utratą pigmentu na podstawie i zanikiem polipowania przy spsach, a nadmiar potasu pali korala od góry. Co do soli probiotycznej to się nie wypowiem bo nie wiem, ale można sprawdzić na opakowaniu lub stronie producenta. Staram się utrzymywać potas na poziomie 390

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, dla syna napisał:

Mierzę potas. Niedobór objawia się utratą pigmentu na podstawie i zanikiem polipowania przy spsach, a nadmiar potasu pali korala od góry. Co do soli probiotycznej to się nie wypowiem bo nie wiem, ale można sprawdzić na opakowaniu lub stronie producenta. Staram się utrzymywać potas na poziomie 390

Jakim testem? Z tego co czytam testy na potas nie są zbyt dokładne ale skoro Tobie się udaje to trafiłeś na coś dobrego.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Stefan85 napisał:

Jakim testem? Z tego co czytam testy na potas nie są zbyt dokładne ale skoro Tobie się udaje to trafiłeś na coś dobrego.

Salifert, mówią że niedokładny ale mi potwierdza się z icp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.