Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

mam do was pytanie na temat goniopory :) a mianowicie zakupilem 2 rozne :

https://www.ebay.co.uk/itm/GONIOPORA-RARE-BRANCHING-2-shades-green-polyps-frag-STUNNING-long-polyps/113197231271?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413497991480&_trksid=p2057872.m2749.l2649 to jest jedna z nich rosnie jak szalona zadnych problemow nie sprawia przyjmuje pokarm i pieknie wyglada 

https://www.ebay.co.uk/itm/GONIOPORA-ULTRA-BRIGHT-SOLID-neon-GREEN-frag-STUNNING-MORPH/113138757778?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413446515743&_trksid=p2057872.m2749.l2649 a to jest druga dostalem mniejsza szczepke na poczatku bylo ok ale widze ze niestety padnie w najblizszym czasie  

a teraz do pytania :) co ja robie zle ?

1 . goniopory sa ustawione na polowie akwarium 

2. falowniki nie wieja na nie ( 2x RW-8 i 1xRW-4)

3. oswietlenie mam od 20%-100% zalezy od pory dnia lampa tmc  vilumine 1200 ranek, poludnie ,zmieszch 

4. parametry wody No2=0 ,No3=10 ,Po4= 0,04 zasolenie 1025 ,Mg =1420 ,Ca=400 temperatura od 25-27 stopni 

5. odpieniacz do akwarium 600 litrowego mam 225l

6 .refugium wiszace okolo 10 litrow a w nim piurigen ,phosguard,wegiel,cos na krzemiany ,spagetti, wata zmieniana codziennie  i 5 sztug mangrowca 

od tygodnia podaje jod bo jedynym koralem ktory nie chce u mnie rosnac to ksenia pulsujaca juz druga szczepka mi padla wydaje mi sie ze poprostu kseni nie bede mial u siebie co dziwne euphylie rosna dunkany tez wszystkie brialeum maja sie wspaniale kenia tree i grzybki tez daja rade na jakies 18 korali co mam tylko dwa marnieja ksenia i ta zelona goniopora 

dodam jeszcze ze rybek dalej nie kupilem a zbiornik ma okolo 14-15 tygodni 

dziekuje za pomoc z gory 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Wimonkan napisał:

Witam ,

mam do was pytanie na temat goniopory :) a mianowicie zakupilem 2 rozne :

https://www.ebay.co.uk/itm/GONIOPORA-RARE-BRANCHING-2-shades-green-polyps-frag-STUNNING-long-polyps/113197231271?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413497991480&_trksid=p2057872.m2749.l2649 to jest jedna z nich rosnie jak szalona zadnych problemow nie sprawia przyjmuje pokarm i pieknie wyglada 

https://www.ebay.co.uk/itm/GONIOPORA-ULTRA-BRIGHT-SOLID-neon-GREEN-frag-STUNNING-MORPH/113138757778?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=413446515743&_trksid=p2057872.m2749.l2649 a to jest druga dostalem mniejsza szczepke na poczatku bylo ok ale widze ze niestety padnie w najblizszym czasie  

a teraz do pytania :) co ja robie zle ?

1 . goniopory sa ustawione na polowie akwarium 

2. falowniki nie wieja na nie ( 2x RW-8 i 1xRW-4)

3. oswietlenie mam od 20%-100% zalezy od pory dnia lampa tmc  vilumine 1200 ranek, poludnie ,zmieszch 

4. parametry wody No2=0 ,No3=10 ,Po4= 0,04 zasolenie 1025 ,Mg =1420 ,Ca=400 temperatura od 25-27 stopni 

5. odpieniacz do akwarium 600 litrowego mam 225l

6 .refugium wiszace okolo 10 litrow a w nim piurigen ,phosguard,wegiel,cos na krzemiany ,spagetti, wata zmieniana codziennie  i 5 sztug mangrowca 

od tygodnia podaje jod bo jedynym koralem ktory nie chce u mnie rosnac to ksenia pulsujaca juz druga szczepka mi padla wydaje mi sie ze poprostu kseni nie bede mial u siebie co dziwne euphylie rosna dunkany tez wszystkie brialeum maja sie wspaniale kenia tree i grzybki tez daja rade na jakies 18 korali co mam tylko dwa marnieja ksenia i ta zelona goniopora 

dodam jeszcze ze rybek dalej nie kupilem a zbiornik ma okolo 14-15 tygodni 

dziekuje za pomoc z gory 

 

A jakie jest kh? I możesz wysłać zdjecie w jakim stanie są te korale oraz cały baniak? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stałe to Kh czy może były ostatnio jakieś skoki od chwili wprowadzenia goniopor?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pozwala mi fotki wcisnac tylko do 1Mb a nie wiem jak ja zmniejszyc 

jakies 3 tygodnie temu mialem Kh 11 zmienilem sol i jest lepiej olalem instant ocean i biore wode ze sklepu na soli jakos na B... nie pamietam nazwy ale roznica kolosalna wszystko ruszylo do przodu 

jednak sol soli nie rowna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z xsenią to już tak jest. U jednego będzie rosła jak chwast, a u drugiego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dodac fotke? bo juz nerwa dostaje :)

 

z telefonu 

 

rozmiar zdjecia za duzy co zrobic ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przestawić goniopore w inne miejsce.  Zrób kompiel w dipie (napewno nie zaszkodzi). Może jakaś infekcja. Ciężko powiedzieć co jej dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prawo u góry masz menu rozwijane (takie 3 poziome kreski)
Przeglądaj
Galeria
Dodaj grafiki itd... gdy dodasz kopiujesz link i wklejasz w treść posta.

Lub wkleić mniejszą rozdzielczość zdjęcia lub zwyczajnie przyciąć wyświetlane zdjęcie do mniejszego elementu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, KRYSTIAN.9 said:

Spróbuj przestawić goniopore w inne miejsce.  Zrób kompiel w dipie (napewno nie zaszkodzi). Może jakaś infekcja. Ciężko powiedzieć co jej dolega.

przestawilem jakies 2 dni temu dalej od swiatla fakt gnicie stanelo ale wydaje mi sie ze problem jest gdzies indziej 

ok to moze inaczej gdzie umieszczamy fotki ? zeby potem linka wkleic ?

sorki ale jakos nigdy nie bylem fanem forum i nie interesowalo mnie to wiec nie korzystalem z opcji dodaj zdjecie teraz glupieje :) a to na pewno jest proste wklej tu dodaj link i gitara tylko gdzie ? :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki silvia  cos tam dodalem teraz tylko gdzie to szukac ?:) 

ok juz mam w moim profilu dziekuje bardzo sivia ten link byl bardzo pomocny 

 

czyli wracajac do tematu :)

co powinienem zmienic o co zadbac zeby moja goniopora odzyskala zycie ? fotki sa w moim profilu 

szkoda mi jej taka ladna zielona i ladnie swieci noca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malutko mniej niz jedna kropelke na tydzien stosuje sie do wytycznych podnosze powoli kazali dac cos tam cos tam ale zmniejszylem dawki po co od razu sajgon robic i do tego nie mam testow na jod wiec cos tam leje ale nie przesadzam 

za malo micro ? mozesz to jasniej opisac bo wiem ze to to nie akwarium roslinne :) 

i jeszcze jedno pytanie co to dip ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Wimonkan napisał:

malutko mniej niz jedna kropelke na tydzien stosuje sie do wytycznych podnosze powoli kazali dac cos tam cos tam ale zmniejszylem dawki po co od razu sajgon robic i do tego nie mam testow na jod wiec cos tam leje ale nie przesadzam 

za malo micro ? mozesz to jasniej opisac bo wiem ze to to nie akwarium roslinne :) 

i jeszcze jedno pytanie co to dip ?

Z wyglądu porównując do mojego zbiornika jak wyglądał kiedyś, tak się działo przy niskim jodzie i stroncie. Ale sam nie wiesz co w solance wlewasz do akwarium gdyż wykonywana woda nie jest przez Ciebie. Moja sugestia to icp wody bo innego rozwiązania nie widzę. Jednak to blisko tydzień czekania i troszkę kosztuje ok 70-80 zł ale miał byś pewność co jest w wodzie. Drugi trop to zbiornik stosunkowo świeży a gornio lubią płatać figle. Ja bym zrobił icp przed podaniem jodu a zanim wyników bym nie otrzymał dawał bym 5-10 kropel jodu tygodniowo czyli wyszła by jedna taka dawka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten srodek co mam wyraznie mowi  nie wiecej jak 0,05 na 100 litrow wody co dziennie  ja daje jedna kropelke na tydzien czyli cos kolo tego nie bawie sie w miarki cos tam kapnie i jest  gitara potem czekam  dzisiaj udalo mi sie kupic kilka koloni za bezcen pani ze sklepu nie wiedziala co sprzedaje a ja jej nie uswiadomilem wiem to jest podle zachowanie ale nie moglem sobie odmowic rano kupione teraz sa w pelnej okazalosci czyli im woda i swiatlo pasuje rowniez wiem ze nie kupilem super wymagajacych sps  ale to co mam juz mnie cieszy powoli do przodu i jakos to bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Wimonkan napisał:

rowniez wiem ze nie kupilem super wymagajacych sps

 

5 godzin temu, Wimonkan napisał:

a teraz do pytania :) co ja robie zle ?

Marcin;-)

możesz mi wierzyć lub nie...porad nie udzielam:P ale sama posiadam na obecną chwilę 9 szt "goniopory"w tym 6 odmian każda innej barwy,i powiem Ci że to nie jest łatwy koralowiec lecz bardzo b.trudny,masz za świeże jeszcze akwarium pod ten koral,możesz się śmiać lub nie jedna jest w dobrej kondycji druga nie,a ta pierwsza może była w lepszej i za niedługo może też być źle,oby nie!akwarium ma 4-5 miesięcy(ja też straciłam w tym czasie nie jednego LPS i SPS,następna sprawa bardzo ważne jest światło,nie za bardzo mocna cyrkulacja(ale pisałeś że ok)Czasem jest tak że się goniopora nie otworzy prawie tydzień bo ma taki kaprys,ktoś kto ma ten koral może sam zaobserwować jego zachowanie nie jest to częste zjawisko ale występuje,no twoja nie wygląda ciekawie,i chyba marnie:(

 Następnie to że xenia Ci nie rośnie to nie oznaka że nie ma jodu-nic mylnego czasem nie dozuj na pałę:banghead u mnie też nie rośnie;) poświęć się i zrób ICP, na moim przykładzie- dozowałam do wody wg zaleceń i przedawkowałam na wynik 0.10 gdzie Lps widać to odczuły i bez reguły nie zgaduj co może brakować, a czego jest za dużo.

Jeszcze jest pytanie czym karmisz Lps? goniopora lubi pipetę :Dja raz na 3-4 dni jej delikatnie podaje, dwa leje fito goniopory są prześliczne;-)

Utrzymuj stałe Kh (nie lubią skoków kh)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.