Skocz do zawartości
Robert-reef

Pękające wężyki w pompie dozującej

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pompę dozującą jebao . Pompuje tą pompą 48 litrów dziennie. Wężyk wytrzymuje jakieś 3 miesiące. Czy to normalne?

Swoją drogą to zdałem sobie właśnie sprawę że sporo przelewam przez reaktor wapna tej wody... Założę inny wątek bo coś na cholerę z tym reaktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że długo wytrzymują. Przy takim przepływie wężyk co 60 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robercie nie lepiej pomyśleć o zmianie pompy? Zmiana tylko i wyłącznie wężyków przy przepływie 48 litrów dziennie wydaje mi się iż nie rozwiąże problemu zużywających się wężyków. Osobiście zastanawiał bym się nad zmianą pompy dozującej na bardziej wydajną lub dodanie jej dozownika pomocniczego...

Co do źródła - ja  w tym miejscu biorę wężyki na potrzeby myjni zakładowej i pomp dozujących chemię do mycia po produkcji, dają radę. Ale jak każdy element eksploatacyjny ulegają zużyciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiam czemu tak dużo idzie tego odcieku. Tak podnosiłem jego ilość aby podbić kh i stanęło na 24x2000ml. Teraz jak mi kolejny raz przetarł się wężyk uświadomiłem (policzyłem) że to aż tyle wyszło. 

Ogólnie mógł bym wymienić pompę jeśli okaże się że faktycznie tyle muszę lać odcieku. Jednak wydaje mi się że można by zmniejszyć jego ilość. Dałem już wątek z prośbą o pomoc w ogarnięcia tego reaktora.

Zakup jakiej pompy mógł byś doradzić do takiej ilości pompowanej wody?

Edytowane przez Robert-reef (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze zrozumiałem to potrzebujesz pompy do odcieku reaktora wapnia.

Sam reaktora nie używam - ale przeglądając forum i słuchając opinii... https://reefshop.pl/eshoper/pl/p/Aqua-Trend-Doser-Milestone-6-pompa-do-reaktora/5691

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.