Skocz do zawartości
amldawid

ATI Powermodule 10x80W problem

Rekomendowane odpowiedzi

hej koleżanki i koledzy

 

Mam problem z zakupiona używana lampą ATI powermodule 10x80w, po przywiezieniu jej do domu i sprawdzeniu czy świeci zawiesiłem nad akwa i dosłownie po 2minutach wybiło bezpieczniki, okazało się że zepsuł się statecznik...Czekałem na nowy prawie 3tyg pan Łukasz z Acropory czekał na dostawę z niemiec...Przyszedł w końcu do mnie ten statecznik inny niz był w lampie bo firmy OSRAM i miał zupełne inne podłączenie niż mój fabryczny..Doszliśmy w końcu jak go podłączyć i po podłączeniu lampa zaświeciła dobrze ale dosłownie po chwili zepsuł się inny statecznik obok..Wysyłka na serwis czasowo i kosztowo może wyjść fortunę ponieważ pan Łukasz wysyła je do niemiec...Może ma ktoś z Was schemat do niej albo jakis pomysł jak sam ją ogarnąć, i co mogło sie stac ze tak lecą w niej stateczniki?? Z góry dzięki serdeczne za pomoc...


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawidłowo są podłączone to po prostu złośliwość rzeczy martwych, padło i tyle podejrzewam, że dobierzesz jakiś statecznik na zamiennik daj fotkę to poszukamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy ta lampa jest ściemnialna to poszukam stateczników dla ciebie w necie. Mam 2 takie ściemnialne lampy nad swoim szkiełkiem i miałem problem z jednym statecznikiem - właśnie wywalił korki i przestał działać po kilku minutach od pierwszego włączenia lampy po zakupie używanej. Okazało się że w czasie transportu i ruszaniu lampą jeden kabelek z nadpaloną izolacją dotykał drugiego. Po zamontowaniu na nowo okablowania wszystko śmiga i nawet cudownie ten stary zwarty statecznik też się nie spalił.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na to, że w czasie transportu, gdzieś poluzowały się przewody i dochodzi do zwarcia. Małe prawdopodobieństwo aby spaliły się 2 balasty jeden po drugim.
ATI montowało w swoich lampach bodajże stateczniki Wosloch Schwabbe - spisz model i znajdziesz takie bez problemy w PL - dużych hurtowniach elektrycznych.
Najpierw jednak sprawdziłbym dokładnie okablowanie zy nic nie wypadło z zacisków....

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez obstawiam ze w transporcie cos gdzieś sie poluzowało i  zwiera z obudową, zamówiłem wczoraj 2 statecznik vosloch schwabe, znalazłem na necie na zoolamp.pl https://www.zoolamp.pl/statecznik-elektroniczny-elxc-280.538

Macie pomysł jak sprawdzić okablowanie miedzy nimi by tego wszystkiego nie wyciagac, a w momencie podmiany stateczników by cos znowu nie dupło?? lampe mam normalną nieściemnialną.


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że lampa jest nie ściemnialna lżej będzie dla kieszeni przy zakupie balastów. Te ściemnialne kosztują bajońsko. Nie ma patentu na sprawdzenie instalacji bez przejrzenia każdego kabelka czy styku. Po prostu działaj sukcesywnie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mi sie wydaje ze będzie trzeba każdy kabelek przeglądnąć i wywalić całe bebechy ze środka, no cóż nie ma w niej przynajmniej komputerów , bajerów więc myslę że ogarnę...


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie masz przebicia na obudowę.Przy zepsutym stateczniku mi dawał prąd na obudowę stąd zwarcia i palenie się kolejnych stateczników.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi sie wydaje ze jest gdzieś przebicie właśnie na obudowe...Alfik a jak sprawdzic to przebicie na obudowe, które przewody, które miejsca


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus do obudowy miernika a plus do uziemienia może być kółek w gniazdku jak jest prąd to stąd padają stateczniki. Sprawdź również na stałym do 10 V bo tym sterowane są stateczniki. Mnie kopała woda bo mały prąd szedł na uziom.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Alfik1980 napisał:

Minus do obudowy miernika a plus do uziemienia może być kółek w gniazdku jak jest prąd to stąd padają stateczniki. Sprawdź również na stałym do 10 V bo tym sterowane są stateczniki. Mnie kopała woda bo mały prąd szedł na uziom.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka


kurde Tomek nie kumam, jakaś wersja łopatologiczna??


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gniazdko ma uziemienie ?

Miernik i jeden koniec do uziemienia (np kaloryfer - tylko metal a nie lakier) a drugi do obudowy

np. tak

 

Jak sprawdzisz czy jest przebicie to odwróć wtyczkę w gniazdku i sprawdź drugi raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam ochronny na bolec w gniazdku i jeszcze podłączona różnicówkę, ja mam taki miernik wkretak to będę musiał załatwić sobie taki z biegunami..Silvia nie mam mozliwości podłączyc wtyczki odwrotnie


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, amldawid napisał:

Silvia nie mam mozliwości podłączyc wtyczki odwrotnie

masz : przez przedłużacz lub "złodziejkę" bez bolca :)

ps. "neonka" tez może pokazać przebicie - ale niskiego napięcia nie pokaże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie prąd do 10 V walił po skórze, lekko łaskotało jak się rękę do baniaka wkładało a potem statecznik padł. Wymiana na nowy rozwiązała problem do dziś lampa świeci aż miło.

Wysłane z mojego BV9000Pro-F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki chłopaki jutro przyjadą stateczniki i będę walczył wieczorkiem, oby się udało.


160x80x60wys, sump 250l, odpieniacz Skimz Monzter na 2 pompacj, pompa obiegowa jebao marine aqua, jebao wave box wp-40,jecod RW-15 ,2xJVP-102,tunze 6105 turbele stream x2 + multikontroler, światło ATI Sunpower 8x54 i Diuna 10x54w 15000k, 3x pompy dozujące Johnlen, lampa UV,biopellets Twistman na 2 pompach ,dolewka tunze Osmolator 3155.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.