Skocz do zawartości
karol86

wysokie no3 i po4

Rekomendowane odpowiedzi

Były łyżeczki. Tak czy inaczej nie  dawały efektów. Może złe bakterie,sam niewiem . Muszę jakoś zmienić sposób filtracji,coś dodać. Co koledzy i koleżanki używacie? 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam nitraphos minus oraz bakterie microbe lift special Blend i raz na tydzień bio mate kz po 1 kropli na 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wóda super działają bakterie TM synbiotic .Bacto Bals FM też mega produkt ale z tego co wiem nie u wszystkich działa .Spróbuj tylko nie wszystko naraz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa działa,ale trzeba czasu,na poczatku wydaje się bez efektu,ale czas pokaże że działa...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, @Beti napisał:

Działa działa,ale trzeba czasu,na poczatku wydaje się bez efektu,ale czas pokaże że działa...

Co konkretnie działa?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ruszyło dopiero po nitraphos i zmianie bakterii ze special blend na stability seachem. Miałem bardzo długo no3 50 i po4 1, wóda nie dawała rady, chociaż było pełno glutów. Teraz po 3 tygodniach nagle spadło o połowę jedno i drugie.  No i odpieniacz na mokro... 

Edytowane przez rymar666 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, rymar666 napisał:

nitraphos i zmianie bakterii ze special blend

Potwierdzam,dawka niesamowita,daje radę No3  i Po4 na zachwycający poziomie...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mi trochę zamieszaliście . Sam nie wiem na co się przestawić. Bakto bals wydają się najmniej kłopotliwe w stosowaniu . Nitraphos z Af mówicie że skuteczne.a czy nitraphos potrzebują jakiejś pożywki wódki,czy vsv-?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NitraPhos od AF nie potrzebuje żadnej pożywki. Wystarczy sam produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, karol86 napisał:

To mi trochę zamieszaliście . Sam nie wiem na co się przestawić. Bakto bals wydają się najmniej kłopotliwe w stosowaniu . Nitraphos z Af mówicie że skuteczne.a czy nitraphos potrzebują jakiejś pożywki wódki,czy vsv-?

Nitraphos minus to jest gotowe vsv. Do tego bakterie special Blend i odpieniacz na mokro. Nic wiecej nie czaruj :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można mieszać nitraphos  z baktoballs ?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
A można mieszać nitraphos  z baktoballs ?
Nitraphos to preparat na zbicie NO3, a bacto balls to bakterie. Można łączyć śmiało.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kupię baktoballs i nitraphos.dodam po tyg. I zobaczymy czy będzie poprawa. Dodaje zdj acropor na dowód że przy tak wysokich parametrach są przyrosty

IMG_20180916_125825.jpg

Edytowane przez karol86 (wyświetl historię edycji)

140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, karol86 napisał:

To kupię baktoballs i nitraphos.dodam po tyg. I zobaczymy czy będzie poprawa. Dodaje zdj acropor na dowód że przy tak wysokich parametrach są przyrosty

IMG_20180916_125825.jpg

@karol86 nie,nie będzie efektu po tyg.co najmniej 2-3tyg i stopniowo dozować,ale działa;-)

Ps.Nitra Phos Minus też działa na Po4 więc spadnie Ci wszystko,pozd

Edit bakterie bez zmian

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

proponuje takie preparaty

 MICROBE LIFT- Nite-Out II 

 Tropic Marin® ELIMI-NP  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko mówiąc usuwać jak najwięcej białek i innego syfu, lać bakterie i pożywkę dla nich. Co jakiś czas pobaw się falownikami żeby śmieci z dna usuwać i czyść sumpa. I jeszcze - bakterii lej więcej niż w instrukcji - w słonej wodzie wolniej się namnażają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hiacyntus wygląda ładnie , masz takie krzaki  i pytasz o rady w tak prostej sprawie. Dzisiaj już nie ma problemów  w utrzymaniu w ryzach N i P  i to bez adsorbentów.Problem w tym że podpowiadają Ci ludzie co możliwe że wiedza połowę z tego co ty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo człowiek uczy się całe życie i głupi umiera. Z gąszczu porad każdy może coś wybrać bądź nie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, krzlew napisał:

Hiacyntus wygląda ładnie , masz takie krzaki  i pytasz o rady w tak prostej sprawie. Dzisiaj już nie ma problemów  w utrzymaniu w ryzach N i P  i to bez adsorbentów.Problem w tym że podpowiadają Ci ludzie co możliwe że wiedza połowę z tego co ty .

Właśnie problem w tym że prze takich wysokich po4i no3 wszystkie acry i cała reszta powinny odchodzić. A mają przyrosty w oczach

6 godzin temu, rymar666 napisał:

Bo człowiek uczy się całe życie i głupi umiera. Z gąszczu porad każdy może coś wybrać bądź nie... 

Dokładnie


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System  zaczął niewyrabiać ,parametry pomału szybowały do góry ,nie było skoku korale się przyzwyczaiły .Korale inaczej reagują na takie parametry w świeżym  zbiorniku i w ustabilizowanym . Gdybyś włożył teraz cos swierzo z frachtu albo z zbiornika typu ULNS pewnie by poleciało .Nie łącz z sobą wielu produktów  wybierz jeden ,wszystkie działają na tej samej zasadzie .Tylko   w jednym systemie zatrybi lepiej to w drugim co innego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie walczyłem długo z parametrami tj. Ponad rok.

No3 było grubo ponad 50, a PO4 utrzymywało sie w granicach 0.70.

Wszystko rosło, polipowało ale musiałem uwazać z karmieniem. 

Pomocne w tej kwesti okazało się robienie podmian wody co 2 tyg.

Używanie zestawu BioGro Reef Interest, który poradzi sobie z NO3, rozłoży resztki i "wybalansuje?" wode oraz zastosowanie w filtrze przepływowym titanium orca bio cubs i phospahte bio cubs również z orca, według zaleceń producenta, a nie marnego, sklepowego tłumaczenia...

Po użyciu orca cubs to juz była kwestia tygodni jak nutrieny zaczeły się obniżać. 

Teraz będę zbierał pierwsze plony szczepek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.