Skocz do zawartości
karol86

wysokie no3 i po4

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie odnośnie tych parametrów  a mianowicie no 3 mam na poziomie 25 mierzone salifertem, a po4 0.29 mierzone hanką. nie mam pewności czy mam dobre odczyty.ponieważ przy takich wynikach a w szczególności po4 spsy by to odczuwały .  Jest wręcz przeciwnie acropory polipują i mają przyrosty. dodam że tak wysokie wyniki utrzymują  się przez dłuższy czas.  Niektóre acry nie miały przyrostów a teraz rosną. czy to możliwe?   


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, karol86 napisał:

witam

mam pytanie odnośnie tych parametrów  a mianowicie no 3 mam na poziomie 25 mierzone salifertem, a po4 0.29 mierzone hanką. nie mam pewności czy mam dobre odczyty.ponieważ przy takich wynikach a w szczególności po4 spsy by to odczuwały .  Jest wręcz przeciwnie acropory polipują i mają przyrosty. dodam że tak wysokie wyniki utrzymują  się przez dłuższy czas.  Niektóre acry nie miały przyrostów a teraz rosną. czy to możliwe?   

Możliwe jak najbardziej. Ale może się skończyć tym, że przy lekkim podknieciu w zbiorniku, po4 doprowadzi do szybkiej ich śmierci. To balansowanie na krawędzi, a lepiej temu przeciwdziałać za wczasu bo później może być już, za późno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki polecacie "najlepszy" sposób na zbicie tych parametrów? stosowałem vsv ok miesiąca ale bez jakich kolwiek rezultatów. może bakterie +vsv? tylko jakie?


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
U mnie najlepiej sprawdził się od Red Sea NO3-PO4 X.

Chwilowo testuje kulki Fauna Maria Bacto Balls i jak narazie bez efektu,nawet gorzej PO4 podjechało do 0,5 a NO3 do 10. Salifert oba testy.



Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Hejka,
U mnie najlepiej sprawdził się od Red Sea NO3-PO4 X.

Chwilowo testuje kulki Fauna Maria Bacto Balls i jak narazie bez efektu,nawet gorzej PO4 podjechało do 0,5 a NO3 do 10. Salifert oba testy.



Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka


Bakterie to nie no3po4x. Więc same nie zbiją wyników z kosmosu.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opisz zbiornik. Pokaż fotki. Najlepiej jest zacząć od przyczyny. Czy te parametry miałeś od początku? Może coś dodałeś lub zmieniłeś w systemie. Przyczyn może być wiele. Ja poradzilem sobie kilkoma rozwiązaniami. Dokładne płukanie mrożonek, zmniejszenie porci suchego pokarmu , wklady od sichema oraz filtr glonowy-reaktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Głodowanie ryb zmniejszając karmienie to nie rozwiązanie, żeby zbić no3 czy po4. Trzeba popracować nad filtracją albo oddać ryby i problem znika.

 

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś poszły 2 ryby. mają nowy dom może przyczyną to było. 13 ryb w tym 5 pokolcy dość dużych. może teraz będzie lepiej. ale przyjdą nowe ryby i problem się pojawi znowu


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, karol86 napisał:

dziś poszły 2 ryby. mają nowy dom może przyczyną to było. 13 ryb w tym 5 pokolcy dość dużych. może teraz będzie lepiej. ale przyjdą nowe ryby i problem się pojawi znowu

Eeee,ryby rybami sztuki sztukami,ja też mam dużo ryb,ale chcąc je miec aż tyle trzeba do tego przygotować cały systemy ( dojrzałe akwarium,odpowiednia filtracyjna,oraz tak zwane wspomagacze których nawet używają znane firmy choćby AF ( nitra phosh minus) przykladowo  oczywiście ,działa kiedyś nie byłam za nim ale obecnie działa mając zwiększoną obsadę rybną... i jestem zadowolona,oczywiście wcale mie musisz tego używać podaje przykład.Przy Lps to nie szalej znów na obłęd do proporcji wynikowej "0"

To że obecnie niektóre korale są w stanie jeszcze idealnym nie oznacza że tak będzie,@dla syna Ci napisał na krawędzi i też tak twierdzę,może przyjść moment i będzie katastrofa,troche mam tych Lps i po 18 miesiącach zauważyłam jak żyją co potrzebują i jak z nimi rozmawiać*oczywiście przysłowiowo....staraj się utrzymav No3 5 a Po4 do 0,04 max,Kh 7.4-7.8 będzie wspaniale...:ice:

Pozdr.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak to utrzymać? coś mi psuje wode. 


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karol86 napisał:

tylko jak to utrzymać? coś mi psuje wode. 

Bo tak naprawdę nic za wiele nie napisałeś o zbiorniku,wróżką nie jestem:)napisz cos wiecej... może ktoś Ci doradzi...dzis popularny jest temat No3 a Po4 tylko u każdego jest inny problem...


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Przede wszystkim do systemu wszystko powinno się dodawać wszystko powoli. Wspomagacze itd są potrzebne jak nie wyrabia filtracja. Albo jest zachwiana. Ja nie mam sumpa, nje robię podmian, nie mam filtracji mechanicznej a po4 -0.03 icp i NO3 - 2 Colombo.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, laszek napisał:

Przede wszystkim do systemu wszystko powinno się dodawać wszystko powoli. Wspomagacze itd są potrzebne jak nie wyrabia filtracja. Albo jest zachwiana. Ja nie mam sumpa, nje robię podmian, nie mam filtracji mechanicznej a po4 -0.03 icp i NO3 - 2 Colombo.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

I tu się zgodzę,ale do tego trzeba caly system przygotować i nie o tak...trzeba czasu:clap:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja mam akwarium 2 lata do wakacji wszystko było ok. no3 2-5   po4 0.02-0.09  

ale po kolei

akw zalane 03 2016

odpieniasz sebastek na pompie jebao 6000

akw 140x60x60

z dodatkowych  rowa phos w filtrze , sera silikate minus

kh 8  - 8-6

ph 7 nieumiem podnieść

ca 400

zas 1.026

11 ryb, korale sps i lps kilka miękich


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, karol86 napisał:

tylko ja mam akwarium 2 lata do wakacji wszystko było ok. no3 2-5   po4 0.02-0.09  

ale po kolei

akw zalane 03 2016

odpieniasz sebastek na pompie jebao 6000

akw 140x60x60

z dodatkowych  rowa phos w filtrze , sera silikate minus

kh 8  - 8-6

ph 7 nieumiem podnieść

ca 400

zas 1.026

11 ryb, korale sps i lps kilka miękich

@karol86 tym bardziej świetnie ze ma 2 lata,coś nim zachowało? Czy robiłeś coś co mogło tym zachwiać?

Czym karmisz rybki? I jakie ilości...

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
tylko ja mam akwarium 2 lata do wakacji wszystko było ok. no3 2-5   po4 0.02-0.09  
ale po kolei
akw zalane 03 2016
odpieniasz sebastek na pompie jebao 6000
akw 140x60x60
z dodatkowych  rowa phos w filtrze , sera silikate minus
kh 8  - 8-6
ph 7 nieumiem podnieść
ca 400
zas 1.026
11 ryb, korale sps i lps kilka miękich
Próbowałeś adsorber na co2? Wapno sodowane u mnie się sprawdza.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym mierzysz ph 

Przy takim odpieniacz i stałym kh na wskazanym poziomie to raczej niemożliwe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mogło zachwiać? w sumie  to wszystko : przelanie odpieniacza , temperatura , przelanie wody ro . trochę tego było.

ph mierzę salifertem.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, karol86 napisał:

co mogło zachwiać? w sumie  to wszystko : przelanie odpieniacza , temperatura , przelanie wody ro . trochę tego było.

ph mierzę salifertem.

Eeee,znów szalejesz:)nie raz mi przelał to nie to!temperatura zależy jaka???,co znaczy przelanie wody RO? to ile poszlo litrów?spadło zasolenie nagle?ile? Kurczaki ciężko od Ciebie to wyciągnąć...pisz wszystko..:P 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelamie , skok temperatury mogło zmienić parametry na "chwilę ". Coś trzyma. Może coś zmieniłeś,  dodałeś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz  zrobić większa podmiane i spróbować z vodka , proponuję 5 ml dziennie i zmierz po tygodniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko piszę bo był mecz. na szczęście wygrali

nie wiem ile przelało na tyle że z dołu przyszli bo kapało. a tak na serio spadło do 1.022

temp max 27 C.

Coś trzyma i rośnie 

bakterie dodawałem microble lift  aquarium balancer + vsv odpieniacz na mokro i bez efektów 

4 minuty temu, krzlew napisał:

Możesz  zrobić większa podmiane i spróbować z vodka , proponuję 5 ml dziennie i zmierz po tygodniu 

było 7 ml i przez miesiąc 0 efektów


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsv- 200 wódki 50 ocet 2 łyżki cukru jeśli dobrze pamiętam


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, karol86 napisał:

Vsv- 200 wódki 50 ocet 2 łyżki cukru jeśli dobrze pamiętam

Wartość podana w ml, natomiast słyszałem że chodzi o dwie łyżeczki a nie łyżki. To lepiej dopytać pogooglować bo przyznam że nie robiłem tej mikstury, a zamiast vsv stosuje nitraphos minus czyli polskie vsv z tajnymi dodatkami. 

I bakterie musowo dodawać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.