Skocz do zawartości
Andretti

quadri rainbow - bez koloru / zooksanteli (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety ... od kolegi z Piły zakupiłem ukwiał (poprzez OLX)

Miał być pięknej odmiany rainbow - poniżej zdjęcia z ogłoszenia - bardzo ładna odmiana / mocne fluo w niebieskim świetle.

746026458_3_1000x700_okazja-e-quadricolor-odmiana-multicolor-zwierzeta-akwariowe_rev003.jpg.b0431b65f052ad42e38ece5d6a4259f1.jpg746026458_6_1000x700_okazja-e-quadricolor-odmiana-multicolor-_rev003.jpg.c9dcd0f87b9c06a01e89d743e0683106.jpg746026458_5_1000x700_okazja-e-quadricolor-odmiana-multicolor-wielkopolskie_rev003.jpg.fe6b80ca56528b7798aabfea6d822ed1.jpg

ukwiał dotarł do mnie przesyłką PKP (6 godzin) , w następującym stanie :

krótkie czułki, pod aktyniką praktycznie brak pigmentu, żadnego fluo,

cały brązowo - szary (3-4 czułki z resztką czerwieni na końcu czułka)

- poniżej zdjęcie.

IMG_2362.thumb.JPG.2b1735adc2a241a7ffb0551829065bdb.JPG

IMG_2367.JPG.73bb74b4469e2cebea50092a5d60d9a3.JPG

problem / różnicę w wyglądzie zgłosiłem sprzedawcy ...

odpowiedź : proszę dać mu chwilę bo długo siedział w niedoświetlonym kotniku,

kolory wrócą jak dostanie światła...

 

i tu moje pytanie do kolegów i koleżanek...

moim zdaniem ukwiał stracił zooksantelle i w ciągu kilku dni raczej zejdzie...

tym bardziej, że taki osłabiony zwierzak nie nadaje się do adaptacji do innego zbiornika.

a jeśli przeżyje - powrót do wyglądu ze zdjęć nie zajmie dni a miesiące.

czy macie jakieś doświadczenie z taką sytuacją / chodzi mi o powrót do koloru ?

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć nie widać

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wrzucam.

ogłoszenie na OLX  z 8 września, ja zwierzaka dostałem 30 września, więc mógł siedzieć w kotniku  3-4 tygodnie

 

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam ukwiał tylko u Ciebie jest inne światło stąd Ci sie wydaja inne kolory,Led,Actynika każde światło będzie inna barwa,,a dwa, za 2 dni dojdzie do siebie, zmiana parametrów,stres itp:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

To ten sam ukwiał tylko u Ciebie jest inne światło stąd Ci sie wydaja inne kolory,Led,Actynika każde światło będzie inna barwa,,a dwa, za 2 dni dojdzie do siebie, zmiana parametrów,stres itp:)

ale zwróć uwagę,  że w actynice nie widać w ogóle pigmentu - dziś wygląd bez zmian .

a żeby nie było mam 3 inne ukwiały i wyglądają zdrowo (wyglądały tak nawet w workach gdy je kupowałem)

IMG_2184.JPG.338c22d7cb6f769e3f4194726554757a.JPGIMG_2276.JPG.a08ba8f5894248bde5d6aeaf1563c8d5.JPG

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 godzin temu, Andretti napisał:

czy macie jakieś doświadczenie z taką sytuacją / chodzi mi o powrót do koloru ?

mam kilka Cribrinopsis Crassa

jeden siedział w cieniu za skałami kilka tyg. jak wylazł to był praktycznie przezroczysty .. tydzień czy dwa i wyglądał jak reszta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ukwiala z  tego samego źródła tyle że juz bardzo bardzo dawna i zdążył już się u mnie podzielić. I wygląda jak n zdjęciach nie na pierwszym ale na pozostałych na pewno. Widziałem nawet u niego te ukwiały u wiem które odławiał. Zresztą on z quadri ma tylko tego. U mnie ukwiały po wyrzuceniu świeżo do kotnika po podziale wyglądają jak na dołączonym zdjęciu. A tamten bardzo możliwe że przez nie doświetlenie stracił barwę. Kiedyś miałem w sumpie z 2 tyg ukwiala to wyglądał podobnie.

20181003_092432-536x754.jpg


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Proked napisał:

Mam ukwiala z  tego samego źródła tyle że juz bardzo bardzo dawna i zdążył już się u mnie podzielić. I wygląda jak n zdjęciach nie na pierwszym ale na pozostałych na pewno. Widziałem nawet u niego te ukwiały u wiem które odławiał. Zresztą on z quadri ma tylko tego. U mnie ukwiały po wyrzuceniu świeżo do kotnika po podziale wyglądają jak na dołączonym zdjęciu. A tamten bardzo możliwe że przez nie doświetlenie stracił barwę. Kiedyś miałem w sumpie z 2 tyg ukwiala to wyglądał podobnie.

 

no właśnie nie wiem jak długo może odzyskiwać kolor , czy to jest kwestia dni/tygodni czy 2-3 miesięcy...?

u ciebie płaszcz ukwiała przy otworze gębowym jest fluo zielony , u mnie brak koloru

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinien dojść do siebie. Ja- podobnie jak silvia - miałem dwa cribinopsisy i jednego anemona w niedoświetlonym miejscu. Wszystkie zmienily barwę na jaśniejszą i jakby bardziej fluo. Po zmianie środowiska jeden cribinopsis i jeden anemon odzyskały bardzo szybko kolorki, a jeden cribinopsis - siedzacy prawie przy dnie - nadal jest "fluo", ale mnie to wcale nie przeszkadza, bo fajnie sie prezentuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wybarwienia  potrzeba mu bytu w pełnym "słońcu" i dokarmiania , i oczywiście pasujących mu parametrów wody . 
Wystarczy że wejdzie w cień , albo przestanę karmić i blednie . 
Jak mu było lux wyglądał tak : 
0BDCuL0.jpg

Wejdzie w cień i zielony kolor znika , i ogólnie robi się półprzeźroczysty . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SU1 napisał:

Do wybarwienia  potrzeba mu bytu w pełnym "słońcu" i dokarmiania , i oczywiście pasujących mu parametrów wody . 
Wystarczy że wejdzie w cień , albo przestanę karmić i blednie . 
Jak mu było lux wyglądał tak : 
0BDCuL0.jpg

Wejdzie w cień i zielony kolor znika , i ogólnie robi się półprzeźroczysty . 
 

rewelacyjny ! briareum poparzył ?

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SU1 - To jest dokładnie ten sam ukwiał tylko potrzebuje czasu. Plus ładnie zrobione zdjęcie oczywiście :)


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego samego ukwiała od tego samego kolegi z Piły wielokrotnie widziałem go na żywo i na 100% jest tak fluo jak na zdjęciu ukwiał po transporcie potrzebuje kilku dni na ogarnięcie się zmieniły mu się parametry wody jest jeszcze trochę w szoku dodatkowo dobre oświetlenie i powinno być dobrze kolega z piły świeci dobrymi ledami a kolega, który kupił świeci świetlówkami więc nie zawsze jest w stanie wyciągnąć konkretnych kolorów jak przy lampie ledowej  każdy transport jakoś wpływa na kondycje zwierzaka daj mu trochę czasu i będzie dobrze ja mam tego samego ukwiała z pół roku i u mnie też jest fluo pod ledami nie ma co panikować kwestia czasu i będzie cacy :)  pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Andretti napisał:

rewelacyjny ! briareum poparzył ?

Tak ,poparzył .
 

 

54 minuty temu, Proked napisał:

SU1 - To jest dokładnie ten sam ukwiał tylko potrzebuje czasu. Plus ładnie zrobione zdjęcie oczywiście :)

Ta fota w miarę realna w rzeczywistości był bardziej jaskrawy i bardziej w czerwień . 
tu fota z fona na expresie ,i już w cieniu za skałą  . 
n5vmFXI.jpg
Tu też dokładnie widać jak po podziale ,ukwiał który był niżej przy dużo słabszym oświetleniu ,mocno wypłowiał i zielony kolor prawie zanikł a "czerwony" przeszedł w pomarańcz . 
 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest sposób by ukwiała "zmusić " do przeprowadzki w inne miejsce. Czy trzeba czekać aż sam to zrobi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pawellb - najprościej - skieruj na niego cyrkulator. One nie lubią bezpośredniego strumienia wody. Jak stopa puści, możesz go nawet ręcznie "przesadzić".


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmusić możesz ale czy tam zostanie to już inna kwestia. U mnie cyrkulator słabo działał bo ukwiał się chował w grocie ale stopa nie chciała puścić.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dojście do stopy ukwiala możesz go delikatnie podważać i w końcu się puści byle nie za mocno bo rozerwiesz go.


94ceb69313c4d2b2468c2336c0855e2bu1295a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem zrobić. Pompka z wężykiem skierowanym na ukwiała. Skoro nie uwielbia większego bujania to się w końcu przeprowadzi. Dzięki za podpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.