Skocz do zawartości
wiktor92ldz

Planowana obsada pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem na finishu stawiania 500+ myślę nad taką obsadą rybną jak poniżej. Coś wg was powinienem zmienić i jeśli tak dlaczego.

Raczej wszystkie ryby będę kupował jako S/M 

Obsada :

-Ctenochaetus strigosus (yellow eye)

-Naso Elegans

-Desjardini

-Chelmon / Forcipiger flavissimus

-Anthias X5

-Blazenek parka 

-Synchiropus sycorax parka

-Salarias

-Doktorek

-Halichoeres chrysus

-Babka kopiąca x2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 rybek, raczej nie powinny się naparzać, o ile się pokolce i chelmon lub forci dogadają. Jak bęziesz miał dobrą filtrację to nie powinno być problemu. Tylko wpuszczaj partiami a nie wszystko na raz.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chelmona daj w pierwszej partii. To wybredna ryba, niech ma spokój by się zadomowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pokolce wpuściłbym jednocześnie. to dość agresywne ryby i jeśli któryś zdominuje innego to może być problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, NAP napisał:

ja pokolce wpuściłbym jednocześnie. to dość agresywne ryby i jeśli któryś zdominuje innego to może być problem

Ja u siebie tak zrobiłem i nie było żadnych problemów. Spokój i cisza. Teraz dominuje żółty, ale bez wielkiej agresji by kogoś bić. Czasami wieczorem postraszy kolcem i na tym sie kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, @Pawel napisał:

Chelmona daj w pierwszej partii. To wybredna ryba, niech ma spokój by się zadomowić.

tak też myślałem by zrobić :) no ale trochę mnie uspokoiliście ;) czyli moge pomyśleć jeszcze nad jakąś rybcia :D ale na spokojnie narazie postawie i dopiero te wpuszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, wiktor92ldz napisał:

tak też myślałem by zrobić :) no ale trochę mnie uspokoiliście ;) czyli moge pomyśleć jeszcze nad jakąś rybcia :D ale na spokojnie narazie postawie i dopiero te wpuszcze :)

Dobra filtracja i spokoje, małe ryby to bez problemu możesz coś dorzucić. Zobacz sobie akwarium @DarekB30 przed demolką :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak ale średnio mam pomysł co można dodać do takiej obsady :) jakieś ciekawe propozycje ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wariacji nad obsadą może być wiele. pytanie czy to będzie zbiornik rafowy(podejrzewam że tak) czy FO. Jeśli rafowy to pytanie jakie korale. równie dobrze możesz wrzucić ustniki czy chaetodony, ale te mogą podgryzać korale, jednak przy dużej illości korali może nie zauważone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit 2 - Echidna nebulosa S
Warto rozważyć ją w obsadzie czy lepiej zapomnieć ? 

 

PS
Nie mogłem edytować poprzedniego posta (wywalało błąd), więc proszę moderatora o scalenie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso to ryba zbyt duża na taki litraż,Murena w sumie mogła by być.Reszta OK.

Edytowane przez piotr07
Iglicznie z pokolcami nie mają szans.Ale chelmon i forci to raczej rzadko podskubują korale. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem bardziej nad Naso w rozmiarze S :) jak urosnie to zmiana na nowego :) podoba mi sie mega ta ryba i mysle ze sobie da rade u mnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naso bezproblemowo sobie poradzi w takim baniaku.

montymick

 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z doświadczenia dałbym naso M przynajmniej bo czasami dają się zagłuszyć i jest problem z karmieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.