Skocz do zawartości
TMK

zaginione gatunki

Rekomendowane odpowiedzi

 No taka ekologia akwarystyczna.  Ponieważ się wymieniamy, sprzedajemy itp.  nasze akwaria można traktować jako pewien ekosystem, zwłaszcza dotyczy to drobnych organizmów. Nie tych kupowanych za kasę.

 

Dawno, dawno temu,  jak coś kupiłam to bardzo często gdzieś zaplątała się czarna stomatella. Teraz od dlugiego czasu szukam i nikt się nie chwali że ma. Czasami zdarza się, że ktos ma  cielistą, ale to  też  rarytas.  Wszystko co można spotkać to malutkie gatunki stomatellopodobne. 

Ostatnio  padły mi glony i szukam czerwonych  typu Halymenia, Rhodymenia . Nawet dałam ogłoszenie i nic -poznikało u wszystkich?

Mam sporo,   DUŻO węzowideł. Dawno temu  był tylko  gatunek malutkich białych, teraz ich nie widzę. Mam mnóstwo asterin i chyba wszyscy teraz mają bo chetnych na nie brak .

Są oczywiście takie, które występują od pierwszego akwarium  morskiego na świecie, czyli aiptasie i  cyjano.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były problemy z utrzymaniem korali przy życiu, nie mówiąc już o kolorowych LPS i SPS, to lud hodował glony dla urozmaicenia. Z importu w żywej skale było bogactwo życia.

Teraz już nie ma żadnego problemu z koralami, ba...już nie chodzi o utrzymanie przy życiu ale o wybarwianie, plus ograniczenie LR z importu. Coraz więcej baniaków jest stawianych na suchej skale, to wszystko ogranicza urozmaicenie do 0

Sklepy likwidują glony na podstawkach itp. za pomocą pokolców, jest jakby większa sterylność.

 

Aiptasii się nie uniknie, ale dla drobnych ślimaków, efektownych glonów to jest klapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Raffy14 napisał:

Sklepy likwidują glony

To fakt. Poza spagetti to bieda w sklepach. Co do życia, to wystarczy przejrzeć tematy identyfikacji. W 90% wyrok jest "do kibla".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam te wężowidła małe w kolorze piaskowym

miałem przez jakiś czas stomatelle ale chyba krewetki zjadły wszystko, startowałem na LR prosto z frachtu więc zwierza pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto 15 lat temu nie miał C. prolifera?...

cóż brak alg jw.; stały się mniej potrzebne i potrafiły "zamleczyć" zbiornik...

ostatnio pojawiła mi się  w zbiorniku kwarantannowym C. cupressoides ale rachityki - "liść" na 10cm "łodygi"

co do ślimaków. pojedyncze, cieliste gdzieś się pojawiają w zbiornikach i przyznam nie miałem pojęcia że teraz to "raryt" ;-)

czarnych nie mam (ostatnio nie widziałem)... ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.