Skocz do zawartości
Szymon

Korallenbrucht - zobaczymy, co bedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Wlasnie zasypalem atiego nowym wkladem na polskim rynku - korallenbrucht firmy korallenzucht (kosmos jakie nazwy:lampka) Mialem z reaktorem od poczatku same problemy, niektorzy juz mieli mnie dosc - wiszenie codziennie na sluchawce i proba wpadniecia na pomysl co jest grane - wklad knopa mial chyba zbyt mala granulacje, woda nie przechodzila dokladnie, nie obmywala calego wkladu. Efektem bylo codzienne odpowietrzaniereaktora, a o parametrach na odcieku nie wspomne...teraz wizualnie zapowiada sie zupelnie inna sprawa, zobaczymy w praniu

890-brucht.jpg


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh doskonale cie rozumie sam mam to samo z reaktorem :)i wiem jakie sa jajca ze wkladem Knopa


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Szymon coś bliżej o tym wkładzie.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://korallen-zucht.de/index.php?81&backPID=81&tt_products=97

http://www.korale.pl/product_info.php/products_id/593?osCsid=f8411ca3a5666f0c77e9fad2e3541526

Nie wchodzi mi teraz RC - tam tego typu wklady sa dobrze opisane - Amerykanie uzywaja ich z powodzeniem.


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz moczy w RO 4 kg tego samego


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawy produkt, myśle że zrobie coś w rodzaju mixu i dodam Knopa do tego "koralen".

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cie martwić - to zwykłe "pałeczki" grysu koralowego - wiem, bo sprowadzalem przy okazji dostaw normalnych produktów z korallenzuchta.

Mogę Ci je zaoferowac w cenie 7zł/kg.- tyle ze z innego źródła :-)

Żeby nie był - używałem jednego i drugiego - mierzyłem parametry wody na odcieku z reaktora - zbliżone(granica dokładności testów)

Cena z kosmosu. IMHO of course(mogłeś zapytać ostatnio to bym Ci powiedział)

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest tak jak mowisz, 100 punktow dla mnie:) zobacze, jak maszynka sie bedzie sprawowac na tym wkladzie, przy kolejnej wizycie pokazesz mi tamten. Cena mojego faktycznie wysoka, ale 7zl to duzo mniej niz zucht ma na stronie


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niemczech ten wkład sprowadzał kiedyś i sprzedawał Impex Marine - teraz MCB - worek 25kg 40 euro.

Wszystkie zbiorniki z twardzielami mieli nim wypełnione.

Zresztą niedawno zuchta spytałem o ten wkład - nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie :D tylko zupełnie nie związaną - i to mnie utwierdziło w przekonaniu.

Pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek mozesz cos powiedziec na temat czystosci tego typu wkladow? nie rosna po pol roku w akwarium ciekawe formy zycia typu glony niewiadomego pochodzenia i inne kalafiory?:D tego sie najbardziej boje, ten knop jednak byl badz co badz czysty


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to grys pochodzenia naturalnego - więc zawsze coś moze wyrosnąć - taki wkład ma swoje plusy i minusy. Kiedyś stosowałem i raczej byłem zadowolony - największą zaletą jest jego granulacja - nie zapycha pomp i nie tłumi strumienia wody.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim podlonczyc nalezy na wyjsciu reaktora filter fosforanowy , i wklad dobrze wyplukac w wodzie RO .(jak sie nie myle to chyba na stronie www.korallen-zucht.de) wlasnie o tym czytalem .

""Zanim napelnimy Reaktor tym grysem koralowym nalezy go przez pare dni moczyc w czystej wodzie Osmotycznej wymieniajac ja czesto na swieza , w celu skutectnego usuniecia zawartego w nim Phosphat`u ."

Nie jest to zaden rewelacyjny wkald tylko zwykly gruz koralowy uzywany od dawna jako pierwszy wklad w reaktorach , okazuje sie ze chyba najlepszy :D wczesnije zasypywalo sie tez tym gruzem jedna z komor sumpa , obecnie sie juz z tym nie spotkalem.

Ponoc tez czesc pierwiastkow sladowych jest wyplukiwana z tego gruzu i nanoszona do akwarium .

Poniewaz sam gruz koralowy nie zapewni nam wystarczajacej ilsoci CA oraz MG w tanku , producent zaleca jeszcez dwa wkaldy w powiazaniu z tym gruzem czy tez grysem koralowym , sa to mianowicie (ZeoMag) i Ca Granulat (ZeoCa).

Przy duzych przyrostach ratowac sie Ballingiem bo i tak wiem ze to nie styknie :D

Oczywisice jak Roman wspomnial mozemy dodac , pomieszac wklad Knopa z powiedzmy wkladem magnezowym Grotech .


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak jak myslalem ale moim zdaniem zadziala


UWIELBIAM MÓJ CANDY SHOP

130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mialoby nie zadzialac jak to ejst jeden z pierwszych wkaldow ktore uzywane byly w Kalkreaktorach od dawien dawna :D poznije chodzilo o wykluczenie fosforanow i cala ta panika powstala i sie wiekszosc poprzerzucala na Knopa , dobry jest fakt ale do reaktorow nadaje sie tyclko ten najgrubszy , jak zauwazylem to Niemiec na Polsce jakies scierwo wysyla :]

pozdr..

Ps; Szymon jesli nie plukales wkladu to podlacz jaknajszybciej na wyjsciu Reaktora bypas z absorberem PO4 w celu usuniencia Phosphatu zawartego w grysie.


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@Swir2, no właśnie taki mały mix - "gruz" koralowy + Knop + Grotech, a co z tego będzie chyba sam hepatus o tym wie :D

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze nie tylko hepatus :D korallen-zucht sie o tym ciekawie rospisal :D

A ja mam tylko jeszze takie pytanie , bo sa dwa rodzaje absorberow PO4 jeden na basie aluminium drugi z kolei na Eisen basis , przy tym pierwszymn nalezy zwrocic uwage na warosc Ph wa tanku zeby nie przekroczyla PH8,3 poniewaz to aluminium moze sie wtedy uwolniac i wchodzic w zwiazek z woda , co napewno nie bylo by mile widziane :]

Bardzo mozliwe ze uzywajac tego gruzu w reaktorach akwarysci mieli sporo problemow wlasnie z tym Phosphatem , absorbery napewno nie sa tez tanie itd .

Problem jeszcez do rospatrzenia jesli chodzi o mnie z tym grysem , zwlaszcza ze Knopa jestem sobie w zasadzie bez problemu zalatwic :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir a mozesz zalatwic tego grubego (wiem, ze jest taki o ziarnach okolo 1cm) Knopa?


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie takiego uzywalem jak piszes od 1 cm i nieco w zwyz :D Moge zalatwic i bede musial sobie zalatwic tylko narazie nie moge dorwac tej facetki z Online sklepu , cos sie nie odzywaja od miesiaca , azmowilem pompy Tunze z Multi ... w innym sklepie i tez cisza :D jak mialem cierpliwosc czekac tak im chyba cos napisze :)

Z tym ze to troche ciezka sprawa :D jedno pudelko wazy 7kg (cena 36,50 sfr plus wysylka , opakowanie z tad gdzie zamaiwam ) a poznije jeszcez wysylka do was 3 razy drozsze niz od was :) , takze to jak za takie kamyczki to mozna powiedziec ze kosmiczna cena w sumie wychodzi i napewno nie wszyscy byl iby tym zainteresowani :/

Dobrym rozwiazaniem bylo by gdyby jakis sklep w Polsce zaczal to z Niemca sprowadzac , i przedstawil im sprawe jasno ze nie drobny a ten gruby interesuje akwaryystyke morska w Polsce :D ten drobny niech sobie dodadza do cementu zamiast tzw ; pospolki :D

Albo inan alternatywa wymyslilmy Reaktory na kilku sitkahc zeby sie to niezapadalo i nie tworzylo papy po 2-3 miesiacach , i w zasadzie to nie jest problemem bo taki reaktor mam juz w glowie ..no ale nie mam juz warsztatu :D

1545-phos1.jpg


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze ! :D pamietacie Kwiatka reaktor ? i wszystko juz teraz jasne :D ten drobny wklad Knopa sie wogole "nie nadaje" do reaktorow .

Ps;

Moge nawiazac kontakt u mnie ze sklepem( znam facetke) ktory na Polske bedzie wam sprowadzal i wysylal gruby ten wklad Knopa , znajdzie tylko sobie u was zainteresowany sklep ktpory wam to zechce od niej sprowadzac , pogadam z nia , poznije skonsoltujemy ich razem niech kreca walki skoro z Niemcem sie nie idzie wam dogadac i wysyla samo smiecie :D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ze co dwa miesiace wymieniales i tak nalezy wymieniac wkald :D aha to moze tutaj lezy problem :]wiekszosc nie mienia poprostu wkladu , wszystko pracuje poprawnie a pozniej po kilku miehcach to sie robi jedna mamauyga z tego wkaldu i raktor sie muli :/ a czy ten drobny rzekomy wklad Knopa byl wogole wam sprezdawayn w pudelkach ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie pieprzylo od poczatku, potem po kilku tygodniach znowu zasypalem swiezym i dalej to samo - poducha co2 przy wieczku, kH 8 na odcieku. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pompy, tez mam eheima, nie pamietam modelu, ale 1200 iles


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.