Skocz do zawartości
Yakaposhi

RO - pomoc w doborze

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

potrzebuje kupić RO z możliwością podłączenia do węża z wanny (brak możliwości zamontowania ) zależy mi też żebym mógł dostarczyć wodę do zbiornika dolewki jakieś 5 metrów. Jakieś pomysły, sugestie ?

pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Yakaposhi napisał:

 możliwością podłączenia do węża z wanny

każdy zestaw z odp. przyłączem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja wlasnie tak mam, tylko ze troche wieksza odleglosc do dolewki od lazienki...

Na czas napelniania RODI przesuwam (stoi pod kranem) , ciagne waz i woda sobie leci...

Waz z brudna woda, prosto do scieku...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Yakaposhi napisał:

zależy mi też żebym mógł dostarczyć wodę do zbiornika dolewki jakieś 5 metrów. Jakieś pomysły, sugestie ?

a musisz lać bezpośrednio skoro filtr ma być odłączany ? zbieraj wodę do kanisterka/beczki/pojemnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...

Ja wlasnie tak mam, tylko ze troche wieksza odleglosc do dolewki od lazienki...

Na czas napelniania RODI przesuwam (stoi pod kranem) , ciagne waz i woda sobie leci...

Waz z brudna woda, prosto do scieku...

Możesz napisać jaki masz sprzęt ? 

8 minut temu, silvia napisał:

a musisz lać bezpośrednio skoro filtr ma być odłączany ? zbieraj wodę do kanisterka/beczki/pojemnika

Może być, w wannie mogę wszystko zostawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Yakaposhi napisał:

Może być, w wannie mogę wszystko zostawić.

wszystko zależy ile wody potrzeba - ja zbieram do 3 pojemników/kanisterków 5l i mam na tydzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, silvia napisał:

wszystko zależy ile wody potrzeba - ja zbieram do 3 pojemników/kanisterków 5l i mam na tydzień

Jaki sprzęt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Yakaposhi napisał:

Jaki sprzęt ?

narciarski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze obojetnie jaki kupisz, byle nie podejrzanie tanio, bedzie dobry...

Ja mam przez lata Aquarium Pure Pro z prefiltrem i weglem oraz osobno w takim samym pojemniku (10") zywice...

Jesli chodzi o podlaczenie do kranu to uzywam takiego ustrojstwa co sie wkreca na gwint od kranu z przelacznikiem na filtr i nawet nie wiem skad to mam, chyba przyszlo razem z filtrem, ale bez problemu dostaniesz gdzies na Ebay'u, czy nawet w sklepie z filtrami...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Iceberg napisał:

Wydaje mi sie ze obojetnie jaki kupisz, byle nie podejrzanie tanio, bedzie dobry...

Ja mam przez lata Aquarium Pure Pro z prefiltrem i weglem oraz osobno w takim samym pojemniku (10") zywice...

Jesli chodzi o podlaczenie do kranu to uzywam takiego ustrojstwa co sie wkreca na gwint od kranu z przelacznikiem na filtr i nawet nie wiem skad to mam, chyba przyszlo razem z filtrem, ale bez problemu dostaniesz gdzies na Ebay'u, czy nawet w sklepie z filtrami...

Ja będę odkręcał baterie i przykręcał do węża, taki mam plan przynajmniej :) muszę mieć dosyć duzy, żeby nie spędzać całego dnia, żeby napełnić 40litrow akwa dolewki.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim filtrze zawsze byl jeden ogranicznik, dopoki sie nie zepsul, wiec kupilem nowy, zadedykowany do tej membrany, jednak teraz woda leci bardzo powoli a wczesniej przez poltora godziny napelnialem zbiornik trzydziesto litrowy...

Sa rozne laczenia osmozerow z kranem czy innymi rurami, np. pod pralke w kuchni, ja jednak wybralem taki nakrecany na kran, gdyz nie przeszkadza mi waz idacy do zbiornika...

Jedyny moj problem (zdarzylo sie pare razy) to zapominanie ze osmoza leci i dopiero woda na podlodze przypomniala mi ze o niej zapomnialem...LOL...

Tak czy siak dobrze byloby miec jakis alarm, ktory sie wlacza, kiedy woda podnosi sie na zamierzona wysokosc a przynajmniej nastawiony zegarek na np. dwie godziny...

Jest jeszcze inne wyjscie, mianowicie wsadzenie innego zbiornika do wanny i napelnianie go w lazience co zniweluje zupelnie jakiekolwiek zalanie...

Tutaj konektor, ktory ja uzywam:   https://www.diproclean.com/connecteur-fermeture-derivation-robinet-xml-472_297_347-1791.html?language=fr&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_content=search&utm_term=1791&utm_campaign=fullperfshop&zx8e43g7=N384800000440200000300000423100000100000L&xbxu32qh=81fc5ba736599824da3bd6b165a193d8&gclid=EAIaIQobChMI3f37jc-k3wIVS1XTCh260QNkEAQYByABEgJE6PD_BwE

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, Yakaposhi napisał:

Ja będę odkręcał baterie i przykręcał do węża,

bez sensu - są przyłącza które pasują zamiast "słuchawki" od prysznica

w warunkach domowych masz koło 5-6l RO na godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, silvia napisał:

bez sensu - są przyłącza które pasują zamiast "słuchawki" od prysznica

w warunkach domowych masz koło 5-6l RO na godzinę

A jesteś w stanie mi coś takiego przesłać, bo nie wiem o co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
24 minuty temu, Yakaposhi napisał:

A jesteś w stanie mi coś takiego przesłać, bo nie wiem o co chodzi ?

wybierz sobie

https://www.google.com/search?q=przyłacze+pół+cala&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwia3Oe4qaffAhVlh4sKHa1BC0UQsAR6BAgCEAE&biw=1280&bih=886

to czym (plastik metal) podłączysz wodę do fitra nie ma znaczenia ważne by nie ciekło

ja mam podłączone do spłuczki (podobnie można podłączyć przy pralce) - trójnikiem .. czy jak to sie tam zwie

ff66ef2f4660a096dbd214abca79

w otwór wkręcasz zaworek i gotowe - a jak nie chcesz mieć "normalnie" to kombinuj z prysznicem

 

 

teoretycznie zamiast do spłuczki można to wkręcić do prysznica - o ile rozmiar i gwint pasuje - a czy pasuje - to musisz sprawdzić sam

rozmiary tego trójnika / przyłącza są rożne

masz pewno spłuczkę czy pralkę podłączoną np. takim zaworem

64d9ad184771a7b0249effc746ec

więc po co kombinować  ?

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np takie coś: https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-tgz12p14gw12-p-456.html

Jak masz takie przyłącze ("kranik") do spłuczki/umywalki/pralki, jak na ostatnim obrazku od @silvia, to:

1. zakręcasz wodę w mieszaniu (WAŻNE!!!)

2. odkręcasz wężyk prowadzący do spłuczki/umywalki/pralki

3. Przykręcasz przyłącze do osmozy (dobrze jest na gwint nawinąć odrobinę taśmy teflonowej dla dodatkowego uszczelnienia) do przyłącza wystającego ze ściany ("kranika")

4. Przykręcasz do drugiego końca przyłącza do osmozy wężyk zasilający spłuczkę/umywalkę/pralkę.

5. Odkręcasz wodę w mieszkaniu i sprawdzasz, czy nie cieknie nic.

6. Ta da!!! Masz przyłącze dla filtra. Ma ono szybkozłączkę, więc rurkę zasilającą filtr po prostu się wciska w dziurkę (jak potrzebujesz użyć filtra), a potem wyciąga (pamiętając o zakręceniu zaworka).

Przy okazji, masz tam też sporo innych gratów do osmozy, kompletne filtry, żywice itd, to możesz sobie przejrzeć, czy coś Ci podejdzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w postaci zbyt wydajnego filtra rodi. Prowadzę zbiornik bez podmian i moje zużycie wody to zaledwie 30l na miesiąc. Wypadało by robić wodę raz w miesiącu, ale wtedy membrama będzie narażona na wyschnięcie. Na szczęście tesciu potrzebuje miesięcznie 30l i dzięki temu uruchamiam filtrację co dwa tygodnie. Zestaw po wymianie wkładów ma 10 miesięcy a wartości na tds są następujące: wodociąg 080-090, po membramie 002 a po di 000. Ciśnienie robocze na wejsciu do filtrów 4,5 bara. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.