Skocz do zawartości
Korcziix

Prośba o identyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Korcziix napisał:

No niby nie weryfikowalem ale to dosc duzy sklep i ma najlepsza opinie u nas wiec raczej trzeba by mu uwierzyc 

Swiece lampa ledowa LED AQUARIUM LIGHT 120 w

z mozliwoscia regulacji stopnia natezenia swiatla bialego i niebieskiego. Kupilem uzywana zdjeta z akwarium morkiego z likwidacji sklepu 

Z zasoleniem to wlasnie tez mysalalem zeby zmiejszyc 

Z tym trzecim moze byc problem bo ja nie pamietam zaraz podesle zdjecie moze bedzie latwiej zweryfikowac 

A co do ostatniego to barkterie praktycznie mi sie juz koncza wiec mozna by cos zmienic tylko na co ??

Jak bakterie bedziesz kupował to tak jak pisałem polecam specialblend + Prodibio - BioDigest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stosowalem wszystko na poczatku firmy korallen-zucht i bylem bardzo zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, TOMEK J napisał:

ja stosowalem wszystko na poczatku firmy korallen-zucht i bylem bardzo zadowolony

Przy full zeo po 14 dniach można pakować spsy. U Ciebie cykl trwał 4 miesiące? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj.

akwarium założyłeś na lata więc - cierpliwości. jeśli ją masz poczekaj (wymiana, czy urozmaicenie bakterii nie zaszkodzi a pomóc może /specjal blend i prodibio maja swoja renomę ,też mogę polecić choć nie u wszystkich widać efekty ich działania).

możesz "kombinować" bardziej, ale sam widzisz - metod wiele;

"święta prawda" taka że każdy zbiornik inny;

każdy ma swoją metodę, co się u niego sprawdziła  - nie ma 100% pewności że identycznie będzie u Ciebie. po za tym często coś co się sprawdza, po 2-3 latach sprawdzać się przestaje (starzenie zbiornika) - ale to pieśń przyszłości ;-).

ewentualnie bardziej bym się skupił na monitorowaniu "cyjano" i "dino"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Qłko napisał:

witaj.

akwarium założyłeś na lata więc - cierpliwości. jeśli ją masz poczekaj (wymiana, czy urozmaicenie bakterii nie zaszkodzi a pomóc może /specjal blend i prodibio maja swoja renomę ,też mogę polecić choć nie u wszystkich widać efekty ich działania).

możesz "kombinować" bardziej, ale sam widzisz - metod wiele;

"święta prawda" taka że każdy zbiornik inny;

każdy ma swoją metodę, co się u niego sprawdziła  - nie ma 100% pewności że identycznie będzie u Ciebie. po za tym często coś co się sprawdza, po 2-3 latach sprawdzać się przestaje (starzenie zbiornika) - ale to pieśń przyszłości ;-).

ewentualnie bardziej bym się skupił na monitorowaniu "cyjano" i "dino"

 

Jakbys mogl rozwinac o co ci chodzi zeby monitorowac jak i wogole  wiecej informacji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki sens jest "czekac"?

Ta "żywa" skała to jak widać na pół martwa, pewnie przyszka zawinieta tylko w mokre gazety, nazdychało tam sporo organizmów i one karmią glony. 

No dobra, czekam. Mija 4 miesiące, mam już holendra z glonami po pas i wreszcie wessaly wszystko, co tam zdechlo. Bakterie też nie proznuja (o ile mają właściwe srodowisko) gdzieś tam się próbują w piachu czy dostępnych fragmentach skały mnożyć i coś tam zjadaja.  Glony jednak mają lepsze warunki i rosną po pas. W końcu zzeraja wszystko i zaczynają padać, rozpuszczaja się.  Oddają do wody to, co zabraly, czesc z tego moze przerobią bakterie i coś się wydali z odpieniaczem, reszta może posłuży jako pokarm innym plagom? 

Może źle myślę, ale ja bym te glony szorowala poza akwarium po to, aby kiedy skończy im się pozywka i zaczną się rozpuszczac nie wzbudziły takiej samej lub innej plagi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Nik@ napisał:

Ale jaki sens jest "czekac"?

Ta "żywa" skała to jak widać na pół martwa, pewnie przyszka zawinieta tylko w mokre gazety, nazdychało tam sporo organizmów i one karmią glony. 

No dobra, czekam. Mija 4 miesiące, mam już holendra z glonami po pas i wreszcie wessaly wszystko, co tam zdechlo. Bakterie też nie proznuja (o ile mają właściwe srodowisko) gdzieś tam się próbują w piachu czy dostępnych fragmentach skały mnożyć i coś tam zjadaja.  Glony jednak mają lepsze warunki i rosną po pas. W końcu zzeraja wszystko i zaczynają padać, rozpuszczaja się.  Oddają do wody to, co zabraly, czesc z tego moze przerobią bakterie i coś się wydali z odpieniaczem, reszta może posłuży jako pokarm innym plagom? 

Może źle myślę, ale ja bym te glony szorowala poza akwarium po to, aby kiedy skończy im się pozywka i zaczną się rozpuszczac nie wzbudziły takiej samej lub innej plagi. 

 

Jest tez opcja jak u kolegi jednego na forum zostało zrobione. Parę dni zaciemnienia, potem dobra filtracja mechaniczna wyzbierać co się da. A następnie badać przyrost PO4 bo na 100% podskoczy. Lać bakterie i może dać rowę. Z drugiej strony jeśli na tych bakteriach po 2 miesiącach dalej w wodzie jest NO2 kupiłbym inne.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyjano/dino:

w tej chwili masz tego trochę, może nie tak mało ale jeszcze nie dominują i lepiej żeby więcej nie przybywało, a w razie czego to najmniej kombinowana metoda  delikatne odsysanie, wzmocnienie cyrkulacji. gdyby to nie skutkowało - mimo  odsysania (mam na myśli cn. kilkukrotne a nie jednorazowe) pojawiały by się nadal czy wręcz ich przybywało to można wybrać coś bardziej drastycznego - poczytaj na forum i wybierz. z mojego doświadczenia: dino  bywa upirdliwe ale w końcu ustępuje jak zbiornik się ustabilizuje i zaskoczy  /moja najdłuższa walka odsysaniem to niestety ponad 3 miesiące ; na cyjano chemiclean w tej chwili najpopularniejszy - ale przeczytaj dobrze instrukcję.

zielone:

Nika@ - ok., ja nie mówię aby nie robić  standardowych podmian i przy tej okazji nie usuwać nadmiaru glonów (zazwyczaj większość się zawsze  oderwie) chodzi mi tylko o to że w już działającym, dojrzewającym baniaku, przynajmniej ja nie jestem w stanie podać jednej metody na szybki efekt  i zapewnić kolegę że na 100% pomoże; za to w swej historii nie raz miałem przypadek "nagłego" zniknięcia zielonych w ciągu jednego dnia, które sobie rosły parę tygodni.

pomysł z zaciemnieniem stary jak świat - zielone ( i nie tylko) potrzebuje światła do wzrostu - zaciemnienie skuteczne, ale bywa że tylko na krótko i trzeba powtarzać - możesz się tym wspomóc.

ja "mały żuczek" są więksi ode mnie....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Filtracja mechaniczna" to chyba tutaj słowo klucz. Ona pomaga pozbyć się z systemu tego, czego jest w nim w nadmiarze.  

 

Jak mój kot nafajda do kuwety w domu, to będzie mi smierdziec, póki tego nie usunę "poza system", lub jakieś bakterie tego nie przetrawia, co będzie trwało dosc długo. W przypadku kuwety moją filtracją jest łopatka, którą wybieram nieczystości i wyrzucam je do muszli klozetowej. 

Inaczej jest, jak się kot załatwi na dworze (analogia do oceanu), to pierwszy deszcz albo nawet sam wiatr to zneutralizuje. Nikt nie poczuje smrodku.

Ja bym próbowała te glony usunąć poza system, żeby kiedy padną nie zwróciły do niego sporej czesci tego, co zjadły.

Można ograniczyć światło, żeby glony wolniej rosły, albo nawet zdechly, ale czy system się dzięki temu oczysci? Chyba nie, glony sie rozpuszca ale "materia" po nich zostanie. Bakterie pewnie się nią zajmą,  bo światło im do tego nie jest potrzebne, ale trzeba czekać tak długo z oświetleniem, aż one to przetrawia i odpieniacz usunie. Niby mogłyby cześć z tego zjeść koralowce, gdyby były.  Ale nie ma i w takich warunkach trochę bez sensu ryzykować jr wkladac, bo mogą nie przezyc i jedynie dołożyć do pieca po śmierci. 

Tak mi się wydaje, być może się mylę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nik@poniekąd masz rację. Ale wtedy prowadzenie zbiornika bez podmian było by niemożliwe. Odkąd prowadzę zbiornik metodą bez podmian (dopiero zaczymam bo to ledwo 5 miesiąc się zaczął), niewykorzystane fosforany i azotany w uproszczeniu przeobraziły się w mnogość żywych organizmów. I to one są u mnie buforem tych związków. Obecnie do zbiornika tylko dolewam a jedynie co odlewam to zawartość kubka z odpieniacza. Po zbiorniku widzę masę małych zwierzaków a chrysus nawet nie spojrzy na mrożonki. Mimo to jego brzuch jest pełniejszy niż po karmieniu kiedy jeszcze lubił skubać kostki z ichtiocośtam. Oczywiście wszystko wymaga czasu dojścia do pewnej równowagi. Oczywiście mogę się mylić, ale puki co u mnie widzę same plusy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sith114

Narazie postanowilem dac mu czas napewno nie wyrzuce tej skaly co do czyszczenia mam nadzieje ze samo jakos wroci do normy 

Koncza mi sie bakterie wiec postanowilem ze ich zmienie 

A co do cyjano i dino to sam juz nie wiem jaka metode wybrac tyle tego ze nie wiadomo co lepsze troche mnie to przeroslo 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w NOWYM ROKU.

jak nie masz eksplozji dino/cyjano to nie panikuj tylko systematycznie usuwaj przy każdej okazji - np. cotygodniowych podmiankach, bywa że "samo" przechodzi...

jeśli będzie uparte trzeba dojść co je trzyma że odrasta; 

wrzuciłeś gdzieś zdjęcie całości akwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dino widać.

Mam pytanie, czy widzisz w zbiorniku jakieś robactwo? Wieloszczety, mysis, kiełże czy asteriny? Chodzą po szybach widlonogi?

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak mam dwa rodzaje robactwa jedno to wieloszczety a drugie to ciezko określić bo male i szybkie. Z a korali zaczyna pojawiać sie cos białego podobnego do dmuchawca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.