Skocz do zawartości
obione81

Pomoc w identyfikacji choroby

Rekomendowane odpowiedzi

Taka niemiła niespodzianka, białe plamy zgrubienia u brzydala - ktoś miał podobny przypadek, pomoże w identyfikacji. Jak leczyć ?

49013315_1239148732876803_1159339126344908800_n.jpg

49044809_622702144852703_1343645055008636928_n.jpg

49067558_388996428310514_4198165188484005888_n.jpg

49728383_1935649326484056_4722136703081381888_n.jpg


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka ospa. Choć im bardziej się wpatruje tym bardziej widzę regularne odstępy między kropkami

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy płetwy i oczka są czyste? 

Bo ta rybka z natury ma takie jasne plamki w miejscach, gdzie wyrastają jej kolce. Jeśli płetwy a czyste to jest wszystko w porządku. Na zdjęciach nie widac niczego niepokojacego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie tu niema ospy akurat ten brzydal ma takie kropki białe - właściwie to takie wypustki od małego (takie jego ubarwienie) - tu chodzi o białe plamy na samych płatwach. Dodam, że (póki co) reszta obsady zdrowa. Oczy  czyste.

Edytowane przez obione81 (wyświetl historię edycji)

 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz widzę. Są takie białe kłebki na pletwach, myslalam że to odbicie światła. Nie wiem, co to może być, ale nie jest to ospa. Coś innego zaatakowało płetwy, nie wiem, czy jakiś pierwotniak czy bakteria czy grzyb czy jakaś limfocytoza.

Masz może krewetki czyszczące?

Jeśli są i nie pomagają, to ja bym spróbowała artemiss. Pomaga na bakteryjne czy grzybicze infekcje pletw i skóry. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie jakby kłębki (na pierwszy rzut oka wygląda jak choroba bawełniana ryb, ale w to raczej spotykałem w słodkowodnym). Mam też wrażenie jakby płetwy były krótsze ... masakra wczoraj jeszcze tego nie widziałem. Krewetki czyszczące są, nie interesują się jednak brzydalem tak jak doktorek. Artemiss nie mam niestety i kurde raczej ciężko będzie przez weekend załatwić .... tak czytam teraz i zastanawiam się czy to nie właśnie limfocytoza.

 

Edytowane przez obione81 (wyświetl historię edycji)

 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo brzydala złapać to może na biegu  jakieś pędzlowanie zastosuj np. jodyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.