Skocz do zawartości

Historia edycji

dla syna

dla syna

3 godziny temu, elespero napisał:

Z modemem. U nas pracuje 4 smartfony, 2 laptopy, TV, kino domowe, dekoder, aparat.

Ja potrzebuję takie co podłączasz pod gniazdko od tel, i daje internet :D

Na umowie masz co to za dostawca i jaki masz rodzaj łącza. Jeśli operator każe sobie płacić za najem sprzetu to bardzo prawdopodobne że na sieci będzie miał filtrację mac. Tutaj można poczarować ale to troszkę wyższy poziom. Można zaopatrzyć się w router z funkcją klonowania mac adresów. Albo wykorzystać obecny router i wpiąć do niego po lanie urzadzenie z funkcją podbijania upping jeśli będzie to konieczne, lub bez tej funkcji jeśli dostawca się nie zabezpieczył w ten sposób. I dzięki temu wyodrębnić podsieć do której bedziesz się łączył swoimi urządzeniami. Muszę znać trochę więcej szczegółów na temat Twojego dostawcy i rodzaju łącza (czyli umowa oczywiście bez haseł itp). 

2 godziny temu, Nik@ napisał:

Bezpośrednio.  Kabel z światłowodu wchodzi  do routera, nic więcej nie ma.

Jakiś czas temu @AnT tez szukał routera, zaproponowałam ten swój i wydaje mi się, że ostatecznie go kupił. Zapytaj go, bo nie jestem na 100% ale coś mi się tak kojarzy.

U Ciebie jest router światłowodowy. @elespero najprawdopodobniej potrzebuje dsl albo adsl. 

dla syna

dla syna

2 godziny temu, elespero napisał:

Z modemem. U nas pracuje 4 smartfony, 2 laptopy, TV, kino domowe, dekoder, aparat.

Ja potrzebuję takie co podłączasz pod gniazdko od tel, i daje internet :D

Na umowie masz co to za dostawca i jaki masz rodzaj łącza. Jeśli operator każe sobie płacić za najem sprzetu to bardzo prawdopodobne że na sieci będzie miał filtrację mac. Tutaj można poczarować ale to troszkę wyższy poziom. Można zaopatrzyć się w router z funkcją klonowania mac adresów. Albo wykorzystać obecny router i wpiąć do niego po lanie urzadzenie z funkcją podbijania upping jeśli będzie to konieczne, lub bez tej funkcji jeśli dostawca się nie zabezpieczył w ten sposób. I dzięki temu wyodrębnić podsieć do której bedziesz się łączył swoimi urządzeniami. Muszę znać trochę więcej szczegółów na temat Twojego dostawcy i rodzaju łącza (czyli umowa oczywiście bez haseł itp). 

1 godzinę temu, Nik@ napisał:

Bezpośrednio.  Kabel z światłowodu wchodzi  do routera, nic więcej nie ma.

Jakiś czas temu @AnT tez szukał routera, zaproponowałam ten swój i wydaje mi się, że ostatecznie go kupił. Zapytaj go, bo nie jestem na 100% ale coś mi się tak kojarzy.

U Ciebie jest router światłowodowy. @elespero najprawdopodobniej potrzebuje dls albo adsl. 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.