Skocz do zawartości
Nailo

Filtr RODI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

dokładnie większe ciśnienie to większa sprawność filtra, ja kiedyś robiłem testy sam możesz sobie sprawdzić jak masz chęci, małe ciśnienie mało wody czystej dużo odpadowej, większe ciśnienie a najlepiej takie jakie jest zalecane dla membrany czyli coś około 5 bar nie pamiętam na 100% to dużo wody czystej mało odpadowej, co więcej woda odpadowa nie jest jakaś suer brudna sprawdz sobie miernikiem tds 

W moim systemie membrany sa połączone szeregowe, zn., odpad z pierwszej wchodzi do drugiej, i dopiero z tej drugiej woda idzie do ścieku efekt taki ze z pierwszej membrany woda wychodzi i na mierniku jest około 004, a z drugiej po oczyszczeniu wychodzi woda i ma 005, taki system daje mi dwa razy wiecej czystej wody przy dwa razy mniejszej ilości scieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2019 o 11:47, Paragon napisał:
W dniu 30.01.2019 o 11:34, dla syna napisał:

Hehe to prawda. Ale chciałem wiedzieć bo jak zakupi pompę a nie ma dławika to będzie jeszcze raz musiał lecieć do sklepu. :D

ja ze swojej strony mogę zasugerować podłączenie membran szeregowo, bardzo fajna sprawa np: 2x po 100gpd dwa razy więcej wody czystej dwa razy mniej odpadu, same plusy ja mam taki system działa super potrzeba tylko ciśnienie minimum 4 bary najlepiej w okolicy 5

DRgwDsYy3s8u4OaQz1uilOWsCxMkSprzn8yBzCWI

Zwiększyłem ciśnienie na pompie głebinowej w przedziale od 3-4 bar i w godzinę robi mi ok 10-12l 
Jednak nie wiem czemu ale wcześniej pokazywało mi 1-2 w beczce a teraz 3-4 na tds.
wiecie może czemu tak jest?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrs napisał:

Zwiększyłem ciśnienie na pompie głebinowej w przedziale od 3-4 bar i w godzinę robi mi ok 10-12l 
Jednak nie wiem czemu ale wcześniej pokazywało mi 1-2 w beczce a teraz 3-4 na tds.
wiecie może czemu tak jest?
 

To by wskazywało, że któraś uszczelka nie trzyma jak powinna. Większe ciśnienie, wiekszy przeciek. Ja co jakiś czas wymieniam te płaskie szerokie uszczelki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

To by wskazywało, że któraś uszczelka nie trzyma jak powinna. Większe ciśnienie, wiekszy przeciek. Ja co jakiś czas wymieniam te płaskie szerokie uszczelki. 

Masz na mydli te co są przy kielichach u gory? Bo mogę je przykręcić jeszcze bo jak narazie skręciłem je siła ręki bez klucza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie może być przyczyna zbyt wysokie ciśnienie? woda jest pompowana w membrane z wiesza silą przez co membrana wodę nie do końca oczyszcza a po drugie woda po membranie przepływa tez szybciej przez żywicę przez co żywica nie jest w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń..

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 godzin temu, piotrs napisał:

Zwiększyłem ciśnienie na pompie głebinowej w przedziale od 3-4 bar i w godzinę robi mi ok 10-12l 
Jednak nie wiem czemu ale wcześniej pokazywało mi 1-2 w beczce a teraz 3-4 na tds.
wiecie może czemu tak jest?
 

jaka masz wodę przed membrana czyli prosto z kranu? ile pokazuje tds?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Paragon napisał:

jaka masz wodę przed membrana czyli prosto z kranu? ile pokazuje tds?

miedzy 40-60 w kranie

2 godziny temu, niwre37 napisał:

a nie może być przyczyna zbyt wysokie ciśnienie? woda jest pompowana w membrane z wiesza silą przez co membrana wodę nie do końca oczyszcza a po drugie woda po membranie przepływa tez szybciej przez żywicę przez co żywica nie jest w stanie wyłapać wszystkich zanieczyszczeń..

też mi się tak wydaje, ale jak pokazuje w beczce 3-4 to dużo czy w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, piotrs napisał:

miedzy 40-60 w kranie

no to masz cos strasznie nie halo, ja mam w kranie 280-350 i po membranie od 4-6 (ale to po dwóch membranach ), do zera zbijam żywicą, Ty masz w kranie praktycznie czysciutką wodę 40-60, po membranie powinieneś mieć 001 i nie więcej w sumie nawet nie potrzebujesz żywicy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Paragon napisał:

no to masz cos strasznie nie halo, ja mam w kranie 280-350 i po membranie od 4-6 (ale to po dwóch membranach ), do zera zbijam żywicą, Ty masz w kranie praktycznie czysciutką wodę 40-60, po membranie powinieneś mieć 001 i nie więcej w sumie nawet nie potrzebujesz żywicy 

mam tak jak wleje do szklanki wode 001-002 jednak w beczce jak mi naleci z 40-50l pokazuje 003- 004

może kwestia juz wymiany pre filtrów, bo już mam 1 brazowy.

choć nie wiem kiedy powinno go sie wymieniać.

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

ile ma membrana, od jak dawna uzywasz? płuczesz ja czy raczej nie?

Wyzej ktos dobrze napisał może być nieszczelna trzeba rozebrać i sprawdzić jak to złożone, ogolnie po zwiększeniu cisnienia powinna filtrować dokladniej a nie gożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paragon napisał:

ile ma membrana, od jak dawna uzywasz? płuczesz ja czy raczej nie?

Wyzej ktos dobrze napisał może być nieszczelna trzeba rozebrać i sprawdzić jak to złożone, ogolnie po zwiększeniu cisnienia powinna filtrować dokladniej a nie gożej

filtr kupiłem z 2-3 mc temu, nie płucze, jedynie mam dwa zaworki pzed membraną i od storny scieku żeby nie wyschła. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

2-3 miesiące to świeża membrana, rozbierz ją i sobacz czy nie podwinela się uszczelka, tak jest naokolo membrany uszczelka taka czarna musi ładnie wejśc w korpus bez podwijania, plukanie jest dobre warto raz na miesiąc dwa to robic przedłuża żywotnośc membrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Paragon napisał:

2-3 miesiące to świeża membrana, rozbierz ją i sobacz czy nie podwinela się uszczelka, tak jest naokolo membrany uszczelka taka czarna musi ładnie wejśc w korpus bez podwijania, plukanie jest dobre warto raz na miesiąc dwa to robic przedłuża żywotnośc membrany

ale wyciagasz ja z korpusu i w jaki sposób płuczesz? Pod kranem tak o przepłukać?
jutro wymienie wkład bo może jak grzebałem przy instalacji poszedł syf i zabrudził wkłady i zobacze wtedy.

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piotrs napisał:

Masz na mydli te co są przy kielichach u gory? Bo mogę je przykręcić jeszcze bo jak narazie skręciłem je siła ręki bez klucza

Te plaskie zwykle białe srednica wew. Jakieś 1,5cm a zewnetrzna ok 3-4cm

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to normalne ze w beczce masz kilka ppm wiecej ,woda z powietrza naciaga jakies syfki ,z beczki ...ja tez mam po membranie dobrze a jak postoi w beczce to juz jest kilka ppm wiecej,


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niwre37 napisał:

ale to normalne ze w beczce masz kilka ppm wiecej ,woda z powietrza naciaga jakies syfki ,z beczki ...ja tez mam po membranie dobrze a jak postoi w beczce to juz jest kilka ppm wiecej,

a no to luzik bo sie zmartwiłem że nowy filtr a jużpokazuje 003-004

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
12 godzin temu, piotrs napisał:

ale wyciagasz ja z korpusu i w jaki sposób płuczesz? Pod kranem tak o przepłukać?
jutro wymienie wkład bo może jak grzebałem przy instalacji poszedł syf i zabrudził wkłady i zobacze wtedy.

Płukanie polega na tym ze robisz taki bypass czyli mijasz ogranicznik scieku np dwoma kranikami lub tak jak mam ja elektrozaworem i pozwalasz aby przez kilka sekund cala woda szla do scieku tak pluczesz membrane nic sie nie wyciaga

Ogólnie spoko chlopaki ale zauwazcie ze kolega ma wode na wejsciu do membrany 40-60 ppm a po membranie 3-4 ppm jak dla mnie jest cos nie tak albo miernik jest zly albo cos w podlaczeniu bo jest to skutecznosc na poziomie 90-95% u mnie z 300 ppm robi 4-6ppm czyli skutecznosc na poziomie 98-99%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie spoko chlopaki ale zauwazcie ze kolega ma wode na wejsciu do membrany 40-60 ppm a po membranie 3-4 ppm jak dla mnie jest cos nie tak albo miernik jest zly albo cos w podlaczeniu bo jest to skutecznosc na poziomie 90-95% u mnie z 300 ppm robi 4-6ppm czyli skutecznosc na poziomie 98-99%


No i prawidłowo. To ze ma czystsza wodę na wejściu nie oznacza ze po membranie ma mieć 000. Zobacz na jakiej zasadzie działa membrana wtedy zmienisz podejście do liczenia "skuteczności".


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 minut temu, VDR napisał:

 


No i prawidłowo. To ze ma czystsza wodę na wejściu nie oznacza ze po membranie ma mieć 000. Zobacz na jakiej zasadzie działa membrana wtedy zmienisz podejście do liczenia "skuteczności".
 

spoko nie twierdzę ze ma być 0 ale 4 to strasznie duzo jak na ten przypadek :/ zawsze liczyłem skuteczność bazując na wodzie wejściowej według tego przy wodzie na wejściu 40-60 ppm na wodzie czystej powinien mieć 001ppm, takie mialem zawsze przeświadczenie bo na membranie jest zazwycza zakres 96-99% czyli 96 i niżej to juz lipa

dzięki muszę zgłębić temat, u mnie zawsze to przeliczanie się sprawdzało i ta wydajność u mnie wychodzi w okolicy 98%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paragon napisał:

spoko nie twierdzę ze ma być 0 ale 4 to strasznie duzo jak na ten przypadek :/ zawsze liczyłem skuteczność bazując na wodzie wejściowej według tego przy wodzie na wejściu 40-60 ppm na wodzie czystej powinien mieć 001ppm, takie mialem zawsze przeświadczenie bo na membranie jest zazwycza zakres 96-99% czyli 96 i niżej to juz lipa

dzięki muszę zgłębić temat, u mnie zawsze to przeliczanie się sprawdzało i ta wydajność u mnie wychodzi w okolicy 98%

ale jak wleje do szklanki wode oderazu powyjsciu pokazuje 000-001 w beczce pokazuje 003-004 beczka 60l 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
26 minut temu, piotrs napisał:

ale jak wleje do szklanki wode oderazu powyjsciu pokazuje 000-001 w beczce pokazuje 003-004 beczka 60l 

aaaaaaaaaaaa ok nie ma tematu jest ok, tak ma być  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Paragon napisał:

aaaaaaaaaaaa ok nie ma tematu jest ok, tak ma być  :)

odrazu po właczeniu filtra pierwsze 200-300 ml pokazuje 3-4 ale jak zleci wiecej to już pokazuje 000-001 i nie wiem czy to kwestia oczyszczenia się czy po prostu tds musi sie ustawić ;D

wymienie tylko jeszcze wkłady w pierwszej i drugiej komorze.
ale konieć końców zwiększyłem cisnienie do 3,5-4 bar i efektywnosc sie faktycznie zwiekszyła, więc dzięki wielkie za pomoc ;)

Edytowane przez piotrs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
13 minut temu, piotrs napisał:

odrazu po właczeniu filtra pierwsze 200-300 ml pokazuje 3-4 ale jak zleci wiecej to już pokazuje 000-001 i nie wiem czy to kwestia oczyszczenia się czy po prostu tds musi sie ustawić ;D

tak niestety będzie, jak nalewasz do beczki raz na jakiś czas to nie problem wiadomo zlewasz te nawet 500ml a potem już jest ok, gorzej jak masz tak jak ja czyli używasz autodolewki bezpośrednio z systemu RO, ja to rozwiązałem elektrozaworem z włacznikiem czasowym, robie bypass na 18s i woda idzie do scieku czysta, po 18s zawor zamyka i idzie juz do akwarium tak w skrócie :) 

jak uzywasz żywicy dobrze jest mieć dwa pojemniki, pomiedzy nimi dajesz miernik tds, i jak po pierwszej żywicy miernik na tds pokazuje 001 wtedy druga żywicę przekladasz w miejsce pierwszej, a w miejsce drugiej dajesz nową, jest to bufor i jesteś w ten sposób dobrze zabezpieczony na krzemiany

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie zrozumieliście :) 

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.