Skocz do zawartości
Grzegorz95

Cyjano jak walczyć?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja po pół roku posiadania pierwszego morskiego też doczekałem się cyjano :( Świeże akwarium, trochę mało życia i rozjechało się po4 i no3 gdzie po4 niewykrywalne a no3 10 przy testach slaiferta. Zwiększyłem cyrkulacje wstrzymuje wymianę wody, zamówiłem cyanoClean od KZ po przeczytaniu wszystkich wpisów że pomału będzie zwalczać a docelowo zapobiegać. Też troche ograniczyłem świecenie. Z podpowiedzi kolegi żeby delikatnie podnieść po4 wrzuciłem mrożona stynke do sumpa. On tak robi a akwarium ma naprawdę piękne i czyściutki piasek więc myślę że warto zaufać. Też mi podpowiedział żeby już dorzucić rozgwiazdę to ona zajmie się przekopywaniem piasku w celu pozbywania się detrytusu itp itd zobaczymy co z tego wyjdzie. :) Nie chce lać chemii to zostawie jak wszystko inne zawiedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, cheopsik napisał:

Ja po pół roku posiadania pierwszego morskiego też doczekałem się cyjano :( Świeże akwarium, trochę mało życia i rozjechało się po4 i no3 gdzie po4 niewykrywalne a no3 10 przy testach slaiferta.

A jaką masz obsadę? Wstaw fotkę.

56 minut temu, cheopsik napisał:

Z podpowiedzi kolegi żeby delikatnie podnieść po4 wrzuciłem mrożona stynke do sumpa

Lepiej byłoby trochę suchym pokarmem podkarmić rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsada nie duża. Zebrasoma scopas, dwa blazenki, jeden salarias, loretka, decora, krewetka czyszczącą, krab pustelnik i kilka ślimaków. Kilka korali, capnelle dwie szczepki, dwa zoa z kilkoma główkami, euphile jedna, acalacanstere, pavone, favie, milke i rodactisa, dwie montipory w tym digitata sztuke i serementis, blastomusse, goniopore i sie ładnie pompuje oraz papye. Wszystkie szczepki dosyć małe ta papya narazie taka większą rośnie i zoa podwoily ilosc główek. Montipory świeże jak euphila i goniopora :) zaraz sie postaram zdjęcie wrzucić bo z telefonu za dużo zajmuje :) 

5 godzin temu, Arek77 napisał:

A jaką masz obsadę? Wstaw fotkę.

Lepiej byłoby trochę suchym pokarmem podkarmić rybki.

Z tym pokarmem to sie też zastanawiałem ale taka rade z ta stynka dostałem, choć ciekawe czy podbny efekt by nie dało mrożone jedzenie. Jednak zapewniał że on to stosuje i sie dobrze sprawdza wiec zobaczymy :)

 

Wargatka już nie ma :( Mimo siatki wyskakiwał 7 raz i ten siódmy raz okazł się ostatni. Zdjęcie robione jakiś czas temu.

IMG_20210421_130135_resized_20210508_112448783.jpg

 

Glon z dzisiaj :(

 

IMG_20210508_125558_resized_20210508_112448331.jpg

IMG_20210508_125610_resized_20210508_112448580.jpg

Edytowane przez cheopsik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cheopsik napisał:

Obsada nie duża. Zebrasoma scopas, dwa blazenki, jeden salarias, loretka, decora, krewetka czyszczącą, krab pustelnik i kilka ślimaków. Kilka korali, capnelle dwie szczepki, dwa zoa z kilkoma główkami, euphile jedna, acalacanstere, pavone, favie, milke i rodactisa, dwie montipory w tym digitata sztuke i serementis, blastomusse, goniopore i sie ładnie pompuje oraz papye. Wszystkie szczepki dosyć małe ta papya narazie taka większą rośnie i zoa podwoily ilosc główek. Montipory świeże jak euphila i goniopora :) zaraz sie postaram zdjęcie wrzucić bo z telefonu za dużo zajmuje :) 

Z tym pokarmem to sie też zastanawiałem ale taka rade z ta stynka dostałem, choć ciekawe czy podbny efekt by nie dało mrożone jedzenie. Jednak zapewniał że on to stosuje i sie dobrze sprawdza wiec zobaczymy :)

 

Wargatka już nie ma :( Mimo siatki wyskakiwał 7 raz i ten siódmy raz okazł się ostatni. Zdjęcie robione jakiś czas temu.

IMG_20210421_130135_resized_20210508_112448783.jpg

 

Glon z dzisiaj :(

 

IMG_20210508_125558_resized_20210508_112448331.jpg

IMG_20210508_125610_resized_20210508_112448580.jpg

Czopek na wstrzymanie.

 Samo przyszło, samo przejdzie.

Akwarium niedojrzałe.

Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, tomko napisał:

Czopek na wstrzymanie.

 Samo przyszło, samo przejdzie.

Akwarium niedojrzałe.

Pozdr., tomko

Też tak przypuszczam ale delikatnie chce pomóc by sie nie rozsiało na korale :) w sumie tej plagi na starcie nie bylo więc pewnie przyszła później. Jednak trochę można pomóc jak pisałem wcześniej bo jednak troszke rozjazd się zrobił między po4 a no3 ale narazie dmucham gdzie włazi wyjme co sie oderwie i cyrkulacja mocniejsza :) wiec jak mówisz czopek i czekamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.05.2021 o 23:41, tomko napisał:

Czopek na wstrzymanie.

 Samo przyszło, samo przejdzie.

Akwarium niedojrzałe.

Pozdr., tomko

mam test icp wychodzi że po4 za wysokie i soli za mało tak z głównych wad no i jodu mało ale suplementuje już więc pewnie podrośnie, Czyli co mam wode podmienić w takim razie? taka sugestia mi sie pojawia w głowie i zobaczyć i skalibrować refraktometr? 

 

wyniki_icp.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.