Skocz do zawartości
PhunkyStar

Odpieniacz Tunze 9004 - proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, nie umiem sobie poradzić z bębelkowaniem tego odpieniacza. Kupiłem jako używany rok czasu. W moim akwa siedzi już miesiąc i strasznie bąbelkuje, woda jest praktycznie cała w bąblach - widzę że moim mieszkańcom to bardzo przeszkadza. Próbowałem go ustawić (na sucho) jak najwyżej ale pomaga tylko na chwile...bąble lecą z dołu i boków w miejscu łączenia. Poprzedni użytkownik go czyścił przed sprzedażą, możliwe że coś źle poskładał ? 

Z tego co czytałem po 2-3 dniach powinien się ustabilizować, nic podobnego. Włożyłem gąbkę od dołu ale nie wiele to pomogło, fala bąbli jak leciała tak leci....Proszę o pomoc jak go "uszczelnić" lub co poradzić bo już mam dość. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PhunkyStar napisał:

Witam wszystkich, nie umiem sobie poradzić z bębelkowaniem tego odpieniacza. Kupiłem jako używany rok czasu. W moim akwa siedzi już miesiąc i strasznie bąbelkuje, woda jest praktycznie cała w bąblach - widzę że moim mieszkańcom to bardzo przeszkadza. Próbowałem go ustawić (na sucho) jak najwyżej ale pomaga tylko na chwile...bąble lecą z dołu i boków w miejscu łączenia. Poprzedni użytkownik go czyścił przed sprzedażą, możliwe że coś źle poskładał ? 

Z tego co czytałem po 2-3 dniach powinien się ustabilizować, nic podobnego. Włożyłem gąbkę od dołu ale nie wiele to pomogło, fala bąbli jak leciała tak leci....Proszę o pomoc jak go "uszczelnić" lub co poradzić bo już mam dość. 

szczerze nieraz jest tak ze po czyszczeniu 2-3 dni i po bąbelkach a nieraz i miesiac mi puszczał od dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłbym od ponownego rozłożenia i złożenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po czyszczeniu zawsze puszcza bąble dołem i bokami. Ustaw wysokość tak żeby woda przelewała się lekko przez kratkę kubka. Na kubku przy kratce są takie poziome wypustki. Jak dobrze pamiętam to ja miałem zawsze poziom tak że woda w zbiorniku sięgała drugiej wypustki od dołu. Gabka wsadzona od dołu odpieniacza też pomaga. Spróbuj przydlawic powietrze na tlumiku.   


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ustawiłem go przelewem 0,5cm nad poziom wody i jest poprawa, jednak skutkuje to hałasem. Pobawie się jeszcze dopływem powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.