Skocz do zawartości
donde_wroclaw

Jaka kaskada do kostki 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Niestety dzisiaj w nocy moja kaskada FZn3 odmówiła współpracy, na szczęście szybko udało się to zauważyć więc  całe media wrzucilem w woreczki,cześć luzem i lezą w zbiorniku, teraz działa tylko cyrkulator.

Dzisiaj niestety niedzielna wolna od handlu, więc jutro czeka mnie zakup nowej kaskady, tylko pytanie - jakiej?

Znowu to sama? Czy może  HBL-501 albo coś innego? Przydało by się coś z większą ilością miejsca na media

Ktoś jest w stanie coś polecić ;)?

 

 


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie wysiadła ci FZNka? Ja tam bym nie kombinował, pracuje cicho, wydajność w stu procentach wystarczająca. Ja do swojej dokleiłem skimmer na kropelkę, także mankamentów brak. HBL501 to taki chinol z krwi i kości, wybór oczywiście należy do Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Ci siadło? U mnie pomogła wymiana wirnika. I działa dalej.  Niektórzy polecają jeszcze Tidal, nie znam modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka do sprzedania Resun Streamax 1000 używana moze miesiac jak nowa pojemna ale nie  ma koszyków na wkłady 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Paskud097 napisał:

Po jakim czasie wysiadła ci FZNka? Ja tam bym nie kombinował, pracuje cicho, wydajność w stu procentach wystarczająca. Ja do swojej dokleiłem skimmer na kropelkę, także mankamentów brak. HBL501 to taki chinol z krwi i kości, wybór oczywiście należy do Ciebie :)

U mnie 2,5 roku. Wcześniej nie wiem, bo kupilem zestaw używke

23 minuty temu, LordMatthew napisał:

A co Ci siadło? U mnie pomogła wymiana wirnika. I działa dalej.  Niektórzy polecają jeszcze Tidal, nie znam modelu.

Nie wiem :) Ale nie chce mi sie bawić w naprawe, nie znam sie na tym 

 


DSC 0017[1]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, donde_wroclaw napisał:

Nie wiem :) Ale nie chce mi sie bawić w naprawe, nie znam sie na tym 

Jeśli to wirnik to wymiana zajmuje 5 minut. Ale nie wiadomo czy to to.  A były jakieś objawy przed awarią? Chrobotanie, zacinanie, itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hagen aquaclear 70, niby to samo a lepsze i większe w środku.


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.03.2019 o 18:44, Paskud097 napisał:

 Ja do swojej dokleiłem skimmer na kropelkę, także mankamentów brak. 

A mógłbyś jakieś zdjęcie zamieścić albo jakiś dokładniejszy opis, bo też myślę nad jakimś skimmerkiem, a w sieci tylko takie coś znalazłem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz naprawę dużej kaskady to sprowadź sobie aquaclear 110 :)

Mam osobiście i powiem w skrócie kaskada jest ogromna wchodzi do niej Tunze 9001 i zostaje miejsce na media.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


Obecny zbiornik 142,5 + PANEL 

http://nano-reef.pl/forums/topic/107060-142-5-panel

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.