Skocz do zawartości
adianosss

Acropory padają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z Acroporami. Przestały polipować ale jakaż mają tkankę. Straciły kolor i wyglądają jakby uśpione.  Czy one mogą odbić czy to kwestia czasu jak zejdzie z nich tkanka. 

20190323_091136.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napisz coś więcej,parametry itd

przyczyn to może być kilka,

Np jodu mało,potas,zasolenie,itp kh?,światło jakie?

czy reszta korali podobnie reaguję?czyli większość?

Jaka sól?

Opisz zbiornik to zawsze ktoś coś podpowie:)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy stało się to po 14 marca ? napisałeś wtedy że dokonujesz radykalnej zmiany w systemie:

"Ja wychodzę z ballinga. Dodawałam osobno Fauna Marin Elementy ale zawsze jodu brakowało jak zrobiłem testy to litr strony i boru wlać musiałem a teraz fluoru zalecają 400ml? Zaczynam tritona i zobacze co wyjdzie czas leci a efektów brak jak na czas i finanse wsadzona w ballinga .."

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że robię zmiany ale taki stan był przed zmianą na Tritona.Mam takiego korala około roku i nic jakby zamarł żadnej aktywnosci ale ma tkankę i nie zdycha. Szukam czegoś żeby pchnąć do przodu. Jak robiłem testy w ATI to wyszło że brak znaczny fluoru około. Dali wytyczne do dozowania podzieliłam to dodatkowo na 4 żeby nie było szoku. Potem doczytałem że to bardzo ważny  i trudny w dozowania element i trzeba małymi dawkami dozować. ATI podało mi bardzo duże dawki i początkowo wlałam na raz bardzo dużo nie wiem czy to nie załatwili korali.  Jeśli chodzi o zbiornik to 800l oświetlenie ATI hybryda 8×54 dołożyłem jeszcze 3 ×54. Na pelletach jadę i jestem zadowolony. Ostatnio gdzieś trzy antiasy zniknęły prawdopodobnie zdechły bo azotany skończyły do 2. 

Screenshot_20190323-222437_Chrome.jpg

Screenshot_20190323-222409_Chrome.jpg

Screenshot_20190323-222123_Chrome.jpg

Screenshot_20190323-222102_Chrome.jpg

Screenshot_20190324-075056_Chrome.jpg

Screenshot_20190324-075129_Chrome.jpg

Screenshot_20190324-075129_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest temperatura akwarium? Niskie pH (natywnie było 8,2 - obecnie, z powodu emisji CO2, jest w oceanach około 8,1) korale lepiej tolerują w niższych temperaturach (poniżej 27C). A co do nawożenia/dostarczania wodorowęglanów z sody oczyszczonej (dla podnoszenia pH), koniecznie polecam brać taką z oznaczeniem CZDA (wodorowęglan sodu). Soda ze sklepu może zawierać antyzbrylacze a te nie są obojętne dla żywych organizmów (czytać etykietki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.