Skocz do zawartości
Daro73

Problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam odpieniacz Sera PS600s, po początkowych  problemach udało mi się go jakoś ustawić że wreszcie zaczął pienić. Ale jego praca nie do końca mi pasuje. Aby słup wody w środku odpieniacza był wysoki dopływ powietrza musi być bardzo skręcony, po odkręceniu na maksimum poziom wody spada na sam dół . Po drugie odpieniacz jest bardo kapryśny, przez jakiś czas produkuje piękną brudną pianę, nagle nie wiadomo z jakiego powodu konsystencja piany zmienia się na tyle że nie przelewa się do kubka. Czekać aż się może uspokoi, wymienić na inny czy jakoś go ustawić ????

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsystencja piany może być różna i zależy m.in od tego, co w danej chwili trafiło do wody- np pokarm dla zwierzaków, suplementy, czy nawet brudne łapy akwarysty. Nic na silę,  trzeba troszkę poeksperymentować z ustawieniami, obserwować,  jak odpieniacz zachowuje się w różnych sytuacjach

 

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć powietrze a jak piana spowoduje opadnięcie słupa wody skręcaj wylot wody z odpieniacza żeby wyregulować poziom słupa i jakość pienienia. Mój potrafi zwariować po obfitszym karmieniu korali granulkami.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwiłbym się gdyby odpieniacz głupiał po włożeniu rąk akwarysty czy po karmieniu bo to jest normalne, u mnie nienormalne jest to że rąk nie wkładam, nie karmię a odpieniacz głupieje. Co do odkręcenia na maksimum zaworu powietrza to regulacja słupa wody nic nie daje, słup wody jest tak nisko że nie ma szansy aby piana dotarła do góry, jedyne co mogę zrobić to skręcić zawór powietrza, dopiero wtedy słup wody podnosi się na tyle aby piana dotarła wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.