Skocz do zawartości
Mini

Latający quadri

Rekomendowane odpowiedzi

No ale przecież jakość wody to jest klucz w tym hobby :-P wiec nie rozumiem po co to zostawiać na koniec. Wiem że sa ludzie którzy leją kranówkę i jest ok ale to nie jesteś Ty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, fannadil napisał:

No ale przecież jakość wody to jest klucz w tym hobby :-

Wiadomo wiadomo, porostu na koniec nie oznacza na wieki, myślę że około 2 tygodni jeszcze i wszystko to włącznie z żywicą i kablami będę miał porobione.

Mam plan który stopniowo realizuje partiami, do większego efektu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mini napisał:

Inwestowałem w jakość. Chciałem pójść na kompromis ale wybrałem eheima i stabilną temperaturę kosztem wyglądu

polecam zainwestować w dodatkowy termostat do grzałki, bo któryś zawsze może się zawiesić i zrobić zupę rybną. co do braku żywicy to tragedii nie ma, ale pewnie przyczyniło się to do okrzemek i innego rodzaju badziewia, tym bardziej na starcie gdzie akwarium przechodzi przez proces dojrzewania i jest dokarmiane nieidealnie filtrowaną wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Mini napisał:

[...] po drugie funduszy bo skupiałem się na innych kwestiach a tę zwyczajnie dałem na sam koniec. 

Pewne rzeczy już zrobiłem, za niektóre będę się dopiero brał.

Haha jak na przykład kupno korali w pierwszej kolejności:clapping Koszt korpusu z żywicą ~ 80 zł. więc proszę @Mini nie rozśmieszaj po raz kolejny. Jak raz Ci napisałem, że wszystko robisz od d..py strony, to byłeś bardzo zbulwersowany. A tu z czasem wychodzi coraz to większy brak jakichkolwiek podstaw u Ciebie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sopel_13 napisał:

A tu z czasem wychodzi coraz to większy brak jakichkolwiek podstaw u Ciebie

Żywica to nie jest podstawa. :clowning

2 godziny temu, sopel_13 napisał:

A tu z czasem wychodzi coraz to większy brak jakichkolwiek podstaw ciebie 

A u ciebie chyba wychodzi zazdrość bo piszesz tak już któryś raz z kolei. Nie masz nic innego do napisania lub powiedzenia ciekawszego? :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, Mini napisał:

Żywica to nie jest podstawa. :clowning

To cuś znowu słabo doczytałeś i zaraz większa ilość osób z Ciebie będzie się śmiała :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, fresz33 napisał:

To cuś znowu słabo doczytałeś i zaraz większa ilość osób z Ciebie będzie się śmiała

Doczytałem. I mam poprostu własne zdanie na ten temat 

Edytowane przez Mini (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mini napisał:

A u ciebie chyba wychodzi zazdrość bo piszesz tak już któryś raz z kolei. Nie masz nic innego do napisania lub powiedzenia ciekawszego? :clowning

W Twoim przypadku akurat nic, bo ty i tak nie łapiesz podstaw:banghead  A zazdrościć?  U Ciebie nie ma czego... Zbiornika w który jak to już ktoś napisał je..ła bomba?:clowning  Zazdroszczę zbiorników zakładanych od podstaw, które już po pół roku wyglądają naprawdę fajnie:wub:

10 minut temu, Mini napisał:

Żywica to nie jest podstawa.

ooo a zakup koralowców i ukwiała do sadzawki już tak?:bow Zresztą nie zdziwi mnie jak założysz wątek typu: " pomocy!!! Naso mi pływa do góry brzuchem":bump1:bump1:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Mini napisał:

Doczytałem. I mam poprostu własne zdanie na ten temat 

Oki szanuję Twoje zdanie i Twoje problemy ze zbiornikiem ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czytasz a robisz po swojemu, to po co później pytasz jak to wyprowadzić ... powinieneś mieć swoje zdanie i na ten temat.

Sorki ale jak się jest świeżakiem, to się czyta ze zrozumieniem a jak się nawet nie rozumie czegoś to się i tak robi jak osoby, które mają wieloletnie doświadczenie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sopel_13 napisał:

a zakup koralowców i ukwiała do sadzawki już tak?

Chyba zbioronik 40x40 to jest sadzawka :clowning

15 minut temu, pdz napisał:

Skoro czytasz a robisz po swojemu, to po co później pytasz jak to wyprowadzić ... powinieneś mieć swoje zdanie i na ten temat

Właśnie mam, dlatego kupiłem żywicę dzisiaj. 

38 minut temu, fresz33 napisał:

To cuś znowu słabo doczytałeś i zaraz większa ilość osób z Ciebie będzie się śmiała

I co z tego. Mi to nic nie zrobi a może wniosę coś nowego co komuś się kiedyś przyda. Jak narazie to tylko ty się śmiejesz. Zwykle standardową ścieżką idą ludzie bez wyobraźni, którzy nawet się nie zastanawiają co robią i bazują tylko i wyłącznie na doświadczeniu innych a nie na czyimś i swoim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przepraszam bardzo, ale to jest młody człowiek, który zaczyna zabawę w morskie i należy mu się wyrozumiałość i jeżeli chcecie go ganić to lepiej nie piszcie. Edukacja polega na tym, że młodzieży trzeba nagminnie tłumaczyć, jak i co mają zrobić prowadząc ich za rękę bo tak było i jest z Wami też tak było w każdej branży  - gdzie ma się nauczyć jak nie tu (matematyka też cała jest opisana w podręcznikach, a jednak szkoły są potrzebne i nauczyciele, by ją podawać ze zrozumieniem. Gdyby nie zaczynał to by nie miał problemów, ale wystartował i kiedyś będzie fachowcem tak jak Wy obecnie i będzie przekazywał wiedzę innym. Ja rozumiem zasady tego forum, ale też jest coś takiego jak pedagogika, metodyka i podejście w kwestii nauczania i podawania wiedzy. Nie można tylko ganić trzeba edukować i będzie efekt. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, jacek_kl napisał:

Panowie przepraszam bardzo, ale to jest młody człowiek, który zaczyna zabawę w morskie i należy mu się wyrozumiałość i jeżeli chcecie go ganić to lepiej nie piszcie. Edukacja polega na tym, że młodzieży trzeba nagminnie tłumaczyć, jak i co mają zrobić prowadząc ich za rękę bo tak było i jest z Wami też tak było w każdej branży  - gdzie ma się nauczyć jak nie tu (matematyka też cała jest opisana w podręcznikach, a jednak szkoły są potrzebne i nauczyciele, by ją podawać ze zrozumieniem. Gdyby nie zaczynał to by nie miał problemów, ale wystartował i kiedyś będzie fachowcem tak jak Wy obecnie i będzie przekazywał wiedzę innym. Ja rozumiem zasady tego forum, ale też jest coś takiego jak pedagogika, metodyka i podejście w kwestii nauczania i podawania wiedzy. Nie można tylko ganić trzeba edukować i będzie efekt. Pozdrawiam

No przeca mu piszę czytaj chłopie to posiądziesz wiedzę :P 

I ogólnie nie chciałbym być porównywany do dzisiejszej młodzieży :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Mini napisał:

Zwykle standardową ścieżką idą ludzie bez wyobraźni, którzy nawet się nie zastanawiają co robią i bazują tylko i wyłącznie na doświadczeniu innych a nie na czyimś i swoim. 

Jak ty chcesz w morszczyźnie robić nowe ścieżki to pozostaje życzyć powodzenia. Tekst po prostu rozkłada na łopatki.

15 minut temu, jacek_kl napisał:

Panowie przepraszam bardzo, ale to jest młody człowiek, który zaczyna zabawę w morskie i należy mu się wyrozumiałość i jeżeli chcecie go ganić to lepiej nie piszcie. Edukacja polega na tym, że młodzieży trzeba nagminnie tłumaczyć, jak i co mają zrobić prowadząc ich za rękę bo tak było i jest z Wami też tak było w każdej branży  - gdzie ma się nauczyć jak nie tu (matematyka też cała jest opisana w podręcznikach, a jednak szkoły są potrzebne i nauczyciele, by ją podawać ze zrozumieniem. Gdyby nie zaczynał to by nie miał problemów, ale wystartował i kiedyś będzie fachowcem tak jak Wy obecnie i będzie przekazywał wiedzę innym. Ja rozumiem zasady tego forum, ale też jest coś takiego jak pedagogika, metodyka i podejście w kwestii nauczania i podawania wiedzy. Nie można tylko ganić trzeba edukować i będzie efekt. Pozdrawiam

Przecież każdy próbuje mu pomoc ale to jest któryś z kolei temat w którym wychodzi że Mini robi po sowiemu bądź nie czyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, jacek_kl napisał:

Panowie przepraszam bardzo, ale to jest młody człowiek, który zaczyna zabawę w morskie i należy mu się wyrozumiałość i jeżeli chcecie go ganić to lepiej nie piszcie. Edukacja polega na tym, że młodzieży trzeba nagminnie tłumaczyć, jak i co mają zrobić prowadząc ich za rękę bo tak było i jest z Wami też tak było w każdej branży  - gdzie ma się nauczyć jak nie tu (matematyka też cała jest opisana w podręcznikach, a jednak szkoły są potrzebne i nauczyciele, by ją podawać ze zrozumieniem. Gdyby nie zaczynał to by nie miał problemów, ale wystartował i kiedyś będzie fachowcem tak jak Wy obecnie i będzie przekazywał wiedzę innym. Ja rozumiem zasady tego forum, ale też jest coś takiego jak pedagogika, metodyka i podejście w kwestii nauczania i podawania wiedzy. Nie można tylko ganić trzeba edukować i będzie efekt. Pozdrawiam

Poczytaj wątki @Mini to zrozumiesz o co chodzi. Pyta, dostaje wiedzę podaną na tacy a i tak robi po swojemu (bo jak to twierdzi "doświadczeni" znajomi mu doradzili) po czym za parę dni zakłada temat przy którym można się posikać ze śmiechu znając jego historię.

53 minuty temu, Mini napisał:

Chyba zbioronik 40x40 to jest sadzawka :clowning

Jest jest nie powiem masz rację!!! Sadzawka która w pełni cieszy moje oczy:thumbsup: P.S. poczekaj do jesieni...chyba że wcześniej opuścisz to forum:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że troche miesza, rozumiem to bo chce wiedzieć, ale to bardzo  młody człowiek, a młodość taka jest. Dobrze, że pyta "Kto pyta nie błądzi" kiedyś się nauczy i już nie będzie pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, sopel_13 napisał:

bo jak to twierdzi "doświadczeni" znajomi mu doradzili

Znowu w koło to samo, czy wy nie możecie pójść na przód i wypowiedzieć się na bieżący temat? 

26 minut temu, fannadil napisał:

Jak ty chcesz w morszczyźnie robić nowe ścieżki to pozostaje życzyć powodzenia. Tekst po prostu rozkłada na łopatki.

A co jest złego z zrobieniu czegoś inaczej? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, jacek_kl napisał:

Widze, że troche miesza, rozumiem to bo chce wiedzieć, ale to bardzo  młody człowiek, a młodość taka jest. Dobrze, że pyta "Kto pyta nie błądzi" kiedyś się nauczy i już nie będzie pytał

Ale chyba większości o to chodzi żeby mu pomóc. Ale jak to zrobić jak on nie chce słuchać. Co byś mu nie powiedział to i tak robi zawsze po swojemu. A popełnia takie gafy, że aż tatuaże z rąk spadają. Jak by coś poczytał i zapytał o to czego nie rozumie to jego akwarium wyglądało by o niebo lepiej

 

2 minuty temu, Mini napisał:

Znowu w koło to samo, czy wy nie możecie pójść na przód i wypowiedzieć się na bieżący temat? 

Ok. Primo- wsadziłeś quadri jak Ci radzono??? Sekundo- doprowadziłeś parametry przynajmniej do akceptowalnych? czy nadal będziesz twierdził że już masz dojrzałe akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tak naprawdę o co toczy się cała ta dyskusja wokół mojej osoby, postów i pytań które zadaje i zadawałem. Tłumaczyłem że czytam dużo i się uczę i nie uważam żeby było coś w tym złego. Tyle osób próbuje po mnie jechać, właściwie nie rozumiem czemu? Każdy ma swoje sposoby na prowadzenie zbiornika, każdy się kiedyś uczył, i nie ma nic złego w popełnoaniu błędów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam ale skoro Kolega kupił żywicę to co teraz ? Większe i częstsze podmiany ?


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, sopel_13 napisał:

Sekundo- doprowadziłeś parametry przynajmniej do akceptowalnych

Tak. 

PH stałe 8.3

Kh w okolicach 8 

Ca 450 

No3 niewykrywalne 

Po4 niewykrywalne 

Nh4 niewykrywalne 

No2 muszę zmierzyć 

MG nie mierzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Mini napisał:

A co jest złego z zrobieniu czegoś inaczej? 

Właśnie może przez takie teksty po tobie tak jadą.Nie jest dobrze widziane gdziekolwiek, aby jako było mądrzejsze od kury.Widzisz niedoświadczonych przeważnie gubi niewiedza,natomiast doświadczonych rutyna,oraz właśnie chęć zrobienia czegoś inaczej.Gdybyś miał wieloletnie doświadczenie w akwarystyce morskiej,pewno robienie czegoś nowatorskiego było by inaczej postrzegane przez innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Mini napisał:

Tak. 

PH stałe 8.3

Kh w okolicach 8 

Ca 450 

No3 niewykrywalne 

Po4 niewykrywalne 

Nh4 niewykrywalne 

No2 muszę zmierzyć 

MG nie mierzę

I widzisz, zerowe parametry na tym etapie nie świadczą że jest wszystko OK. Niewykrywalne NO3/PO4 są spowodowane nie chcianymi glonami. Zbuduj najpier równowagę biologiczną.

 

3 minuty temu, grzegorz77 napisał:

Gdybyś miał wieloletnie doświadczenie w akwarystyce morskiej,pewno robienie czegoś nowatorskiego było by inaczej postrzegane przez innych.

Może nie tak że doświadczenie, ale raczej coś innowacyjnego co się uda a nie za każdym razem ZONK i wołanie o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wszyscy geniusze pozałowanie waszych rad  człowiek zadał konkretne pytanie a tu wszyscy zjazd na inny temat BRAWO WY

 

Moze ktos zada pytanie jakiej mocy ma cyrkulator bo to moze byc przyczyną czyli zbyt wielka moc fali na ukwiała który jeszcze nie znalazł stabilnego oparcia a jak wpadnie w wirnik to co najwyzej bedzie kilka

A konkretnie APOLONIA I PPZ ILE MACIE ukwiałów i jakie i czy udało wam sie je rozmnozyc czekam na odpowiedz

 

PDZ  sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, skorpion77 napisał:

Ale wszyscy geniusze pozałowanie waszych rad  człowiek zadał konkretne pytanie a tu wszyscy zjazd na inny temat BRAWO WY

 

Moze ktos zada pytanie jakiej mocy ma cyrkulator bo to moze byc przyczyną czyli zbyt wielka moc fali na ukwiała który jeszcze nie znalazł stabilnego oparcia a jak wpadnie w wirnik to co najwyzej bedzie kilka

A konkretnie APOLONIA I PPZ ILE MACIE ukwiałów i jakie i czy udało wam sie je rozmnozyc czekam na odpowiedz

 

PDZ  sorki

A kolega co poradzi również nie zbaczając na inny tor?  Czytał cały wątek czy tylko końcówkę? Bo chyba kilka rad było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.