Skocz do zawartości
dublinek

kompletuje szprzet do 90-53-50 z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

hej jak wyzej  chodzi mi o sprzet z nie wysokiej polki a glownie oswietlenie tylko led ,nie KESSIL brak funduszy cos tanszego ale dobrego i sprawdzonego mam nadzieje ze otrzymam jako taka  pomoc pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw należałoby przypomnieć sobie lub opanować pisownię w języku polskim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, Starszy napisał:

Może najpierw należałoby przypomnieć sobie lub opanować pisownię w języku polskim?

to albo przypomnieć albo opanować musisz się zdecydować jak już spamujesz koledze, jak popatrzysz kolega z Irlandii może nie mieć polskich znaków na klawiaturze :D

8 godzin temu, dublinek napisał:

hej jak wyzej  chodzi mi o sprzet z nie wysokiej polki a glownie oswietlenie tylko led ,nie KESSIL brak funduszy cos tanszego ale dobrego i sprawdzonego mam nadzieje ze otrzymam jako taka  pomoc pozd

musisz podać podstawowe rzeczy takie jak wielkość akwarium i planowana obsada bez tego nikt Ci nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do mojego wątku, miałem ten sam dylemat, akwarium podobne, pomogli Forumowicze i troszkę poszukałem w innych wątkach.

Duży wpływ na dobór mają fundusze jakie chcesz przeznaczyć na sprzęt.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam używany sprzęt na ebay . Można za nie dużą kasę wyrwać naprawdę dobre rzeczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak konkretniej.

Akwarium najlepiej ze szkła optiwhite , sump ze szkła zwykłego a sam projekt sumpa zależny jak sobie chcesz zrobić filtrację.

Pompa obiegowa np. Jebao DCP-5000 , cyrkulacyjne Jebao 2 x SOW-8 , odpieniacz to zależnie od kasy , każdy ma inna opinię na temat konkretnych modeli ale generalnie 2x większy niż zalecają do danego litrażu , ja wziąłem Deltec 600i , automatyczna dolewka, filtr RoDi, jak masz kasę to możesz kupić nieco droższe np. obiegowa Tunze , cyrkulacja Gyre.

Lampa to w zależności od kasy , ja zrobiłem sam i wyszło taniej ale wcale nie tanio jak chcesz zrobić na dobrych gratach.

Podobnie szafka/stelaż, zależnie od kasy i tego jak chcesz aby wyglądało.

Skała i piasek tez zależnie od doświadczenia i preferencji , każda osoba powie Ci co innego, ja jako świeżak postawiłem na suchą skałę i piasek, będzie dłużej dojrzewać (wspomaganie bakteriami) ale mam nadzieję mniej burzliwie.

Reszta to drobiazgi, grzałka, hydraulika, czyścik, testy itp.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium juz jest to jest Red Sea reefer 250. Co do obsady proste. Korale. I pare rybek mam na oku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupować używki, nie bać się, lampa jak się trafi jakiś DIY też spoko opcja, ja wyrwałem 180W Led +2x24 T5 sterowana smartfonem za 500zl. Mając ograniczony budżet, trzeba na pewno całować w takie firmy jak Jebao/jecod/aquanova.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celować ;-)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pdz napisał:

Celować ;-)

Hehe tak oczywiście, słownik w telefonie potrafi nie raz nieźle namieszać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.