Skocz do zawartości
atk

Nagły niezaplanowany wyjazd :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, wypadł mi nagły i niezapowiedziany wyjazd z czwartku popołudnia do niedzieli wieczora... Iiii teraz najważniejsze pytanie: czy ryby dadzą radę przegłodować taki okres czasu bez jedzenia? :(

Obsada: chromis viridis, walentynka, 2x blazenek, krewetka, garbik

Nie dam rady asap załatwić karmnika automatycznego, w przypadku totalnego dramatu, zaniku prądu etc ktoś może w ostateczności dotrzeć w 8h :(

Czy jakoś inny pomysł jak to przetrwać? Niestety na pomoc sąsiadów i innych dookoła nie mam co liczyć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, atk napisał:

czy ryby dadzą radę przegłodować taki okres czasu bez jedzenia?

Jak przyzwoicie karmisz, to spoko dadzą radę kilka dni. Mój gobiodon okinawae (a to przecież mikrus, to i jeść musi często) właśnie zaliczył tygodniową głodówkę z okazji majówki i nic mu nie jest. Bym nawet powiedział, że pozytywne efekty są, bo wreszcie grzecznie podpływa na karmienie i nie trzeba mu podtykać pod nosek, choć pewnie z czasem znów go rozpuszczę w tym względzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ryba głodna to ryba zdrowa ;) nic im nie będzie. Zapewnij tylko wodę rodi w automatycznej dolewce i jeżeli masz ballinga to żeby nie zabrakło płynów.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wody RO/DI zapewnione na tydzień w przód :)

Skoro tak się sprawy mają, to spokojnie jutro ostatnie karmienie, kamerka na monitoring i spokojnie jadę :)

Dziękuję za dobre słowa :)

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błazny, garbika, salariasa, i babkę kopiącą. 12 dni bez papu nic im złego nie robi. Standardowo, dolewka, odpieniacz na sucho i balling w zupełności wystarcza. Ryby po ostatnim moim powrocie były w doskonałej kondycji. A o dziwo acry wyglądały lepiej jakbym działał codziennie przy akwarium. Na dodatek prowadzę zbiornik bez podmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff wróciłem i wszystko żyje oraz na mój widok wesoło merda ogonkiem :)

Jedynie przy czyszczeniu bo strasznie się zasyfiło w 4 dni że mam 2 dziwne widoki...

Jedno to tak jakby nadgryzione przy nóżce:

IMG_20190512_203713.jpg.df690f4b70ab5fff6fdc32617f8a5de6.jpg

A drugie to jakieś dziwne wychodzące coś :

IMG_20190512_211925.jpg.a0ba837f803d40ddf7f869cbcecf3de8.jpgIMG_20190512_211958.jpg.4e90a85ebbca417ada69a4e8830efbc2.jpg

Czy jest się czym martwić? 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dadzą sobie radę bez probemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.