Skocz do zawartości
Robert-reef

2 duże Naso w zbiorniku, 2 Żółtki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Chcę zlikwidować jedno akwarium morskie i przenieść ryby do drugiego.

Mam w tym likwidowanym akwarium dużego (15cm) Naso Vlamingi i dużego żółtka.

W tym akwarium do którego chcę przenieść te ryby też pływa Naso i żółtek podobnych rozmiarów. Dodatkowo pływają jeszcze inne pokolce mniejsze.

Czy jest szansa że te Naso i żółtki się nie pozabijają? 

Akwarium do którego chcę przenieść ma 2000l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj temat Waldka ze Szczecina. On ma duże doświadczenie w dokładaniu dużych pokolców do innych. U niego działało przedzielanie siatką, tak, żeby się widziały i czuły a nie mogły bić.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Kiedyś dokładałem dużego pokolca do innych dużych pokolcow i zbudowałem duża klatkę z kratek rastrowych i trzymałem jednego z nich przez miesiąc, wpuściłem i było ok. To był naso elegant. Nie było innego elegansa wtedy w akwarium. Tu problem jest taki że to będą dwa identyczne osobniki, nie tylko z jednej rodziny, ale z jednego gatunku. Jak możesz to weź daj mi jakieś bliższe namiary, który to jest Waldek że Szczecina, odezwę się do niego może będzie mi umiał coś podpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Żółtek tłukł każdą większą rybę wpuszczaną do zbiornika. W końcu użyłem pudełka aklimatyzacyjnego (gabaryt nie ten, ale metoda ta sama co z siatką). Żółtek atakował drugiego pokolca przez pudełko przez 4 dni. Zacząłem karmić ryby obok pudełka i jednocześnie rybę w pudełku. Idea była taka żeby pokazać żółtkowi że kolejna ryba nie sprawi że zabraknie dla niego pokarmu. Z każdym dniem agresja żółtka była coraz mniejsza. Aklimatyzacja trwała koło tygodnia.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I długo już u Ciebie te ryby pływają razem? Najbardziej niepokoi mnie że to jeden gatunek. Zauważyłem że nawet jak jest kilka pokolców ale z różnych gatunków to jakos sie ze sobą dogadują. Wpuszczałem ostatnio małą zebrasome veliferum do zbiornika gdzie pływały inne pokolce w tym duży żółtek - ogólnie nawet nie zauważył że nowa zebrasoma zagościła w zbiorniku. Jak bym wpuścił drugiego żółtka to mogło by być nie ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od charakteru ryby. Mam tylko dwa pokolce wielkości połowy dłoni. Śpią osobno ale za dnia pływają razem i ciągle się że sobą droczą. Przyjmują pozy jak do walki ale kontaktu nie ma, a na początku żółtek zachowywał się jak kogucik. Stroszył się cały i gwałtownie poruszał. Zabawnie to wyglądało. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.