Jump to content
Lolek520

Sterownik, komputer temperatury

Recommended Posts

Witajcie

szukam jakiegos fajnego komputerka do ktorego moge podlaczyc grzalke i wentylator na 220V i w razie skoku lub spadku temperatury bedzie uruchamial odpowiednie urzadzenie. 
Co mozecie polecic?? Z gory dzieki

Potwierdzam, STC1000 to tania i bardzo dobra opcja, korzystam od jakiegoś czasu i nie wiem jak tyle lat w akwarystyce bez tego wytrwałem... :D 

Tutaj masz cały wątek na ten temat:

W wątku jest opisane użycie STC1000, z jakim zasilaczem i jaką sondą.

Ale... czytaj opisy tego co kupujesz, bo są różne "stc-1000" (tak na prawdę to pewnie wszystko są podróbki jakiegoś pierwowzoru). Np są sztuki z minimalną histerezą 0.3st, i takie z 1st. Różnica niebanalna w akwarium. Także radzę być ostrożnym przy zakupie i upewnić się co do faktycznych parametrów kupowanego regulatora.

Poza tym, działa bez problemów. Fajna opcja, że ma możliwość kalibracji pomiaru temperatury

I dodatkowo - koledzy, którzy kupili opisują, że w dostawie była sonda wykonana z metalu (trzeba ją zabezpieczyć przed wodą  morską - w cytowanym temacie są propozycje jak to zrobić). Ja w dostawie mam wersję z sondą "otuloną" tworzywem sztucznym.

26 minut temu, Trurl napisał:

Ja w dostawie mam wersję z sondą "otuloną" tworzywem sztucznym.

Ja tak samo. Tzn. pierwszy stc (z histerezą 1-10st) miał sondę metalową, ale kolejny, już z histerezą 0.3-10, miał sondę w plastiku. Także, trzeba patrzeć i czytać dokładnie, co się kupuje.

Ja polecam aquamedic twincontroller. Jest tez nowa zabawka od reef factory - thermo control, ale cenowo mało atrakcyjna.