Jump to content
Sign in to follow this  
Romek05

Wymiana filtrów odwróconej osmozy

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie wymiany wkładów w prefiltrach odwróconej osmozy.

Jak to wygląda u Was w praktyce - bo ja dostaje białej gorączki aby odkręcić kubełek od nasady filtra. Są tak zakręcone, oczywiście przeze mnie, że nie mogę ich odkręcić. Przy odkręcaniu połamałem już uchwyt, wyrwałem kołki ze ściany wraz z uchwytem, grzeje opalarką i potrzebuje drugiego silnego chłopa i dużych kluczy aby kubełek odkręcić.

Jak już odkręcę i wymienię filtry - zawsze coś cieknie - więc dokręcam - odkręcam i ponownie zakręcam, dokręcam na siłę - a potem jak napisałem wcześniej nie mogę odkręcić - no po prostu dramat.  Droga przez mękę.

Próbowałem np smarować uszczelki wazeliną ale nic nie jest lepiej.

I tak się zastanawiam czy jest to może wina modelu kubełków jakie posiadam - podobno z dwoma uszczelkami lepiej się sprawdzają?

Może jakiejś konkretnej firmy kubełki lepiej współpracują przy wymianie?

Może macie jakieś praktyczne rady odnośnie samej wymiany?

Ja u mnie bez problemu odkręcam i dokręcam kluczem do korpusów.Nigdy nie miałem problemów, że nie mogę odkręcić, albo że coś cieknie.

KLucz taki:

https://sklep.osmoza.pl/klucz-fxwr1-do-obudow-10-filtra-ro-p-109.html

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + ceramika+refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Oświetlenie:  Pacific Sun Althea 8x54W. Oświetlenie refugium Halogen LED 4x10W.

Sól Brightwell Aquatics Neomarine, dodatki AF. 50kg suchej skały Marco Rock's, 12kg piasku aragonit KZ.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Halichoeres Chrysus, Zebrasoma flavescens, Acanthurus pyrofeus, 2 x Lysmata amboinensis, L. debelius, Neopetrolisthes oshimai, Hymenocera elegans, setki  slimaków turbo, columbelle, stomatelle, 2x tectus, strombus luhanus... i garść nassariusów. Oraz kilka kg kiełży, równonogów, mysis i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Na problem przecieków - pomaga wymiana oringów na nowe lub czasami wystarcza wyjęcie i oczyszczenie starych...

3 godziny temu, Romek05 napisał:

Są tak zakręcone, oczywiście przeze mnie, że nie mogę ich odkręcić. Przy odkręcaniu połamałem już uchwyt, wyrwałem kołki ze ściany (...)

próbowałeś np. tym posmarować przed skręceniem ?

AQUAEL SMAR SILIKONOWY do konserwacji uszczelek

6884_m.jpg?v=7a11030022f9361c5c890a76619

daje poślizg (łatwiej potem odkręcić) , doszczelnia ...

42bb266e416fb24fd60f1dae14b80985u752a664.png

3 godziny temu, katani napisał:

Ja u mnie bez problemu odkręcam i dokręcam kluczem do korpusów.Nigdy nie miałem problemów, że nie mogę odkręcić, albo że coś cieknie.

KLucz taki:

https://sklep.osmoza.pl/klucz-fxwr1-do-obudow-10-filtra-ro-p-109.html

Klucz używam taki sam, no może szary :)

2 godziny temu, chwialek napisał:

Na problem przecieków - pomaga wymiana oringów na nowe lub czasami wystarcza wyjęcie i oczyszczenie starych...

Z wymianą oringów też próbowałem

55 minut temu, silvia napisał:

próbowałeś np. tym posmarować przed skręceniem ?

AQUAEL SMAR SILIKONOWY do konserwacji uszczelek

6884_m.jpg?v=7a11030022f9361c5c890a76619

daje poślizg (łatwiej potem odkręcić) , doszczelnia ...

Tego silikonu nie próbowałem - mogę spróbować - chociaż myślę, że daje efekt podobny do wazeliny.

A jakiej firmy macie prefiltry? Może mi się trafiła jakaś trefna partia.......

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + ceramika+refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Oświetlenie:  Pacific Sun Althea 8x54W. Oświetlenie refugium Halogen LED 4x10W.

Sól Brightwell Aquatics Neomarine, dodatki AF. 50kg suchej skały Marco Rock's, 12kg piasku aragonit KZ.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Halichoeres Chrysus, Zebrasoma flavescens, Acanthurus pyrofeus, 2 x Lysmata amboinensis, L. debelius, Neopetrolisthes oshimai, Hymenocera elegans, setki  slimaków turbo, columbelle, stomatelle, 2x tectus, strombus luhanus... i garść nassariusów. Oraz kilka kg kiełży, równonogów, mysis i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14