Jump to content

Romek05

Klubowicz
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Romek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Gdynia
 • Akwarium
  700l w obiegu

Recent Profile Visitors

652 profile views
 1. Około doby czyli całą noc i trochę. Zresztą potem reaktor chodziło z 1,5miesiąca zanim wymieniłem wkład więc miał czas aby się nasycić. Nie doszukiwałbym się czegoś w ustawieniach czy sprzęcie bo praktycznie po wymianie wkładu zrobiłem wszystko 1 do 1 i jak na ARMie miałem odciek 18-19 to na Knopie mam 45.
 2. Hanka ma zakres do 300stu czyli 300x0,056=16,8kH więc Hanka nie jest wstanie pokazać wyższych wartości kH. Ja reaktor miałem świeżo co zasypany więc nie za bardzo było co czyścić.
 3. 6,1 potem 6,0 tak samo jak teraz na Knopie
 4. Witam ostatnio odpaliłem mój pierwszy reaktor na wkładzie ARM extra coarse Caribsea. Od początku miałem problem z ustabilizowaniem KH w akwarium, tzn reaktor rozkręcony na pełna moc utrzymywał KH w akwarium na poziomie 5-6. Okazało się, że odciek z reaktora daje KH na poziomie 18-19. Po wyeliminowaniu aspektów technicznych typu pompa, sonda butla itp, kolega zasugerował wymianę wkładu. Po wymianie wkładu na Knopa KH w odcieku na poziomie 45. Czy ktoś miał już podobne problemy z tym wkładem?? Kolega sugerował, że kiedyś już była taka wadliwa partia tego wkładu. Ktoś może to potwierdzić?
 5. A co zrobić z Valonia w koralowcach? Kraby średnio tam wchodzą, Borsuk nie może się wcisnąć...... a Valonia się mnoży :(
 6. Klucz używam taki sam, no może szary Z wymianą oringów też próbowałem Tego silikonu nie próbowałem - mogę spróbować - chociaż myślę, że daje efekt podobny do wazeliny. A jakiej firmy macie prefiltry? Może mi się trafiła jakaś trefna partia.......
 7. Mam pytanie odnośnie wymiany wkładów w prefiltrach odwróconej osmozy. Jak to wygląda u Was w praktyce - bo ja dostaje białej gorączki aby odkręcić kubełek od nasady filtra. Są tak zakręcone, oczywiście przeze mnie, że nie mogę ich odkręcić. Przy odkręcaniu połamałem już uchwyt, wyrwałem kołki ze ściany wraz z uchwytem, grzeje opalarką i potrzebuje drugiego silnego chłopa i dużych kluczy aby kubełek odkręcić. Jak już odkręcę i wymienię filtry - zawsze coś cieknie - więc dokręcam - odkręcam i ponownie zakręcam, dokręcam na siłę - a potem jak napisałem wcześniej nie mogę odkręcić - no po prostu dramat. Droga przez mękę. Próbowałem np smarować uszczelki wazeliną ale nic nie jest lepiej. I tak się zastanawiam czy jest to może wina modelu kubełków jakie posiadam - podobno z dwoma uszczelkami lepiej się sprawdzają? Może jakiejś konkretnej firmy kubełki lepiej współpracują przy wymianie? Może macie jakieś praktyczne rady odnośnie samej wymiany?
 8. Witam coś takiego rośnie mi na kominie, na skale i nawet na koralu. Jakby w środku było coś żywego, bo wystają dwie czujki, które się chowają. Prośba o pomoc w identyfikacji.
 9. Jeśli dobrze widzę na zdjęciu to Twoja Seriatopora od góry polipuje a tylko w środku i pod spodem bieleje - taka sytuacja jest normalna - tam gdzie słabiej dochodzi światło tam Seriatopora bieleje i nic z tym nie zrobisz. Im większą będziesz miał Seriatopore tym więcej w środku i pod spodem będziesz miał białych miejsc. Ale oczywiście @Beti też ma rację, że PO4 masz zdecydowanie za wysokie dla SPSów.
 10. Renegaty, sprzęt itd. można ściągnąć bez problemu z zagranicy. Gorzej z życiem, bo wiele sklepów nawet z Niemiec nie wyśle Ci choćby ślimaków do Polski więc nawiązując współpracę z zagranicą trzeba by jeździć samemu po odbiór
 11. Pamiętaj, że teraz jest okres świąteczny więc pewnie odezwie się po świętach. Druga opcja jak mi teraz przyszła do głowy to Łukasz z Acropory. On chyba też jeździ do dejonga. Ale do wtorku i tak nic pewnie nie załatwisz.....
 12. Z tego co rozmawiałem z nim w piątek to na koniec przyszłego tygodnia organizuje dużą dostawę koralowców - nie wiem czy akurat z dejonga - ale może tak - więc warto abyś się z nim szybko skontaktował.
 13. A wracając do Twojego pytania to pogadaj z Markiem z Crazy Coral bo z tego co wiem to on jeździ do dejonga i kiedys sprowadzał mi ślimaki turbo mexicana.
 14. Cena ceną, no i z drugiej strony większość Anthiasów to bardzo delikatne rybki w porównaniu z Chromisami więc nie do każdego akwarium się nadają.
 15. Romek05

  Heliofungia

  To dość krótko. Prawdopodobnie od początku "nie przyjęła" się w Twoim akwarium. I nie wiem czy o tego dipa kolegom chodziło, bo zawsze wydawało mi się, że Coral RX jest głównie do spsów (chociaż na stronie producenta jest, że też do lpsów) i przeciw pasożytom.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.