Skocz do zawartości
grzegorz77

Lampa led MAXSPECT RSX R5 + T5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zamontowałem pod powyższą lampę 2 T5 24W,jak nigdy nie włączały się wentylatorki w lampie tak teraz się załączają.Wiadomo  że T5 podnoszą szybko temperaturę,i pytanie do was przejmować się tym i coś kombinować,czy też nic z tym nie robić?Chciałem jeszcze powiedzieć że nie zamontowałem odbłyśników,i T5 świecą tylko przez 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbłyśnik pomógł by rozproszyc ciepło, a dodatkowo zwiększa efektywność święcenia. Może pomyśl o tym... 

Pokaż jak zamocowałeś świetlówki i startery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dadario napisał:

Odbłyśnik pomógł by rozproszyc ciepło, a dodatkowo zwiększa efektywność święcenia. Może pomyśl o tym... 

Pokaż jak zamocowałeś świetlówki i startery...

Z tego co się pytałem to ciepła wiele nie rozproszy bo aluminium szybko nagrzewa,a co do efektywności świecenia,jak na razie taka moc mi wystarcza.raczej obawy są o to czy temperatura nie zaszkodzi ledom,ale skoro coolery zbijają do odpowiedniej temp., to chyba nie ma się o co martwić?A co do montażu to,lampe mam na nóżkach i za twoja radą przykręciłem zaczepy do T5 śrubkami do regulacji nóżek i podwiesiłem tuby,proste jak budowa cepa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium bardzo dużo zrobi. Tak samo jak robią w samochodach osłony termiczne na układzie wydechowym.... A diody działają lepiej i dłużej przy niższej temperaturze. Już nie wspomnę, że same wentylatory to dodatkowy dźwięk i z czasem konieczność wymiany... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek, ledy w wyzszej temperaturze szybciej sie wyeksploatują. Także, zrób tak by swietlówki nie grzały RSXa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, luft napisał:

Grzesiek, ledy w wyzszej temperaturze szybciej sie wyeksploatują. Także, zrób tak by swietlówki nie grzały RSXa

Zapewne masz rację,ale po to w lampie są coolery żeby nie przekraczały tej temperatury.A gdybym chciał żeby nie grzały,to gra nie byłaby warta świeczki,jakieś konstrukcje z aluminium osobno podwieszane,dość że brzydko to wygląda,to nie opłacalne dla 2 godzin na dobę świecenia dwoma 24W tubami.Coś pokombinuje z odbłyśnikami jak przyjdą.A tak na marginesie chyba po coś te wiatraki w lampie są,chyba nie dla ozdoby niech zapracują na to że za nie też zapłaciłem,skoro pilnują odpowiedniej temperatury to ok.I tak sobie myślę że chyba dobrze że od czasu do czasu się załączą,bo gdyby tak stały przez lata bez uruchomienia to zarastały by tylko kurzem,i w czasie nie daj Boże gdyby przegrzewanie następowało nie przez T5 po prostu by nie odpaliły,bo by się zatarły,co dość często dzieje się w kompach.Przecież w lampach orginalnych hybrydowych też tuby grzeją ledy,chyba że się mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać lampa świetnie radzi sobie chłodząc pasywnie. Chłodzenie aktywne czyli wentylatory działają ze zmienną prędkością - jeśli przy włączonych T5 będą zaiwaniać na max tzn, że lampie ciepło i kiedyś może coś się wyeksploatować szybciej niż później :) a każdemu życzę by wszystko działało jak najdłużej


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, luft napisał:

jeśli przy włączonych T5 będą zaiwaniać na max tzn, że lampie ciepło i kiedyś może coś się wyeksploatować szybciej niż później

I tu masz rację bo gdyby działały przy włączonych T5 na okrągło,to rzeczywiście mogło by to oznaczać że nie mogą zbić do wyznaczonej temperatury,ale one się załączają co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chlodzenie aktywne sobie radzi z odbieraniem dodatkowego ciepla to sie cieszę

niemniej w upalne dni - miej na uwadze parametr ciepla, by zastanowic sie nad wylaczeniem T5, czy skroceniem czasu ich swiecenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to u mnie bez t5 załączają się co pewien czas . lampa jest zabezpieczona na wysoka temperaturę 1 poziom , 2 poziom a później w krytycznej sytuacji wyłączy ledy . Zobacz jak załączą się wentylatory to co pisze na wyświetlaczu 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, lysy23111 napisał:

lampa jest zabezpieczona na wysoka temperaturę 1 poziom , 2 poziom a później w krytycznej sytuacji wyłączy ledy . Zobacz jak załączą się wentylatory to co pisze na wyświetlaczu 

Patrzyłem,wyskakuje pierwszy poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lysy23111 napisał:

No to czym się przejmujesz

Dlatego zadałem pytanie w pierwszym poście,czy się przejmować,czy nie.Jak sam widzisz kazali mi się przejmować.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.