Skocz do zawartości
qwas138

Witam używacie waty w sumpie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy używacie filtracji mechanicznej w sumpie wata gąbka i czy to ma sens bo u mnie watę muszę codziennie wymieniać bo zmienia się poziom wody w sumpie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna i skutek.

Skutek to wymiana waty na gąbkę. Pomysł nowatorski, nie wiem czy dobry. 

Ja pochyliłbym się nad przyczyną -dlaczego poziom wody się zmienia bo to nienaturalne i prawdopodobnie niedobre dla systemu (zasolenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam od zawsze .Wymieniam co dwa dni.Musisz sobie dobrać odpowiednia.Prawdopodobnie ta którą masz jest  za gęsta.Z zasoleniem  to ma niewiele wspólnego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przyczyna i skutek.
Skutek to wymiana waty na gąbkę. Pomysł nowatorski, nie wiem czy dobry. 
Ja pochyliłbym się nad przyczyną -dlaczego poziom wody się zmienia bo to nienaturalne i prawdopodobnie niedobre dla systemu (zasolenie).
Zmienia sie dlatego poniewaz wata jezeli jest pomiedzy przegrodami zmniejsza przeplyw wody .Jezeli jest inaczej to pompa nierowno pracuje .
Nie ma to nic wspolnego z zasoleniem.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bzdury piszecie ! Jak nie ma wspólnego z zasoleniem ? Pewnie że ma ! A jakie to są skoki to już inna sprawa.

Jeśli przez watę, zwiększa się poziom wody w komorach sumpa to w ostatniej komorze z pompą poziom opada, więc dolewka dolewa... Zgadza się ?

Zasolenie maleje, zgadza się ?

Pozdrawiam ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Luk napisał:

Koledzy, bzdury piszecie ! Jak nie ma wspólnego z zasoleniem ? Pewnie że ma ! A jakie to są skoki to już inna sprawa.

Jeśli przez watę, zwiększa się poziom wody w komorach sumpa to w ostatniej komorze z pompą poziom opada, więc dolewka dolewa... Zgadza się ?

Zasolenie maleje, zgadza się ?

Pozdrawiam ;)

 

Kwestia wielkości baniaka i wielkości komory. Przy moich 500 litrach też miałem taki problem i jak dolewka wlała dodatkowy litr rodi to dla systemu niewiele to zmieniło. 

9 godzin temu, qwas138 napisał:

Witam mam pytanie czy używacie filtracji mechanicznej w sumpie wata gąbka i czy to ma sens bo u mnie watę muszę codziennie wymieniać bo zmienia się poziom wody w sumpie ?

Nie wiem gdzie upychasz watę, ale jest za gęsto. Może masz za wąską przegrodę w sumpie do waty i ta się szybko zapycha. Możesz ułożyc watę np. zostawiając z jednej strony 2-4 cm wolnego miejsca, aby woda mogła przepływać nie podnosząc poziomu w komorze. U mnie skutkowało to przelewaniem odpieniacza i dla wygody zainwestowałem w rollermat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk u mnie wata jak już nie zbiera syfu to wody w ostatniej komorze jest więcej bo górą ją przelewa i dolewka nie zadziała.Wszystko zależy od budowy przegród .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wata od początku. Wymieniam co dwa dni. By nie było zmiany poziomu wody daj po rogach przegrody z watą kawałki kratki lub może być nawet ten większy siporax. Jak znajdę fote jak to wygląda to wrzucę ;)

Screenshot_20191230_103307.thumb.jpg.0839a50e424a66f96d5f92d4da6227cf.jpg

Tutaj jeszcze z opcją na dwa siporaxy :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, pawellb napisał:

U mnie wata od początku. Wymieniam co dwa dni. By nie było zmiany poziomu wody daj po rogach przegrody z watą kawałki kratki lub może być nawet ten większy siporax. Jak znajdę fote jak to wygląda to wrzucę ;)

Screenshot_20191230_103307.thumb.jpg.0839a50e424a66f96d5f92d4da6227cf.jpg

Tutaj jeszcze z opcją na dwa siporaxy :thumbup:

Paweł dzięki tak zrobię;) pokaż cały sump 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.